Buty damskie Nike Air Max bez tajemnic, czyli jak znaleźć idealny dla siebie model

Buty damskie Nike Air Max bez tajemnic, czyli jak znaleźć idealny dla siebie model
5 (100%) 2 votes

Nike Air Max to doskonale znany model butów sportowych, który od lat króluje na ulicach. Wysoki poziom komfortu oraz niemal niezmieniona klasyczna stylistyka wzbogacona o nowoczesny design jest tym, co wyróżnia Airmaxy spośród wielu innych sportowych butów. Warto wiedzieć, jakie są istotne różnice pomiędzy modelami i na co zwracać uwagę przy wyborze, aby znaleźć swój ideał.

Krótko o historii Nike Air Max

Od 1987 roku, czyli momentu, w którym pojawiły się pierwsze Nike Air Max, wyprodukowano ponad 40 modeli tych butów, z których część jest dostępnych na: http://ataf.pl/. Tylko w latach 90. na rynku pojawiło się 26 nowych propozycji producenta, spośród których większość stała się bestsellerami i do dzisiaj jest sprzedawana. Pomimo mnogości wzorów, to buty Nike Air Max 90 są uważane za kultowe i wciąż najmodniejsze z całej serii. Ale co spowodowało, że wśród wielu butów sportowych to właśnie Airmaxy zostały zauważone i do dzisiaj święcą swój triumf? Kluczem do sukcesu okazał się być oryginalny design i komfort, które są efektem zastosowania innowacyjnej jak na tamte czasy technologii. Poduszka gazowa została umieszczona pod piętą w taki sposób, że częściowo jest ona widoczna i stanowi dekoracyjny element buta. Z czasem pojawiły się kolejne modele, w których poduszka wypełnia większą część podeszwy.

Inspiracją dla projektanta Airmaxów było paryskie muzeum sztuki współczesnej Centrum Georgesa Pompidou, którego liczne przeszklenia i montaż wszystkich instalacji na zewnątrz ukazuje oczom to, co z reguły jest niewidoczne. Dokładnie tak, jak designerskie buty, które odsłaniają poduszkę gazową.

Połączenie najwyższego komfortu z najlepszym stylem

Buty Nike Air Max są ultralekkie i zapewniają doskonałą amortyzację, a więc gwarantują najwyższy poziom komfortu podczas chodzenia, a nawet uprawiania sportów. Stało się to możliwe dzięki umieszczeniu w podeszwie pod piętą specjalnej poduszki gazowej. Jest to unikatowy system Air Max, który w kolejnych latach uległ przekształceniom w taki sposób, aby jeszcze bardziej wpływać na wygodę użytkowania butów. W roku 2006 powstały Nike Air Max 360, w których zastosowano ogromną poduszkę gazową znajdującą się już nie tylko pod piętą, ale też w środkowej części podeszwy. Natomiast model Air Max 2016 jest uznawany za najnowocześniejsze buty na świecie. Jego wyróżnikami są: cholewka – cieniutka i niemal bezszwowa, włókna Flywire – dopasowujące materiał do stopy, cylindryczna podeszwa – w całości wypełniona poduszką gazową. Wszystko to daje amortyzację i komfort, jakiego jeszcze nie było. Tego rodzaju modele są więc idealne dla osób, które uprawiają różnego rodzaju sporty.

Nike Air Max to nie tylko wygoda i sportowy design, ale też bogactwo wzorów i kolorów. Buty damskie obfitują w rozmaite odcienie – od spokojnych pasteli, poprzez głębokie barwy, aż po neonowe kolory. Podobnie jest z printami, które inspirowane są m.in. motywami kwiatowymi i zwierzęcymi. Dzięki tak dużej różnorodności, każdy może wybrać buty Nike w swoim ulubionym kolorze i wzorze. Typowo kobiece Nike Air Max to również modele o smuklejszym, zgrabniejszym fasonie, które pasują nawet do spódnic i sukienek w stylu streetwear. Ale na sklepowych półkach nie brakuje też klasycznych modeli, które od początku ich istnienia uważane są za prawdziwe hity w świecie mody. Kultowe Nike Air Max 90 czy pierwsze „jedynki” wciąż są w sprzedaży i można się spodziewać, że nigdy nie przestaną być modne.