Jaką czapkę z daszkiem wybrać?

Jeszcze kilka lat temu czapki z daszkiem były atrybutem jedynie sportowców, którzy ubierali się na sportowo. Z biegiem lat okazało się, że czapka może być doskonałym elementem różnych stylizacji. Blogerzy modowi i kreatorzy mody zachęcają do noszenia czapek często z ciekawymi nawet eleganckimi elementami odzieży.

Warto więc poznać bliżej te nakrycia głowy, bo wybór jest naprawdę duży.

Styl miejski, a może sportowy?

Czapki z daszkiem są obecnie popularne nie tylko w sporcie. W mieście jest pełno osób mające czapki, które albo doskonale wkomponowują się w ich stylizację (albo też zupełnie do niej nie pasują). Aktualnie są stałym elementem naszej garderoby. Okazuje się, że dobrze dobrana czapka z daszkiem może być ciekawym połączeniem nawet z elegancką marynarką. Coś co kiedyś byłoby nie do pomyślenia obecnie staje się ciekawym rozwiązaniem. Dobrze dobrane elementy garderoby nawet jeśli wydają się ekstrawaganckie, to mogą budzić zainteresowanie  innych.

Tylko należy pamiętać o jednym – nie jest wcale łatwo kupić czapkę z daszkiem. Nie wystarczy, że weźmiesz pierwszą lepszą z brzegu nałożysz do byle jakiej garderoby i będziesz wyglądał super. Co to – to nie. Z takimi zestawieniami należy uważać. Wyróżnia się więc trzy podstawowe modele czapek – snapback, fullcap oraz 5 panel. Czym się różnią? Początkowo może się wydawać „czapka jak czapka, wszystkie takie same”. Otóż nie.

 Snapback

Jeśli czapka ma regulowane z tyłu zapięcie jest to snapback. Plusem tego modelu jest to, że bardzo łatwo dopasować go do głowy, aby nie spadała i nie była zbyt luźna. Dlatego łatwo się ją kupuje i unikamy poszukiwań idealnego rozmiaru co często może być problematyczne. Snapbacka dopasujemy spokojnie tak jak chcemy. Czapka ta charakteryzuje się też prostym daszkiem. Poza tym reszta np. głębokość czy wymiary są uzależnione przede wszystkim od producenta. Dlatego możemy spotkać te nakrycia głowy zarówno płytkie, jak i głębokie.


Najlepsze czapki
Kliknij i sprawdź ceny!!!

Czapka 5 panel

Czapki 5 panel charakteryzują się tym, że są dość płytkie. To, co odróżnia te narycia głowy od innych to przede wszystkim sposób szycia. Czapka ta składa się z pięciu części.  Jedna z nich ma formę dużego logo. Jest to znak rozpoznawczy tego modelu. Nakrycie to różi się też sposobem szycia. Snapback i fullcap są zrobione z fragmentów materiałów w kształcie trójkątów. Z kole 5 panel ma dwie części boczne, w kształcie półkola i dwie prostokątne. Jest też panel czołowy. Czapka ta ma prosty daszek i zapinana jest dzięki paskowi, który ma specjalne klamerki. Mimo iż można ją regulować tak samo jak snapback, to oba nakrycia głowy charakteryzują się formą zapięcia.

Fullcap

Kolejną popularną czapką jest fullcap. Tu nie mamy regulacji czapki, a więc kupując musimy znaleźć odpowiedni rozmiar tego nakrycia głowy. Kolejną cechą charakterystyczną jest jej głębokość. Czapka ma kształt półkuli, dlatego jest głębsza niż inne modele. Bardzo interesujące jest to, że wielu miłośników tego nakrycia głowy nosi fullcap z fabrycznie przyklejonym hologramem. Ma to być dowód na oryginalność czapki, aczkolwiek opinie odnośnie tej kwestii są podzielone.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.