Kto wygra EURO 2020? Bukmacherzy już wiedzą!

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, choć niejednokrotnie zmieniały się na przestrzeni lat, trwają nieprzerwanie od 1960 roku. Przez obecną sytuację Euro 2020 zostało przeniesione i ewoluowało w Euro 2021 – to pierwszy taki przypadek w historii tego turnieju. Start mistrzostw jeszcze nigdy nie został przełożony. Nie ulega wątpliwości, że tegoroczne Euro będzie zupełnie inne niż te, które znaliśmy do tej pory – nie tylko ze względu na reżim sanitarny, ale również zmiany w zasadach. Widać to również w zakładach bukmacherskich eWinner – kursy cały czas się zmieniają.

Z europejskiej miłości do piłki nożnej

Nie jest tajemnicą, że Europejczycy kochają piłkę nożną. Dla niektórych, tak jak dla Włochów, jest to niemal religia. Nic więc dziwnego, że rozgrywany od 1960 roku turniej cieszy się wielką popularnością i niegasnącym prestiżem.

Gdy pomysł na Euro dopiero kiełkował, na świecie rozgrywano już piłkarskie mistrzostwa międzynarodowe. Od 1930 roku kibice mogli cieszyć się również Mistrzostwami Świata. Pierwszy mundial miał miejsce w Urugwaju.

Kiedy gazeta L’Equipe zaproponowała mecze pomiędzy krajami rozgrywane w środku tygodnia, UEFA ochoczo przystała na ten pomysł. Organizacja już wcześniej myślała o europejskim turnieju, jednak na pomysłach się wówczas skończyło.

Do pierwszego turnieju zgłosiła się mniej więcej połowa stowarzyszeń należących do UEFA. Było ich 17, a ponieważ brakowało jednego, zadecydowano o rozegraniu meczu barażowego, w którym Czechosłowacja wygrała z Irlandią. Pierwszy mecz Mistrzostw Europy datuje się na 28 września 1958 roku. Reszta jest historią… i przyszłością.

Euro 2020 – zwycięzca już znany bukmacherom?

Bukmacher eWinner twierdzi, że zwycięzcą EURO 2020 zostaną… Anglicy! Kurs na ich triumf wynosi 6.00 i plasuje ich tym samym na pierwszym miejscu. Trudno dziwić się takiemu wyborowi, bo Anglia cieszy się obecnie solidną, pełną gwiazd kadrą.

Już przed Euro 2020, zakłady bukmacherskie pojawiły się w ofertach i kuszą niebanalnymi kursami. Możemy obstawiać nie tylko zwycięzcę czy króla strzelców (tu największe szanse ma Harry Kane – 7.20), ale również poszczególne mecze fazy grupowej.

Mimo trudności – będzie ciekawie

Tegoroczne Euro 2021 będzie wyjątkowe i inne z wielu względów. Mowa tu zarówno o tych negatywnych (pandemia, reżim sanitarny), jak i pozytywnych (nowe zasady). Zakłady bukmacherskie już dziś, na tygodnie przed turniejem, rozgrzewają kibiców do czerwoności. Niebawem emocje sięgną zenitu.

Na najbliższym Euro zobaczymy nie tylko wielkie, znane już wszystkim gwiazdy, ale również młode talenty. Każdy turniej wyłania bowiem gwiazdę, o którą później walczą największe kluby. Mimo trudnych warunków podczas Euro 2021, możemy być pewni, że piłkarze dadzą z siebie wszystko. Nie tylko bukmacherzy i kibice, ale również zawodnicy czekają niecierpliwie na pierwszy gwizdek w turnieju. Dziś, jeszcze przed startem, wszędzie pojawiają się przewidywania i spekulacje. Ile z nich okaże się faktem? Tego dowiemy się już niebawem. Jedno jest pewne: tak wyczekany turniej bez wątpienia nas nie znudzi!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.