Efekty i korzyści z suplementacji kreatyną

Efekty i korzyści z suplementacji kreatyną
Oceń artykuł!

Kreatyna jest bez wątpienia jednym z najczęściej używanych przez sportowców suplementów. Wspomaga wysiłki osób zajmujących się różnymi dyscyplinami sportów jak i te, ćwiczące na siłowni. Suplementacja kreatyną ma liczne zalety, którym, naszym zdaniem, warto przyjrzeć się bliżej. Nasz dzisiejszy artykuł mówi o korzyściach płynących z zażywania kreatyny. Zapraszamy do lektury

Kreatyna

Stosowanie kreatyny pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty podczas treningów w stosunkowo krótkim czasie, nic więc dziwnego, że tak wielu entuzjastów sportu inwestuje właśnie w nią! Warto zauważyć, że działanie kreatyny zostało wielokrotnie potwierdzone oraz że jest to jest najbezpieczniejszy środek dostępny na rynku. Stosując kreatynę możemy liczyć między innymi na szybki przyrost masy ciała, który u mężczyzn może wynieść od 0,9 do 1,8 kg w okresie od 4 do 12 tygodni. Gdy mowa idzie o kobietach, ten wynik będzie mniejszy, jednak nadal zauważalny. Ponadto wzrasta również nasza wydolność- nawet o 15 . procent. A to nie wszystko! Poniżej prezentujemy pięć głównych zalet  suplementacji kreatyny!

1.   Intensywność treningów i przyrost masy mięśniowej

Jednym z najczęściej wymienianych  powodów stosowania kreatyny jest znaczne  zwiększenie ogólnej intensywności treningów. To przekłada się na szybsze osiąganie, lepszych rezultatów treningowych oraz na wzrost mięśni. Kreatyna pozwala trenować w dalszym ciągu na bardzo wysokich obrotach, w momencie gdy normalnie (bez suplementacji) ta intensywność spadłaby. Osoby mające problemy z utrzymaniem jednego, wysokiego poziomu intensywności treningów z pewnością skorzystają z suplementacji kreatyną.

2.   Lepsza wydajność sportowa

Kreatyna jest idealnym suplementem dla sportowców, którzy zajmują się dyscyplinami polegającymi na ciągłym przerywaniu aktywności (na przykład sprint). Takie ćwiczenia znacznie uszczuplają zapasy ATP w komórkach naszego organizmu. Kreatyna zapewnia stały, wysoki poziom ATP. Energia zużywana w trakcie ćwiczeń jest szybko odbudowywana, dzięki czemu nie wyczerpie się już po kilku sprintach.

3.   Szybsza regeneracja to częstsze treningi

Kreatyna pozwala trenować nam ze zwiększoną częstotliwością. Oznacza to szybszy oraz zdecydowanie bardziej zauważalny przyrost mięśni. Im częściej mamy możliwość stymulacji mięśni, tym szybciej urosną. Większa masa mięśniowa jest absolutnie najczęściej wymienianą przez panów przyczyną sięgania po kreatynę. Należy jednak pamiętać o konieczności odpoczynku i regeneracji po treningach! Kreatyna ma wpływ również na czas regeneracji naszego ciała. W czasie suplementacji jest on zdecydowanie krótszy niż normalnie. Mniej czasu potrzebnego na odpoczynek, to… więcej treningów, a więc więcej możliwości stymulacji mięśni. W ogólnym rozrachunku stosowanie kreatyny przyczyni się do częstszych, intensywniejszych treningów oraz progresu, który odczujemy z każdym mijającym miesiącem.

4.   Większa pompa mięśniowa

„Pompa mięśniowa” to sformułowanie używane do określenia efektu wizualnego sylwetki. Mięśnie są większe, jakby „napompowane”. Taki wygląd naszego ciała doskonale motywuje do dalszych starań, treningów i wysiłku! Nie ma to większego wpływu na nasza fizjologię, lecz jak olbrzymi wpływ ma na naszą psychikę! Jeżeli gołym okiem możemy zauważyć efekty naszej ciężkiej pracy, godzin spędzonych na siłowni, litrów wylanego potu- bez wątpienia będziemy wracać po więcej! Łatwo zauważalny efekt sprawi, że będziemy częstszymi gośćmi na siłowni oraz że będziemy trenować jeszcze intensywnej, aby cieszyć się jeszcze lepszymi efektami. Zazwyczaj najlepszy efekt „pompy mięśniowej” możemy zauważyć na początku suplementacji kreatyną.

f-vitalmax-kreatyna-monohydrat-500g Efekty i korzyści z suplementacji kreatyną

Największy wybór suplementów i odżywek dla sportowców
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

5.  Większa wydajność treningowa oraz poziom metabolizmu

Kreatyna wpływa też na zwiększenie tempa metabolizmu naszego ciała, czyli przemiany materii. Jeśli Twoim głównym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej to ilość spalanych kalorii w ciągu treningu ma kluczowe znaczenie. Dzięki podkręceniu metabolizmu zdecydowanie szybciej będziemy w stanie zobaczyć rezultaty. Świetnym sposobem na przyspieszenie przemiany materii są treningi o wysokiej intensywności. Są bezpośrednio związane z energią ATP magazynowaną w komórkach mięśniowych. Kreatyna przyczynia się do znacznego podniesienia ich wydajności.

Podsumowanie korzyści płynących z suplementacji kreatyną

Kreatyna jest jednym z najskuteczniejszych najbezpieczniejszych i przy okazji najtańszych suplementów diety dostępnych na rynku. Nie obciążając zbytnio naszego budżetu możemy zwiększyć intensywność treningów i wszystkich płynących z tego tytułu korzyści (zwiększony metabolizm, szybszy przyrost masy mięśniowej, „pompa mięśniowa”). Wiele niezaprzeczalnych korzyści oraz niewielki koszt sprawiają, że jest to ulubiony suplement diety milionów sportowców na całym świecie. Należy jednak pamiętać, że każdy suplement, w tym i kreatynę, należy używać rozsądnie i z głowa, według dobrze ułożonego planu suplementacji. Wtedy będziemy mogli cieszyć się świetnymi osiągami w krótkim czasie bez najmniejszego ryzyka dla naszego zdrowia!