Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?

Droga do wymarzonej sylwetki bywa długa i wyboista, a jak wiadomo najtrudniejszy jest pierwszy krok. Jeśli czujesz nagły przypływ motywacji, zacznij ćwiczyć od razu! Nie musisz chodzić na siłownię, wystarczy, że zainwestujesz w kilka sprzętów do ćwiczeń w domu.

Co jest potrzebne do treningu w domu?

Początki związane z trenowaniem w domu nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Jednak wraz z rozwojem sytuacji, będzie Ci brakowało dodatkowych bodźców związanych z aktywnością fizyczną. Sklepy sportowe oferują obecnie ogromny wybór sprzętów do ćwiczeń, a wśród nich wyróżnić możemy hantle i obciążniki, które przydadzą się do przysiadów czy ćwiczeń na ręce, gumy oporowe, które pomagają w kontrolowaniu pracy mięśni, a także skakanki, które można wykorzystać do treningów cardio.

Wśród akcesoriów sportowych nie powinno także zabraknąć taśm TRX. Wymagają one nieco więcej przestrzeni, jednak, jeśli możemy sobie na nie pozwolić, pomogą one w rozbudowie i wzmacnianiu mięśni. Kredyty pozabankowe z minimum formalności umożliwią Ci wyposażyć się w akcesoria potrzebne do treningu.

Rowerek stacjonarny – najpopularniejszy domowy sprzęt do ćwiczeń

Najczęściej wybieranym modelem jest rower pionowy. Jest on bardzo prosty w obsłudze, a dodatkowo niedrogi, dzięki czemu stanowi on idealny sprzęt dla początkujących. Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym są bardzo zbliżone do jazdy na zwykłym jednośladzie. Intensywność treningu zależy od nas i wybranych pozycji. Rowery stacjonarne nie tylko pomagają w odchudzaniu, ale też są idealne dla osób, które chcą poprawić wydolność płuc czy mają problemy z kręgosłupem.

Intensywny trening na orbitreku

Zaraz obok atlasów, ławeczek czy steperów, to właśnie orbitrek cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Maszyna eliptyczna umożliwia szybką redukcję tkanki tłuszczowej, a wszystko bez katowania się ćwiczeniami na siłowni. W zaciszu domowym, można wykonywać dowolne zestawy ćwiczeń, a w tle oglądać ulubiony serial. Przyjemne z pożytecznym, czyż nie brzmi idealnie?

Na rynku znajduje się wiele modeli orbitreków, które posiadają różne funkcje. Aby trening przeprowadzić prawidłowo i bez obciążeń czy kontuzji, warto poprzedzić go rozgrzewką. Warto mieć na uwadze, aby trening wykonywać dokładnie w taki sposób, żeby przyniósł on oczekiwane przez nas rezultaty. Bardzo ważne jest, aby po wejściu na orbitrek przyjąć odpowiednią pozycję, czyli proste plecy, wciągnięty brzuch, uniesiona głowa i wzrok skierowany przed siebie. Masz kłopoty finansowe, a chciałbyś zacząć treningi w domu? Czekają na Ciebie kredyty pozabankowe z minimum formalności do wypełnienia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.