Jaki stepper kupić?

Stepper jest znany chyba wszystkim osobom aktywnym fizycznie bądź tym, które choć raz odwiedziły siłownie. Jest to doskonały sposób na poprawienie swojej sylwetki i pozbycie się zbędnych kilogramów.

Niestety nie zawsze mamy czas, by wybrać się na siłownię. Dlatego warto mieć odpowiedni sprzęt w swoim własnym domu, by ćwiczyć, gdy tylko znajdzie się wolna chwila. Odpowiednim takim sprzętem do domowych ćwiczeń jest stepper. Jest to nawet jedno z najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń, z których można korzystać w domowych warunkach. Plusem tego sprzętu jest to, że ma małe gabaryty i jest tańsze od innych urządzeń m.in. rowerka stacjonarnego. Dzięki stepperowi możemy ćwiczyć niemalże wszystkie mięśnie ciała.

Stepper doskonale poprawia kształt pośladków, ud oraz łydek, dlatego jest tak uwielbiany przez płeć piękną. Ćwiczenia a tym urządzeniu pozwalają spalić sporo kalorii i wcale nie trzeba przy tym nakładu zbyt wielu sił.

Trening na tym urządzeniu można porównać do wchodzenia po schodach. Zaletą urządzenia jest m.in. to, że może na nim ćwiczyć każdy, bowiem nie obciążają zbyt mocno stawów.

Plusy korzystania ze steppera

Korzystanie ze steppera ma naprawdę wiele zalet.  Przede wszystkim dzięki niemu spalamy kalorie i pozbywamy się zbędnego tłuszczyku. Doskonale modelujemy też swoje nogi. Warto wiedzieć, że stepper daje znacznie lepsze działanie niż zwykłe chodzenie. Ćwiczenia na nim sprawiają, że buduje się tkanka mięśniowa wokół pośladków (które stają się bardziej kształtne i jędrne) oraz ud.  Nasze ogi stają się bardziej wytrzymałe. To nie koniec plusów. Dzięki temu urządzeniu wzmacnia się także kręgosłup, układ krwionośny i układ oddechowy.  Ćwiczenia na stepperze są też świetnym sposobem na oderwanie się od codzienności i zrelaksowanie. Wysiłek fizyczny doskonale pozwala odreagować stres dnia codziennego.

Zanim wybierzemy się do sklepu po odpowiedni sprzęt powinniśmy być świadomi, że jest kilka rodzajów stepperów: prosty, skrętny, ze słupkiem oraz stepper z linkami.

Stepper prosty jest najtańszy. Ćwiczenia na nim przypominają wchodzenie po schodach, powszechnie nazywa się go stepem. Stepper skrętny z kolei angażuje do pracy wiele mięśni.  Ruchy jakie na nim wykonujemy przypominają te podczas jazdy na łyżwach.

Jeszcze innym modelem jest stepper ze słupkiem. Jego cechą charakterystyczną jest to, że jest bardzo stabilny. W trakcie treningu nie robimy prawie żadnych skrętów tułowia.

Stepper z  linkami bądź jak kto woli – ministeper. Jest to świetny sprzęt dla osób, które nie mają zbyt wiele przestrzeni, w której mogłyby umieścić sprzęt.

Ze względu na zasadę działania wyróżniamy steppery elektroniczne i manualne. Pierwsze z nich zapewniają lepszą jakość kroków. Sprzęt ten ma zamontowany silnik, który reguluje ruch. Steppery manualne są sterowane tylko przez ruch mięśni osoby ćwiczącej. Są też tańsze niż elektroniczne.

Idąc na zakupy musimy też mieć świadomość o systemie oporu w stepperze. Jest to ważne, by dość spory był zakres oporu, dzięki czemu możliwy będzie i intensywny bieg, i spokojna rozgrzewka. Jeśli chodzi o system oporu to w tym sprzęcie wyróżnia się dwa: hydrauliczne oraz siłowniki.  Pierwsze z nich pozwalają na regulację oporu pedałów. Zajdziemy je raczej w tym droższym sprzęcie. Przy siłownikach musimy pamiętać, by je co jakiś czas smarować. Mają one możliwość skoku pedału, to pozwala na powstanie złudzenia zmniejszenia bądź zwiększenia oporu.


Najlepszy stepper
Kliknij i sprawdź ceny!!!

Trzeba też zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie steppera, bowiem waha się to od 80 (co dla niektórych może być zbyt mało) do nawet ponad tony. Specjaliści polecają, że jeśli mamy powyżej 100 kg, to lepiej, byśmy się zaopatrzyli w sprzęt posiadający hydrauliczny system.

Jak wiadomo za dodatkowe funkcje musimy dopłacić. O ile każdy stepper posiada funkcje pomiaru czasu treningu, liczy kroku i podaje ilość spalonych kalorii, to w lepszych wersjach znajdziemy też funkcje mierzenia tętna czy temperaturę pomieszczenia.

Jeśli nie mamy czasu na wizyty na siłowni, ani wiele gotówki na specjalistyczny sprzęt, ani też miejsca by taki sprzęt postawić, to stepper idealnie się nada do ćwiczeń, kiedy tylko będziemy mieli na to ochotę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.