NAJLEPSZE LEGGINSY DO BIEGANIA

Odzież sportowa jest bardzo ważna. Nawet jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze sportem musimy być świadomi, że bez odpowiedniego stroju nasze treningi mogą być mniej efektywne, czy wygodne. Brak odpowiedniej odzieży może też zniechęcić do sportu, a nawet w skrajnych przypadkach być przyczyną jakiejś kontuzji. Jeśli rozpoczynasz bieganie, to powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednie legginsy do biegania.

LEGGINSY NAJPOPULARNIEJSZE WŚRÓD BIEGACZY

Każdy amator biegania na początku ma wiele dylematów. Okazuje się, że nie jest to tak banalny sport jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musi mieć odpowiednią odzież – w tym spodnie. Od lat rosnącą popularnością cieszą się getry, które obecnie królują nad luźnymi spodniami do biegania. Dlaczego? Bowiem są bardzo funkcjonalne. Są dopasowane, więc biega się w nich znacznie bardziej komfortowo. Dodatkowo zmniejszają ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych otarć wokół pachwin.

Zaletą legginsów jest przede wszystkim dopasowany krój. Getry są dopasowane do ciała, nosząc je mamy wrażenie, że to nasza „druga skóra”. Wykończenia getrów do biegania nie mają szwów, a więc nie deformują się i idealnie leżą na właścicielu. Świetnym rozwiązaniem są też sznureczki ściągające w talii. W pasie znajduje się też antyuciskowa gumka, co także ma nie lada znaczenie. To nie koniec plusów legginsów do biegania. Dobrze wykonana odzież sportowa jest zrobiona z materiałów, które oddychają i odprowadzają wilgoć, przez co biegacz się nie poci. Lepsze getry mają specjalne włókna niewchłaniające potu. Takie włókna odprowadzają do od razu na zewnątrz. To powoduje, że skóra jest sucha, bez narażenia na przegrzanie czy wychłodzenie.

Aktualnie do wyboru mamy dwie długości getrów – do kostek bądź ¾ (sięgające za kolano). Dlatego spokojnie można biegać zarówno w chłodniejsze, jak i cieplejsze dni.

Zimą można biegać w legginsach ciepłochronnych. Dzięki temu nie musimy rezygnować ze sportu nawet z powodu bardzo niskich temperatur. Odpowiednia warstwa chroniąca sprawia, że jesteśmy chronieni i przed zimnem, i przed wiatrem.


Najlepsze legginsy do biegania
Kliknij i sprawdź ceny!!!

Wielu amatorów na początku ma obiekcje co do biegania w legginsach. Dotyczy to przede wszystkim panów, którzy nie czują się dobrze w tak obcisłej i dopasowanej odzieży. Na szczęście dziś mężczyzna w legginsach do biegania to naturalny widok, więc panowie coraz szybciej się przekonują do tego typu odzieży. Przede wszystkim dlatego – że jest do znacznie wygodniejsze niż luźne dresy.

Warto zwrócić uwagę na dodatki

Wybierając legginsy do biegania warto też przyjrzeć się modelom z różnymi dodatkami, które naprawdę mogą nam ułatwić życie. Czasem tylna kieszonka, czy elementy odblaskowe mogą okazać się znacznie bardziej pomocne, niż się początkowo wydaje.

Wiele biegających osób zwraca uwagę na kieszonki, bowiem mogą tam schować najpotrzebniejsze rzeczy np. telefon komórkowy czy klucze od mieszkania. O ile zimą ten problem nie jest tak dokuczliwy, bo biega się w kurtce, o tyle latem może być naprawdę kłopotliwy.

Dobrze jest też pomyśleć o odblaskach, szczególnie jeśli biegamy o zmierzchu. Szczególnie zimą, gdy znacznie szybciej robi się ciemniej.  Odblaski zapewniają nam doskonałą widoczność, dzięki czemu kierowcy widzą nas z daleka, a nie tuż przed maską (badania dowodzą, że dzięki odblaskom ryzyko potrącenia jest naprawdę niewielkie).

Jak wiadomo wybór leginsów to przede wszystkim indywidualna sprawa. Każdy powinien wybrać model, w którym będzie się dobrze czuł i w którym będzie mu się dobrze biegało.

Także kolorystyka legginsów jest bardzo bogata, niektórzy stawiają na kolorowe wzory i kolory rzucające się w oczy, inni wolą stonowane barwy. Jest to indywidualny wybór każdego biegacza, który może doskonale oddawać jego charakter i sprawić, że będzie nam się biegało przyjemniej.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.