Ławka do ćwiczeń- rodzaje ławek i dodatki do nich

Praca nad sylwetką nie jest łatwa. Na szczęście mamy do wyboru wiele różnych opcji aby wyrzeźbić mięśnie czy zrzucić nadprogramowe kilogramy. Siłownie i fitness kluby stoją przed nami otworem! W nich znajdziemy przeróżny sprzęt, który pomoże nam osiągnąć wyznaczony cel. Możemy też zdecydować się na ćwiczenie w domu, zarówno ze sprzętem, jak i bez niego. Jeżeli chcesz stworzyć własną, przydomową siłownię- nic prostszego! Wystarczy udać się do najbliższego sklepu sportowego i kupić odpowiednie przyrządy. Ostatnio pisaliśmy o wyborze bieżni do domu. Dziś chcemy się skupić na jednym z najpopularniejszych przyrządów sportowych- ławeczce do ćwiczeń. Jakie są rodzaje ławeczek? Jak wybrać odpowiednią do domu? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Ławeczka do ćwiczeń

Wyćwiczenie mięśni brzucha należy do jednych z najtrudniejszych zadań z jakimi przyjdzie nam mierzyć się na siłowni, dążąc do idealnej sylwetki. Warto też zauważyć, że to właśnie brzuch jest newralgicznym miejscem wielu osób. Niestety bywa tak, że osiągniecie nawet minimalnego progresu zajmuje nam nawet kilka miesięcy. Jednak możemy znacznie przyspieszyć ten proces wykonując odpowiednie ćwiczenia (w odpowiedni sposób). Należy pamiętać, że brzuch nie jest mięśniem a całą ich grupą. Wykonywanie jednego ćwiczenia nie przyniesie pożądanych rezultatów, ponieważ pominiemy inne partie brzucha. Inaczej też należy ćwiczyć mięśnie powierzchniowe niż te głębsze. Oczywiście pomocne będą też specjalne przyrządy. Na rynku są dostępne kołyski do brzuszków (więcej na temat kołysek do brzuszków znajdziesz w naszym artykule) oraz bardziej rozbudowane urządzenia jak ławeczki. Jeśli więc chcesz mieć wspaniałe mięśnie brzucha, a nie masz czasu lub chęci na ćwiczenia na siłowni- powinieneś zainwestować w ławeczkę do ćwiczeń!

Rodzaje ławeczek do ćwiczeń

Ławeczka to bez wątpienia jeden z najbardziej uniwersalnych i najpopularniejszych rodzajów sprzętu do ćwiczeń. Można przy jej pomocy ćwiczyć praktycznie wszystkie partie ciała i rozbudowywać wszystkie mięśnie. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ławeczek do ćwiczeń i wiele modeli w każdym rodzaju. Jaką ławeczkę wybrać do przydomowej siłowni? To uzależnione jest od Twojego celu. Poniżej prezentujemy kilka rodzajów ławek z krótkim opisem.

Ławka pod sztangę

To zdecydowanie najbardziej uniwersalny rodzaj ławki. Cieszy się niesłabnącą popularnością od dekad. Zazwyczaj ławki pod sztangę maja możliwość regulacji, co jest bardzo ważne przy wyborze ławeczki. Można również dokupić do niej wiele dodatków. Na tej ławeczce można ćwiczyć absolutnie wszystkie partie mięśni.

Ławka skośna

Takie ławeczki przeznaczone są głównie do treningu mięśni brzucha. Jeżeli masz niewiele miejsca na stworzenie własnej siłowni, a właściwie kącika do ćwiczeń, skośna ławeczka będzie dobrym wyborem, ponieważ zajmuje bardzo niewielką powierzchnię. Dzięki niej będziesz mógł ćwiczyć wszystkie mięśnie brzucha bez wychodzenia z domu.

Ławka regulowana

Ta ławka, dzięki możliwości regulacji wychylenia ciała, pomoże Ci nie tylko w pracy nad brzuchem! Świetnie ćwiczy mięśnie pleców i kręgosłupa.

Cena

Zakup ławeczki do brzuszków nie jest zbyt dużym wydatkiem w porównaniu korzyści jakie ze sobą niesie. Ćwiczenia na ławeczce pomogą Ci zachować odpowiednią pozycję w czasie wykonywania ćwiczeń. Ponadto znacząco wpływają na komfort treningu. Ceny ławeczek są różne, w zależności, na przykład od tego z jakich materiałów została wykonana. Jednak można kupić ławeczkę już od stu kilkudziesięciu złotych. Oczywiście można znaleźć takie za kilkaset złotych lub nawet powyżej tysiąca- jednak na potrzeby domowej siłowni, wystarcza te tańsze i prostsze. Wygoda i bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń oraz ich spektakularne efekty zrekompensują nam wydane pieniądze.

ławka do ćwiczeń

Największy wybór ławek do ćwiczeń
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

Dodatki do ławeczek- co można dokupić?

Do zakupionej ławeczki możemy dokupić kilka elementów aby nasze treningi był bardziej różnorodne i przyjemniejsze. Dzięki tym dodatkom, ławeczka stanie się jeszcze lepszą maszyną do ćwiczeń. Możemy dokupić:

  • Specjalne miejsce na hantle. Dzięki niemu utrzymamy porządek w naszym sprzęcie, oraz będziemy mogli sięgać po ciężary nie opuszczając stanowiska ćwiczeń.
  • Dźwignia- dzięki niej wyćwiczymy również dolne partie ciała.
  • Linki do ćwiczeń, umożliwią większą różnorodność ćwiczeń.
  • Modlitewnik jest to element ławek stworzony po to aby wzmacniać mięśnie ramion.
  • Rozpiętki to specjalne, obrotowe dźwignie, które urozmaicają trening.

Rady, komentarze, wskazówki

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jaką ławeczkę kupić.To zależy przede wszystkim od tego czy ma ona posłużyć nam do wykonywanie prostych ćwiczeń, czy może planujemy podnoszenie sztangi z pozycji leżącej. Mnogość ofert nie ułatwia nam wyboru, wręcz przeciwnie. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji o zakupie sprzętu, który posłuży nam przez lata warto zajrzeć na fora tematyczne. Opinie użytkowników ich rady i doświadczenia pozwolą nam w pełni świadomie podjąć dobrą decyzję.

Zakup własnego sprzętu powinien być dobrze przemyślany i świadomy. Branie „pierwszej z brzegu” ławeczki do ćwiczeń nie jest dobrym pomysłem. Określ sobie jasno cel do którego chcesz dążyć i pod to dobierz odpowiedni sprzęt do ćwiczeń, a nie będziesz żałował wydanych pieniędzy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.