Deskorolka – trening i zabawa!

Jeśli myślisz o zakupie swojej pierwszej w życiu deskorolki, to możesz mieć pewność, że będziesz się dobrze bawić. Niby nic, bo jeden kawałek deski i cztery kółeczka, a jeżdżąc na deskorolce można się nieźle zmęczyć i mieć niezłą frajdę z szusowania po miejskich placach i uliczkach.

Od czego zacząć?

Wiadomo, że dobry zakup będzie procentował świetną jazdą, dlatego nie warto kupować przysłowiowego kota w worku, ale lepiej zainwestować w lepszy sprzęt. Wybór jest naprawdę duży, dlatego czasami trzeba się trochę nagłowić, zanim kupi się tę jedną wyjątkową deskorolkę, odpowiadającą nie tylko pod względem designu, ale też parametrów technicznych. Dużo zależy od tego o jakiej jeździe myślisz. Czy ma to być spokojna zabawa, czy też może szukasz większych wrażeń. W pierwszym przypadku wystarczy zainwestować w zwykłą klasyczną deskę z małymi kółkami, czyli klasyczną deskorolkę. Z kolei, jeśli marzysz o czymś więcej,ewolucjach, trickach i szusowaniem po różnych typach nawierzchni, trzeba już skierować swoje spojrzenie w kierunku zaawansowanej deski. Rozejrzyj się więc dobrze, zrób porządny research w Sieci i zaznajom się z ofertą dobrych sklepów. Wystarczy wejść na stronę jednego z nich, np. tutaj https://deskshop.pl/sprzet-na-lad/longboard, aby zobaczyć, jak wiele jest różnego typu desek i osprzętu.

Rodzaje deskorolek

Deskorolka klasyczna tzw. Skateboard, znana chyba każdemu i wciąż często kupowana szczególnie dla najmłodszych. Charakteryzuje się prostą budową (8 łożysk, kilkuwarstwowa sklejka drewniana i małe kółeczka). Niezastąpiona do nauki jazdy , ale też do wykonywania prostszych tricków.

Fischka fischborad – ma wielu zwolenników, ma niewielkie gabaryty i służy do jazdy niezbyt szybkiej, typowo miejskiej. Również często jest kupowana jako prezent dla dzieci i dla osób początkujących. Opanowanie jazdy jest kluczowe, jeśli myślisz o wykonywaniu trudniejszych ewolucji i rozwijaniu większych prędkości.

Longboard – to deskorolka o bardzo długiej desce, służąca przede wszystkim do zjazdów z górki. Szeroka powierzchnia pozwala na utrzymanie stabilnej postawy podczas jazdy, nawet bardzo szybkiej. Trening na takiej deskorolce to czysta przyjemność, ponieważ jazda wcale nie męczy.

Cruiser To deskorolka nietypowa – stanowiąca połączenie dwóch wyżej wymienionych desek. Charakteryzuje się specyficzna budową – przód ostro zakończony „dziobem, „a tył ścięty od sporym kątem. Dzięki temu n takiej deskorolce bez trudu można przemieszczać się po bardziej wymagającym terenie. Deska jest zwrotna, a koła miękkie – trening na takiej deskorolce to niezapomniane wrażenia.

Trening czyni mistrza

Mogłoby się wydawać, ze jazda na deskorolce jest banalnie prosta. Jeśli jednak nie przygotujesz się odpowiednio, każdy trening może obfitować w upadki, a co za tym idzie rodzic u ciebie zniechęcenie. Na początku więc konieczne jest wypracowanie odpowiedniej postawy podczas jazdy – napięcie brzucha i pochylenie pod odpowiednim kątem – kilka prób i efekty przyjdą same.

Dzięki jeździe na deskorolce rozwiniesz mięśnie głębokie i stabilizujące, ale też spalisz tkankę tłuszczową i poprawisz koordynację ruchową. Naprawdę warto kupić swoją pierwszą deskę!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.