Ćwiczenia przyspieszające przemianę materii

Ćwiczenia przyspieszające przemianę materii przyspieszają spalanie. A to oznacza, że gubisz więcej kilogramów niż przy zwykłym treningu. Nie ma znaczenia czy regularnie odwiedzasz siłownię, jeśli większość czasu spędzasz w pozycji siedzącej. Niestety dzisiejszy tryb życia nie sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki. Właśnie dlatego potrzebujesz czegoś dużo bardziej skutecznego niż dotychczas stosowane metody. Zastąp warstwę tłuszczu pięknie wyrzeźbionymi mięśniami w kilka tygodni. To możliwe!

Zacznij od małych kroków

Chcesz być aktywny/a, ale wciąż coś staje ci na drodze. Koniec z wymówkami, zacznij się ruszać. Przyzwyczajenia są ciężkie do zmiany, chyba że naprawdę tego chcesz. Nikt ci nie powiedział, że nie możesz powtarzać angielskich słówek i jednocześnie robić brzuszki albo jechać do pracy rowerem zamiast samochodem, nawet jeśli na co dzień obowiązuje cię ścisły dress code. Ustaw sobie alarm w telefonie, który przypomni ci, że nadszedł czas na chociaż kilkuminutowe rozruszanie się przed komputerem.

Gdy metabolizm zwalnia

Wraz z wiekiem metabolizm zwalnia. Można za to winić zmiany hormonalne i starzenie organizmu, ale to nie rozwiąże problemu. Jak myślisz, dlaczego niektóre osoby mogą być aktywne do późnej starości? Sport wszedł im w krew a dowiedziono, że regularnie trenując poprawiasz gęstość kości, wzmacniasz siły fizyczne, dotleniasz organizm i przynosisz mu wiele korzyści zapisujących się w twoim ciele niczym kod DNA. Pozbawiając ciało ćwiczeń tracisz mięśnie, za to obrastasz w tkankę tłuszczową a ta niestety potrzebuje dużo mniej zasobów energii. Efekty lat zaniedbań zauważysz po 50 roku życia, kiedy to narastające stresory dochodzą do punktu krytycznego. Brak regularnej aktywności zmniejsza poziom hormonów odpowiedzialnych za masę mięśniową i gęstość kości. Zmniejszająca się od 40 roku życia produkcja estrogenu spowolni metabolizm do momentu, w którym nie będziesz już mogła z tym nic zrobić. Zmiany nie omijają także mężczyzn. W wieku 20 lat poziom testosteronu u mężczyzn jest najwyższy w ciągu całego życia. Jeśli teraz zadbasz o dobrą dietę i zróżnicowane ćwiczenia, to muskularna sylwetka zostanie z tobą na długie lata. Po 30 roku życia metabolizm spowalnia, dlatego częstym problemem mężczyzn w tym wieku jest nadprogramowy tłuszcz. Musisz wtedy bardziej uważać na to co jesz i ćwiczyć z większym zaangażowaniem. Po 40 roku życia dbaj o ciało i nie zamęczaj się niepotrzebnie katorżniczymi treningami. Zmniejsz udział tłuszczu w diecie, uprawiaj jogging, który świetnie odstresowuje. Postaw przede wszystkim na systematyczność.

Dieta kluczem do sukcesu

Zwiększając masę mięśniową pobierasz więcej energii niż ma to miejsce w przypadku tłuszczu. Wniosek jest prosty – buduj tkankę mięśniową kosztem tłuszczów. W twoim każdym posiłku nie powinno zabraknąć źródeł białka, które w większym stopniu niż cukry i tłuszcze potrzebują energii do utrzymania tkanek. Poczciwy kurczak jest tanim źródłem wartościowych protein. Nieco mniej zawierają go ryby, ale za to są także mniej kaloryczne. Poza tym kwasy Omega dbają o serce, odporność i chronią przed Alzheimerem. Jedz warzywa, postaw na zdrowe owoce jak awokado. Powrót do formy będzie uzależniony od tego jak dużo chcesz osiągnąć w konkretnym przedziale czasu, twojego wieku i stanu zdrowia.

Trening na przyspieszenie spalania

Nie zaczynaj od bardzo intensywnego wysiłku. Zacznij od spokojnych i długich spacerów czy jazdy na rowerze. Jeśli masz widoczną nadwagę nie bierz pod uwagę biegania uznawanego za bardzo skuteczne w pozbywaniu się tkanki tłuszczowej, ale mogącego okazać się zabójczym dla twoich stawów. Zbędny balast zrzucisz bezpiecznie dzięki ćwiczeniom siłowym, które okazują się być skuteczniejsze nawet od kardio. Na zakończenie nie zapomnij wyciszyć ciało lekkim truchtem i rozciąganiem.

Przykładowe ćwiczenia

  • Stań prosto w lekkim rozkroku z rękoma na karku. Zrób przysiad i szybko wstań
  • Stań prosto, zejdź do przysiadu podpartego, wyrzuć nogi do tyłu, z powrotem powróć do przysiadu i wstań
  • Przyjmij pozycję do pompki i jak najszybciej przyciągaj naprzemiennie raz jedne raz drugie kolano do klatki piersiowej
  • Biegnij w miejscu z wysoko uniesionymi kolanami najszybciej jak potrafisz
  • Ćwicz z hantlami: stań w lekkim rozkroku, kolana delikatnie ugięte, tułów w opadzie do przodu, plecy wyprostowane. Ręce zwisają swobodnie. Podnieś hantle do góry jakbyś wiosłowała; trzymaj hantle podchwytem i wykonaj 10 powtórzeń zginania przedramion; zarzuć hantle na barki i zrób 10 przysiadów; zarzuć hantle na barki, delikatnie ugnij kolana i wyciśnij ciężar u górze.
  • Wspinaczka w poziomie: przyjmij pozycję do pompki i szybko zmieniaj pozycję nóg przyciągając raz jedno raz drugie kolano do klatki piersiowej, kolano do łokcia, kolano do przeciwległego łokcia. Wypróbuj także wspinaczki z wykrokiem i podtrzymując się tylko na jednej ręce.

f-universal-animal-cuts-42-szt

Spalacz tłuszczu do zadań specjalnych
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Ćwiczenia warto wykonywać seriami. Możesz założyć, by zrobić konkretną liczbę powtórzeń lub powtórzyć ich jak najwięcej w przeciągu jakiegoś czasu. Po skończonym zadaniu odpocznij kilka minut i zacznij wszystko od nowa. Ćwiczenia przyspieszające przemianę materii mogą być świetnym uzupełnieniem twojego codziennego treningu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.