Największe transfery piłkarskie

Czym są i na jakich zasadach odbywają się transfery graczy w piłce nożnej?

Piłka nożna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem praktycznie na całym świecie. Nie bez powodu więc niektórzy piłkarze cieszą się niemałą popularnością. Wielu małych chłopców marzy o tym, aby w przyszłości zostać sławnym piłkarzem i zdobywać niezliczone nagrody za osiągnięcia sportowe. Największe gwiazdy piłki nożnej znane są przecież na prawie całym świecie i podbijają serca fanów w wielu państwach, niezależnie od tego, w jakim klubie piłkarskim grają oraz jaki kraj reprezentują.

Czym są transfery piłkarskie?

Piłkarze, którzy cieszą się sukcesami, są również pożądani przez kluby piłkarskie. Zdarzają się sytuację, że to od jednego członka drużyny piłkarskiej zależy popularność danego klubu, jego sukcesy oraz często także wsparcie sponsorów. Drużyny piłkarskie pragną więc mieć w swoich szeregach jak największą liczbę skutecznych zawodników. Pozwala im to na przyciągnięcie uwagi kibiców, zwiększa motywację całej drużyny oraz zwiększa szansę na odniesienie piłkarskiego sukcesu. Z tego powodu coraz większe znaczenia mają transfery w piłce nożnej.

Transfery piłkarskie polegają na zmianie przez zawodnika klubu, w którym gra. Są one świetną okazją do rozwoju oraz osiągnięcia lepiej wynegocjowanych kontraktów, oraz zarobków. W efekcie drużyna, która pozyskała nowego zawodnika, podnosi swoje szanse na zyskanie popularności oraz odniesienie sukcesów.

Jak przebiega transfer?

Przebieg transferów piłkarskich jest różny i w dużej mierze zależy od popularności zawodnika oraz tego, jakie sukcesy osiągał w dotychczasowym klubie. Najprostszy transfer to tzw. transfer wolny, czyli przejście piłkarza z jednego klubu do drugiego w sytuacji, w której kontrakt z dotychczasowym klubem wygasł.

W przypadku zawodników światowej klasy kwestia transferu jest dużo bardziej skomplikowana. Bardzo często w ich kontraktach widnieją warunki, które muszą zostać spełnione, aby gwiazda piłki nożnej mogła zmienić klub. Dość często zabieg ten wiąże się z dużymi kosztami. Klub, który pragnie pozyskać nowego zawodnika, musi wykupić go z poprzedniego klubu, co wiąże się czasami z niewyobrażalnymi sumami. Transfery piłkarskie, które wiążą się z przekazaniem znanego zawodnika, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mediów oraz kibiców z całego świata, stając się jednocześnie ważnym wydarzeniem sezonu.

Transfery są bardzo ważne również w kontekście drużyn piłkarskich oraz ich kibiców. Zawodnicy odnoszący sukcesy mogą zagwarantować serię zwycięstw oraz tym samym uzyskać dla klubu wsparcie finansowe. Ponieważ piłka nożna cieszy się dużą popularnością i w wielu państwach stała się sportem narodowym, jest również okazją do zrobienia biznesu. Świadczą o tym największe transfery piłkarskie.

Najważniejsze zasady transferu piłkarskiego

Negocjacje transferowe w piłce nożnej polegają na równoczesnym przeprowadzeniu trzech bardzo ważnych operacji. Pierwszą z nich jest porozumienie odnośnie tego, za jaką kwotę klub piłkarski, w którym obecnie gra zawodnik sprzeda go nowemu klubowi. Pozostałe dwie kwestie dotyczą już bezpośrednio drużyny piłkarskiej, która pozyskuje nowego zawodnika. Najważniejszą z nich jest ustalenie nowego, indywidualnego kontraktu, który będzie obowiązywał zawodnika oraz klub piłkarski. Drugą sprawą jest ustalenie prowizji z agentem piłkarza.

Największe transfery piłkarskie w historii

Oto TOP 5 największych transferów piłkarskich w historii piłki nożnej, które cały świat oraz sportowe media śledziły z zapartym tchem:

  1. Rok 2017 przyniósł największy transfer piłkarski w historii. Neymar za 222 miliony euro zmienił klub z FC Barcelona na Paris Saint-Germain i jako jedyny do tej pory przekroczył barierę 200 milionów euro za transfer.
  1. Kylian Mbappe za kwotę 135 milionów euro zmienił klub AS Monaco na Paris Saint-Germain.
  1. Joao Felix za kwotę127 milionów euro zmienił klub Benfica SL na Atletico.
  1. Philippe Coutinho za kwotę 120 milionów euro zmienił klub Liverpool na FC Barcelona.
  1. Antoine Griezmann za kwotę 120 milionów euro zmienił klub Atletico na FC Barcelona.

Redakcja: https://obstawianie-meczy.net/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.