Boldenon, czyli steryd pod lupą!

Sportowcy dla wymarzonej masy mięśniowej są w stanie zrobić naprawdę wiele. Potrafią posunąć się do tego stopnia, by zastosować boldenon. Należy on do sterydów z gatunku weterynaryjnych. Oznacza to, że jest nagminnie wstrzykiwany trzodzie hodowlanej, z krowami, koniami, psami na czele. Kulturystów nie zraża ta sytuacja i bardzo chętnie stosują boldenon, bo wiele cech charakterystycznych tego środka nie udaje się znaleźć w innych suplementach. Ten silny anabolik w niektórych kręgach nazywany jest także słabszym testosteronem. Powoduje przyrost mięśniowy poprzez łączenie androgeniczne z resztą czynników. Androgynia i estrogen nie mają tu większego znaczenia. Sporo z następstw anabolicznych, które są udziałem boldenonu pojawia się dlatego, że hormon łączy się z poszczególnymi typami receptorów. Od wielu lat z powodzeniem wykorzystywany jest przez lekarzy weterynarzy. Gdy zostaje zwiększona masa mięśniowa, zatrzymany zostaje nitrogen, a białka ponownie syntetyzują się z powodzenie. W przeciwieństwie do innych sterydów, boldenon przy łączeniu się poszczególnych protein, zwiększa chęć do jedzenia.

Boldenon i jego cechy charakterystyczne

Boldenon staje się bardziej odpowiedzialny za to, że w naszym organizmie na dłużej zatrzymuje się białko. Oprócz tego boldenon:

  • jest odpowiedzialny za utylizowanie się glukozy, dzięki niemu odnawia się glikogen po intensywnym wysiłku fizycznym
  •  zwiększa się produkcja hormonu wzrostu
  •  wpływa na wywołanie przez hormony wzrastającego następstwa pracy substancji anabolicznych
  • odpowiada za pojawianie się erythropoeitiny w nerkach, jest to hormon wpływający na zwiększenie wytwarzania czerwonych ciałek krwi, co korzystnie wpływa na podniesienie poziomu wydolności całego organizmu – to bardzo ważne w czasie wytężonej pracy nad wymarzoną rzeźbą ciała
  •  łączony z nie aromatyzującymi sterydami z jednej strony wpływa dodatnio na tworzenie rzeźby od podstaw, a z drugiej pobudza dynamicznie apetyt, bezpiecznie jest łączyć go ze sterydami masowymi, jeśli komuś bardzo zależy na ponadprzeciętnym przyroście masy mięśniowej
  •  ma także kilka skutków ubocznych. Dopóki stosujemy dawki 300 – 400 mg w ciągu tygodnia, nie da się zauważyć negatywnych następstw przyjmowania środka, chyba że korzysta z niego osoba z nadwrażliwością w kierunku estrogenu. Pojawia się termin wirylizacji – przejawiać się ona może obfitą opryszczką, a także postępującym owłosieniem w różnych rejonach ciała.

Z czym łączyć i stosować boldenon?

Boldenon jako środek na zwiększenie masy mięśniowej musi:

  •  być dostarczany przez strzykawkę raz w tygodniu, jego aktywność trwa cztery tygodnie, można go nabyć w ampułkach, to najbardziej praktyczna forma tego środka
  •  jako środek wolny od właściwości hepatoksycznych może być wstrzykiwany w oparciu o dłuższy cykl
  •  do wytwarzania rzeźby mięśni łączony być z takimi specyfikami, jak trenbolon, stanazolol oraz testosteron propionat

Stanazololowi zawdzięcza się wzmocnienie twardości mięśniowej oraz sił. Z kolei boldenon odpowiada za podkreślenie zarysu masy mięśniowej, ale nie ma tu miejsca na procesy aromatyzacyjne. Łączenie 50 mg w ciągu dnia stanazololu plus 300 mg boldenonu w ciągu tygodnia ma za zadanie zachować przyrosty, a z drugiej strony zgubić wszelki zbędny tłuszcz. Z pomocą trenbolonu można postarać się o większy przyrost suchej masy i do tego bez lęku, że dojdzie do zaburzeń w proporcjach. Dobrym rozwiązaniem jest także synteza boldenonu z enantanem i cypionatem. Zastępuje się nimi nandrolon. Przy zwiększonym apetycie możliwe jest dostarczenie do mięśni wszystkich ważnych elementów budulcowych.

Boldenon daje siłę!

Działanie jakie przynosi boldenon jest bardzo podobne do działania nandrolonu oraz methenolonu. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na określone środki pomocnicze, np. w postaci Clomidu czy Nolvadexu – to trzeba pamiętać, iż stosuje się jedynie przy połączeniach ze sterydami testosteronowymi. Wymienione powyżej specyfiki są przydatne w sytuacjach, gdy chcemy przywrócić naturalny poziom testosteronu w organizmie. Skoro estry długo działają, a estrogen jest umiarkowanym składnikiem, trzeba dać sobie czas około 4 tygodni, rozpoczynając od 1,5 do 2 tygodni po pierwszym podejściu.

Boldenon przyjmowany rozsądnie

Może sprawić, że w niedługim czasie będziemy mogli pochwalić się imponującą masą mięśniową. Stosujący boldenon, jak i wszelkie inne sterydy mające przysłużyć się budowie mięśni, powinni mieć świadomość, że wszystko, co stosowane w nadmiarze, powoduje szkody. Czasem warto nawet zmniejszyć dawki specyfiku, aby mieć pewność, że naszemu zdrowiu nic nie zagraża. Boldenon można nabyć w ampułkach. Jedna buteleczka specyfiku zawiera zazwyczaj około 200 ampułek boldenonu. Coraz więcej kulturystów, zarówno tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych, przyznaje się do korzystania z boldenonu. Trzeba jednak pamiętać, że żaden ze sterydów nie zastąpi nam rzeczywistej, ciężkiej pracy, tysięcy godzin spędzonych na siłowniach i okupionych nadludzkim wręcz wysiłkiem. Każda droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest dobra, trzeba mieć tylko na uwadze fakt, by sobie nie zaszkodzić, mimo że boldenon od wielu już lat uznawany jest za najbardziej bezpieczny anabolik ze wszystkich dostępnych na rynku. Potocznie nazywa się go “zwierzakiem”, a to głównie przez szybko postępujące efekty prac z jego użyciem. Tak więc każdy kulturysta wspomagający się boldenonem przemieni się w krótkim czasie w prawdziwie dzikiego zwierza, od którego fani tematu na długo nie oderwą wzroku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.