Do czego posłuży krokomierz?

Krokomierz mierzy liczbę poczynionych kroków i to jego podstawowa funkcja. Jak jednak wykorzystać możliwości tego niepozornego gadżetu, aby stał się naszym wsparciem podczas każdego treningu? Dziś przedstawimy powody, dla których warto mieć krokomierz i przy okazji zapraszamy was na test urządzenia. Do czego posłuży krokomierz? Odpowiedź może cię zadziwić.

Niezależnie od tego czy biegasz, truchtasz, uprawiasz slow jogging a może chodzisz z kijkami do nordic walking – krokomierz to urządzenie dla ciebie. To może dość odważne stwierdzenie, ale na pewno nie rzucone bez pokrycia i już wyjaśniam dlaczego. Przyzwyczailiśmy się do opinii, że sport wymaga odpowiedniego obuwia, stroju i ewentualnie przyrządów urozmaicających nasze ćwiczenia. Ja natomiast uważam, że krokomierz to taki gadżet, w który warto zainwestować, bo przyda nam się na wiele okazji.

Dla kogo potrzebny pedometr?

Jeśli na co dzień korzystasz ze smartfona z aplikacją mierzącą pokonywany dystans, prędkość i jeszcze wiele innych czynników, możesz poważnie rozważyć zakup krokomierza. Przede wszystkim dlatego, że jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu, prostszy w obsłudze i nie zajmuje wiele miejsca. Jest stworzony do tego, aby z nim biegać, jest więc wodoszczelny, odporny na wstrząsy, zarysowania i nie wypadnie ci niespodziewanie z kieszeni. A ponieważ jest stworzony w konkretnym celu, to jego pomiary będą zwyczajnie dokładniejsze.

Krokomierz oblicza ilość wykonanych kroków, ale nie tylko, bo pokazuje przebyty dystans i ilość spalonych kalorii. Jest to więc gadżet, który przyda się osobom chcącym dowiedzieć się ile kalorii spalimy podczas biegu czy marszu. Zamiast posiłkować się niemiarodajnymi wynikami dostępnymi w internecie sam sprawdź jak dużo kalorii udało ci się spalić. Bardziej zaawansowane a zarazem droższe modele są natomiast wyposażone w opcje zegarka, pulsometru i stopera. Dzięki nim sprawdzanie osiąganych wyników jest jeszcze prostsze.

A właściwie to sprawdzanie i porównywanie, ponieważ znając swoje dotychczasowe wyniki możesz łatwo skonfrontować je z dotychczasowym poziomem. Krokomierz możesz założyć na nadgarstek lub przypiąć do spodni, może być więc praktycznie niewidoczny i używany nawet poza treningami. Niektóre z nich są wyposażone w dodatkowe opcje, o czym zawsze poinformuje producent. Zalecam go osobom początkującym jak i zaawansowanym. Zależnie od swoich potrzeb dostosujesz urządzenie w taki sposób, by służyło ci najlepiej.

Motywuj się

Jeśli jesteś na początku przygody z aktywnością outdoorową, to świetny moment, by zacząć używać krokomierza. Wybierz model najbardziej podstawowy lub taki, który przetrwa z tobą więcej czasu. Ja postawiłem na tę drugą opcję, ponieważ chciałem nie tylko sprawdzać postęp i motywować się do bicia rekordów w bieganiu, ale także nastawiałem się na dalsze wykorzystanie urządzenia przy maksymalizacji efektów. Początkowo korzystałem dużo z funkcji spalanych kalorii, ponieważ zależało mi, by odkryć najlepszy sposób pozbycia się oponki z brzucha. Chciałem osiągnąć możliwie dużo przy jak najmniejszym nakładzie wysiłku i udało się. Krokomierz sprawdził się w tej roli znakomiecie.

Oceniaj się

Chcesz wystartować w zawodach, zależy ci na poprawie formy lub osiągnięciu konkretnego pułapu? Nic prostszego, wystarczy że założysz krokomierz i będziesz regularnie zapisywał uzyskiwane wyniki. Niektóre urządzenia posiadają nawet funkcję podłączenia do komputera, dzięki czemu nawet tego nie musisz robić sam. Pozostaje tylko zająć się treningiem, bez zbędnych obliczeń i tracenia czasu. To kolejny dowód za tym, że krokomierz przyda się także sportowym profesjonalistom.

f-krokomierz-silva-ex30

Wielofunkcyjny krokomierz z funkcją pulsometru
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Brak ograniczeń

Wspomniana wielofunkcyjność jest bez wątpienia dużym plusem tych małych urządzeń. Do naszej dyspozycji oddane są m.in.:

  • Pomiar kroków
  • Liczba spalonych kalorii
  • Przebyta droga
  • Czas
  • Data i godzina
  • Pulsometr
  • Radio
  • Budzik

To czy znajdziesz je u siebie zależy od wybranego modelu, dlatego uważnie przyjrzyj się ofercie różnych marek. Najpewniej wybierać te sportowe, bo one specjalizują się w tego typu produkcjach i ich jakości możemy być pewni.

Osobisty trener

Modnie i niestety kosztownie jest mieć dostęp do trenera personalnego. Owszem, on pokaże nam technikę z jaką należy wykonywać ćwiczenia, ale dzięki krokomierzowi możemy sami kontrolować efektywność wysiłku. Jego cena jest nieporównywalnie niższa do ceny miesięcznej opieki wykwalifikowanej osoby, ale i tak potrafi nie być tania. Ceny tych urządzeń warto porównać w internecie, by niepotrzebnie nie przepłacać. A to do czego posłuży krokomierz w twoim przypadku zdecyduj już sam. W końcu aktywność fizyczna ma przynosić radość, wypełniać ciało endorfinami i być naszym sposobem na dążenie do celu jakikolwiek by on nie był.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.