Buty damskie Nike Air Max bez tajemnic, czyli jak znaleźć idealny dla siebie model

Nike Air Max to doskonale znany model butów sportowych, który od lat króluje na ulicach. Wysoki poziom komfortu oraz niemal niezmieniona klasyczna stylistyka wzbogacona o nowoczesny design jest tym, co wyróżnia Airmaxy spośród wielu innych sportowych butów. Warto wiedzieć, jakie są istotne różnice pomiędzy modelami i na co zwracać uwagę przy wyborze, aby znaleźć swój ideał.

Krótko o historii Nike Air Max

Od 1987 roku, czyli momentu, w którym pojawiły się pierwsze Nike Air Max, wyprodukowano ponad 40 modeli tych butów, z których część jest dostępnych na: http://ataf.pl/. Tylko w latach 90. na rynku pojawiło się 26 nowych propozycji producenta, spośród których większość stała się bestsellerami i do dzisiaj jest sprzedawana. Pomimo mnogości wzorów, to buty Nike Air Max 90 są uważane za kultowe i wciąż najmodniejsze z całej serii. Ale co spowodowało, że wśród wielu butów sportowych to właśnie Airmaxy zostały zauważone i do dzisiaj święcą swój triumf? Kluczem do sukcesu okazał się być oryginalny design i komfort, które są efektem zastosowania innowacyjnej jak na tamte czasy technologii. Poduszka gazowa została umieszczona pod piętą w taki sposób, że częściowo jest ona widoczna i stanowi dekoracyjny element buta. Z czasem pojawiły się kolejne modele, w których poduszka wypełnia większą część podeszwy.

Inspiracją dla projektanta Airmaxów było paryskie muzeum sztuki współczesnej Centrum Georgesa Pompidou, którego liczne przeszklenia i montaż wszystkich instalacji na zewnątrz ukazuje oczom to, co z reguły jest niewidoczne. Dokładnie tak, jak designerskie buty, które odsłaniają poduszkę gazową.

Połączenie najwyższego komfortu z najlepszym stylem

Buty Nike Air Max są ultralekkie i zapewniają doskonałą amortyzację, a więc gwarantują najwyższy poziom komfortu podczas chodzenia, a nawet uprawiania sportów. Stało się to możliwe dzięki umieszczeniu w podeszwie pod piętą specjalnej poduszki gazowej. Jest to unikatowy system Air Max, który w kolejnych latach uległ przekształceniom w taki sposób, aby jeszcze bardziej wpływać na wygodę użytkowania butów. W roku 2006 powstały Nike Air Max 360, w których zastosowano ogromną poduszkę gazową znajdującą się już nie tylko pod piętą, ale też w środkowej części podeszwy. Natomiast model Air Max 2016 jest uznawany za najnowocześniejsze buty na świecie. Jego wyróżnikami są: cholewka – cieniutka i niemal bezszwowa, włókna Flywire – dopasowujące materiał do stopy, cylindryczna podeszwa – w całości wypełniona poduszką gazową. Wszystko to daje amortyzację i komfort, jakiego jeszcze nie było. Tego rodzaju modele są więc idealne dla osób, które uprawiają różnego rodzaju sporty.

Nike Air Max to nie tylko wygoda i sportowy design, ale też bogactwo wzorów i kolorów. Buty damskie obfitują w rozmaite odcienie – od spokojnych pasteli, poprzez głębokie barwy, aż po neonowe kolory. Podobnie jest z printami, które inspirowane są m.in. motywami kwiatowymi i zwierzęcymi. Dzięki tak dużej różnorodności, każdy może wybrać buty Nike w swoim ulubionym kolorze i wzorze. Typowo kobiece Nike Air Max to również modele o smuklejszym, zgrabniejszym fasonie, które pasują nawet do spódnic i sukienek w stylu streetwear. Ale na sklepowych półkach nie brakuje też klasycznych modeli, które od początku ich istnienia uważane są za prawdziwe hity w świecie mody. Kultowe Nike Air Max 90 czy pierwsze „jedynki” wciąż są w sprzedaży i można się spodziewać, że nigdy nie przestaną być modne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.