Aerobiczna 6 Weidera. Ćwiczenia na płaski brzuch

Zapewne każdy choć raz w życiu próbował katorżniczych ćwiczeń na brzuch czyli popularnej 6 Weidera. Ten kto wytrwał w nich do końca wie, że wymagają niesamowitego wysiłku. Efekt to pięknie wyrzeźbiony sześciopak, ale czy jest warty aż takiego wysiłku? Nie milkną głosy o możliwych efektach ubocznych 6 Weidera na płaski brzuch, więc czy warto się poświęcać, a może lepiej postawić na zwykłe brzuszki?

Szczupły i płaski brzuch to odwieczne marzenie kobiet i mężczyzn. Załamanie formy widoczne jest głównie w obwodzie pasa. Do takiego tycia mają skłonność szczególnie mężczyźni i spora część kobiet. Każdy kto próbował zatrzymać brzuch w pięknie wyrzeźbionej formie wie jak trudne i wymagające jest to zadanie. Czy nie warto więc postawić na coś naprawdę skutecznego?

Skuteczny ale czy bezpieczny?

Do takich wniosków dochodzą osoby, które skusiły się na 6 Weidera. Nie każda aktywność fizyczna i dieta sprawią, że schudniesz z brzucha. 6 Weidera to według wielu najskuteczniejszy sposób na wyrzeźbienie brzucha. Trenerzy przestrzegają jednak, że to ćwiczenie jest zarezerwowane raczej dla zaawansowanych a nie początkujących użytkowników siłowni. Trening nie tylko jest bardzo trudny i męczący, ale stanowi ryzyko dla naszego zdrowia. Niewłaściwie wykonywane ćwiczenia bez wcześniejszego przygotowania grożą bólem kręgosłupa i mięśni karku. Rozwiązanie jest jedno – nie porywaj się na A6W jeśli nie miałeś dawno styczności z wysiłkiem fizycznym. W przeciwnym razie możesz przypłacić to zdrowiem. Zdecydowanie nie warto dla kaloryfera na brzuchu.

Dlaczego 6 Weidera?

Aerobiczna 6 Weidera to sześć ćwiczeń fitness mających wzmocnić mięśnie brzucha i wykształcić ich rzeźbę. To zestaw o rosnącym stopniu trudności, któremu podoła niewielki odsetek osób. Popularność tego ćwiczenia wzięła się z licznych opinii na temat jego skuteczności pomimo że tylko część osób była w stanie nie porzucić ich w połowie. Z czasem robi się naprawdę ciężko. Liczba 400 powtórzeń robi wrażenie, dlatego nie milkną głosy, że „szóstka” ma na celu raczej sprawdzenie naszej silnej woli w dążeniu do kaloryfera a nie rzeczywistego budowania umiejętności. Jednak co by nie mówić, A6W jest skuteczna i każdy kto chociaż raz próbował tego ćwiczenia był zadowolony z jego efektów. Profesjonaliści uważają, że nie trzeba katować się akurat tym zestawem ćwiczeń, by zobaczyć pozytywne rezultaty, ale dla osób, którym zależy na czasie i nie brak zapału do pracy polecamy 6 Weidera.

Plan działania

Cały trening zaplanowany jest na 42 dni. Pierwsze 6 dni służą do wdrożenia się w wysiłek. Zacznij od 6 powtórzeń i stopniowo zwiększaj liczbę serii, z jednej do trzech. Teraz pozostań przy 3 seriach, ale zwiększaj liczbę powtórzeń, co każde 4 dni zwiększaj je o 2. To oznacza, że przez 4 ostatnie dni treningu wykonasz 3 serie po 24 powtórzenia. Ważny jest odpoczynek między seriami na 3 minuty. Sporo, ale dasz radę dojść do takiego poziomu po dobrym przygotowaniu.

a6w-aerobiczna-6-weidera-harmonogram1

Jak ćwiczyć 6 Weidera?

  1. Połóż się na macie do ćwiczeń. Ręce poprowadź wzdłuż tułowia. Unoś na zmianę raz jedną raz drugą nogę zachowując kąt 90 st. w kolanie i biodrze. Unoś barki, ale nie odrywaj tułowia od podłoża. Wstrzymaj ruch na 3 sekundy. Ręce możesz oprzeć na kolanie, ale nie możesz sobie w ten sposób pomagać. Maksymalną pracę mają wykonywać mięśnie brzucha.4
  2. Połóż się na macie do ćwiczeń. Ręce poprowadź wzdłuż tułowia. Teraz unieś obie nogi pod ątem 90 st. i wstrzymaj ruch na 3 sekundy. Powróć do pozycji wyjściowej i powtórz.
  3. Wykonuj ćwiczenie analogicznie do punktu pierwszego, tylko tym razem spleć dłonie za głową. Nie pomagaj sobie nimi. Taka mała zmiana ma za zadanie aktywować inne mięśnie brzucha.
  4. Wykonuj ćwiczenie analogicznie do punktu drugiego, tylko tym razem spleć dłonie za głową.
  5. Utrzymując napięte mięśnie brzucha wykonuj nożyce. Ręce spleć na karku.
  6. Unieś jednocześnie barki i obie wyprostowane nogi do kąta około 15 st. Wstrzymaj ruch na 3 sekundy i wróć do pozycji startowej.

Jak przyspieszyć efekty?

6 Weidera na płaski brzuch to wciąż jedno z najpopularniejszych ćwiczeń rzeźbiących mięśnie w talii. Jednak same ćwiczenia nie sprawią, że będziesz miał na brzuchu przysłowiowa kratę. Owszem, ten trening rozbudowuje mięśnie i spala tkankę tłuszczową, ale dobrze jest wspomóc efekty dietą. Nie trzeba od razu rzucać się na liczenie kalorii, ale już wprowadzenie kilku zdrowych nawyków żywieniowych przyniesie pozytywne rezultaty. Poza tym ćwicząc mięsnie brzucha, dobrze jest równolegle zadbać o odcinek lędźwiowy pleców, żeby nie robić dysproporcji między nimi. Ćwicz tylko na macie – twarda podłoga może sprawić ból kręgosłupowi.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.