Dieta OXY skutki, produkty i konsekwencje radykalnej diety

Gdy dieta Dukana została odarta z całej swojej oryginalności i skuteczności a jej ofiary leczą do dzisiaj powstałe wówczas schorzenia, próżnię po niej wypełniła szybko kolejna dieta proteinowa stanowiąca alternatywę dla diety Dukana. Jej zasady zostały opracowane, wdrożone i zawieszone na stronie www a otrzymała ona nazwę diety OXY. Jedno można o niej z pewnością już powiedzieć, że uzyskała wielu zwolenników i należy cały czas do grupy najbardziej popularnych przepisów na odchudzanie.

Dieta OXY, co to jest?

Dieta OXY, podobnie jak dieta Dukana podzielona jest na kilka faz, a każda z nich stawia sobie inne cele. Według autorów diety stosując jej zasady można schudnąć nawet 15 kg w trzy tygodnie. To bardzo szybko, tempo chudnięcia dla tej diety od razu mówi jak bardzo musi ona być restrykcyjna. Autorzy diety zapewniają jednak, że mimo drastycznego tempa dieta nie niszczy nerek ani wątroby, a wręcz przeciwnie, pomimo utraty kilogramów i siłą rzeczy energii, dieta zapewnia dobrą kondycję ogólną organizmu oraz wyśmienite samopoczucie.

Ogólne zasady diety OXY, są już dobrze znane, jednak aby tak naprawdę do niej przystąpić i poznać wszystkie jej tajniki należy z oficjalnej strony autorów diety kupić przygotowany indywidualnie, gotowy jadłospis. Postępowanie zgodne z zakupionym menu ma gwarantować osiągnięcie celu.

Dieta OXY opiera się o ogólną zasadę obniżonej kaloryczności wskutek zwiększenia ilości białka. Dieta OXY jest nieszkodliwa dla organizmu, jak zapewniają jej twórcy, ponieważ stosuje się ją dość krótko, a inne składniki poza białkiem zostają włączone do diety dość szybko. Ma to być dieta doskonale zbilansowana, zgodna z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia.

Na czym polega dieta OXY

Główna część diety OXY trwa trzy tygodnie i podzielona jest na 3 fazy, z których każda trwa 7 dni. Bez względu na to w jakim etapie obecnie się znajduje, przez cały czas trwania diety należy codziennie wypijać shake OXY, który składa się głównie z żurawiny, otrąb pszennych i kefiru. Mleczno-owocowy shake ma za zadanie neutralizować skutki uboczne diety proteinowej:

  • usuwać zmęczenie
  • uczucie cieżkości
  • spadek formy
  • kłopoty z wypróżnianem
  • problemy z nerkami
  • problemy z wątrobą

Shake żurawinowy stymuluje przemianę materii, która podczas krótkiej ingerencji diety ma prawo ulec wszelakim zaburzeniom. Shake wpływając na przemianę materii automatycznie przyczynia się do odchudzania. Jednocześnie jako antyoksydant żurawina wiąże wolne rodniki i pomaga usuwać z organizmu toksyny. Optymalnie jest, gdy taki shake można wykonać ze świeżej żurawiny, dostępnej w sezonie w sklepach. Świeże owoce żurawiny są zdecydowanie mniej kaloryczne niż bardzo mocno słodzony owoc dostępny przez cały rok.

Faza pierwsza diety OXY: Fat burning

Pierwsza faza diety OXY to nic innego jak faza spalania tkanki tłuszczowej. Autorzy diety zalecają w tym czasie jedzenie wyłącznie produktów zaliczających się do białka zwierzęcego. Białko zwierzęce jedzone w określonej ilości przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej nie wywołując skutków ubocznych, jakie dostarczała dieta Dukana. To wyłącznie zasługa krótkiego okresu stosowania tej fazy, białko zwierzęce rzeczywiście spowodowuje spalenie tłuszczu nie mając jednak czasu na wywieranie negatywnego wpływu na wewnętrzne narządy.

Faza druga diety OXY:  Step

W tej fazie następuje spokojne utrwalenie uzyskanych wcześniej efektów. Podczas drugiego tygodnia diety włącza się do niej białko roślinne w proporcjach 50:50. Proces ten ma niejako “rozrzedzić” działanie protein białka zwierzęcego, jeszcze pracować na spalenie tłuszczu, ale jednocześnie powoli wygasać oddziaływanie białka zwierzęcego na organizm i przygotowywać go do przechodzenia na inne tory diety.

Faza trzecia diety OXY: Balance

Faza trzecia to etap pełnej stabilizacji dla całego procesu. To czas, który dobrze przepracowany ochroni przed efektem jo-jo. Zdanie autorów diety stanie się tak dzięki odpowiednim proporcjom wprowadzonych do diety węglowodanów, tłuszczów i białka roślinnego. Powołują się oni na najnowszą piramidę żywieniową WHO oraz zasady propagowane przez Instytut Żywności i Żywienia. Zawartość białka zwierzęcego podczas tego etapu zmniejsza się do 20%, a jego ilość jest zgodna z dzienną normą, jaką powinno się przestrzegać w dostarczaniu organizmowi tego składnika.

Białko – różne formy i rodzaje
Kliknij i sprawdź ceny!

Wady diety OXY

Dieta OXY stała się szybko popularna, chociaż tak naprawdę nie wiadomo, ile osób zakupiło jadłospis przygotowany przez autorów diety. Ten komercyjny sposób ogranicza naszą wiedzę. Z punktu widzenia laika, krótki czas trwania diety nie ma prawa zmienić przyzwyczajeń żywieniowych. Wszyscy, którzy kiedykolwiek się odchudzali doskonale wiedzą, że zrzucenie parunastu nawet kilogramów nie jest aż tak wielkim wyrzeczeniem, natomiast najtrudniejsze jest utrzymanie nowej wagi, które może udać się wyłącznie pod warunkiem stałej zmiany stylu żywienia.Dieta OXY nie daje zuppełnie przepisu na długotrwałe utrwalenie nowej wagi.

Natomiast specjaliści żywienia zarzucają diecie OXY, że szybki spadek wagi obserwowany przede wszystkim w pierwszej fazie diety nie jest wynikiem spalania tłuszczu tylko glikogenu, czyli cukru magazynowanego wątrobie i mięśniach szkieletowych. Organizm jest gotowy do rzeczywistego spalania tłuszczu nie wcześniej niż po dwóch tygodniach diety. A to jeszcze raz potwierdza prawdopodobieństwo efektu jo-jo. Każda  szybka dieta, która nie daje czasu na zmianę przyzwyczajeń żywieniowych prowadzi do szybkiego odzyskania utraconych kilogramów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.