Poznaj proste sposoby na spalenie tłuszczu z brzucha!

Jędrne i wyrzeźbione ciało jest pragnieniem każdego z nas. Szczególnie przed zbliżającym się sezonem letnim staramy się zrzucić zbędne kilogramy i dążymy do szczupłej sylwetki, którą będziemy mogli pochwalić się podczas letniego wypoczynku, szczególnie jeśli planujemy wyjazd nad morze. Zdarza się, że mimo szczupłej sylwetki mamy kompleksy jeśli chodzi o brzuch, który jest partią naszego ciała, która najczęściej nie wygląda tak, jak byśmy chcieli.

Na tłuszcz w tej partii ciała skarżą się szczególnie kobiety – gdyż właśnie płeć piękna ma szczególną, genetyczną tendencję do tycia w okolicy brzucha i ud. Jest to problem, który spędza sen z powiek niejednej z nas wprawiając w kompleksy.

Przyczyn pojawiającej się oponki na naszym brzuchu jest wiele. Odkładanie się tłuszczu akurat w tej partii ciała spowodowane może być chociażby brakiem odpowiedniej diety, chociaż zdarza się również, że przyczyną jest zbyt niska aktywność ruchowa – szczególnie jeśli chodzi o ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha. Dziś przedstawimy kilka prostych sposobów, które pomogą nam pozbyć się i skutecznie spalić tłuszcz z naszego brzucha!

8 prostych sposobów na spalenie tłuszczu z brzucha:

 

1) Spacery:

 

Nawet tak banalna czynność jak codzienny, krótki spacer wpływa na pozbycie się tłuszczu z brzucha, pomagając dodatkowo wyrzeźbić łydki, uda oraz pośladki. Jest to szczególnie ciekawa alternatywa dla Pań, które narzekają na zbyt niską aktywność – stopniowe zwiększanie trasy spaceru doskonale wpłynie nie tylko na podwyższenie aktywności i poziomu zmęczenia ale również wpłynie na podniesienie i wyrzeźbienie pośladków. Zalecane są szczególnie spacery, podczas których pokonujemy trasę „pod górkę”.

2) Jazda na rowerze

 

Jest to rodzaj ćwiczenia z grupy ćwiczeń kardio – czyli tych, które polecane są szczególnie jeśli chcemy osiągnąć zadowalające rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Codzienne rowerowe przejażdżki w okresie wiosennym pozwolą nam bez wątpienia cieszyć się piękną sylwetką latem, dodatkowo poprawiając wydolność naszych płuc i wyzwalając endorfiny – hormon szczęścia, który wpłynie na nasze samopoczucie sprawiając, że będziemy pełni energii i szczęśliwsi!

3) Przysiady

 

Te proste do wykonania w zaciszu własnego domu ćwiczenie pomoże nam w prosty i skuteczny sposób zrzucić oponkę z brzucha, pomagając jednocześnie wyrzeźbić nasze ciało oraz podnieść i pięknie podkreślić pośladki. Wykonywanie prostych serii przysiadów – z początku po 15 powtórzeń 3 razy dziennie, z każdym dniem zwiększając liczbę powtórzeń o 5 pozwoli skutecznie spalić tłuszcz z brzucha!

4) Zbilansowana dieta

 

Jesteśmy tym, co jemy, dlatego też chcąc zadbać o piękny i zdrowy wygląd naszego ciała powinniśmy pamiętać o zdrowych, regularnych posiłkach. Odstępy między poszczególnymi posiłkami nie powinny być dłuższe niż 3 godziny. Najważniejszą kwestią w naszym codziennym jadłospisie jest śniadanie – posiłek, który jest gwarantem dobrego samopoczucia i energii przez cały dzień. Pierwszy posiłek powinien więc stanowić mieszankę odpowiednich składników, które zawierać będą białka i węglowodany. Odpowiednio dobrane i regularne posiłki wpłyną na naturalne podkręcenie naszego metabolizmu, a co za tym idzie – pomogą nam w prosty i w pełni zdrowy sposób pozbyć się tłuszczu z brzucha ale również innych partii ciała.

5) Woda z cytryną

 

Od wiek wieków słyszy się, że woda jest napojem, który w dużych ilościach polecany jest szczególnie tym z nas, którzy walczą ze zbędnymi kilogramami. To prawda, chociaż od wielu lat słyszy się o znacznie zdrowszej i smaczniejszej alternatywie zwyczajnej wody – wodzie z cytryną. Ten wspaniały napój wypity tuż po przebudzeniu, na czczo pozwala w prosty i naturalny sposób walczyć ze zbędnymi kilogramami. Dodatek cytryny, która zawiera ogromne ilości witaminy C wpłynie na poprawę naszego metabolizmu, a co za tym idzie – regularne picie wody z cytryną pomoże nam skutecznie pożegnać się z oponką na brzuchy!

6) Pikantne przyprawy

 

Jak udowadnia wiele badań – pikantne produkty i przyprawy pomagają w naturalny sposób zrzucić zbędne kilogramy. Dzieje się tak, ponieważ pikantne składniki w pełni bezpieczny sposób podkręcają i pobudzają nasz metabolizm. Jeżeli więc jesteśmy fanami pikantnych przypraw powinniśmy korzystać z nich jak najczęściej! Szczególnie ciekawą alternatywą są świeże papryczki – chilli czy jalapeno.

7) Zdrowy sen

 

W dobie zabiegania i wszechobecnego pośpiechu często zapominamy o najważniejszym punkcie dnia, jakim jest sen pozwalający nam na całkowitą regenerację naszego organizmu. Niewielu z nas wie, że prawidłowy i zdrowy sen ma dużo wspólnego z prawidłowym metabolizmem, a przesypianie 8 godzin jest gwarantem lepszego samopoczucia i wypoczęcia ale również usprawnienia naszego metabolizmu. Należy więc pamiętać, że regularny sen w połączeniu z prostymi ćwiczeniami i regularnymi posiłkami pomoże nam pozbyć się uciążliwej oponki na brzuchu.

8) Bądź dobry/a dla siebie

 

Podczas diet odchudzających często zapominamy o naszym zdrowiu, katując się ćwiczeniami ponad nasze siły, czy też dietami, które sprawiają, że nie możemy przestać myśleć o jedzeniu. Pamiętajmy jednak, że kluczem do zmiany swojego ciała jest przede wszystkim zmiana siebie i swojego toku myślenia. Chęć zrzucenia zbędnych kilogramów powinna być poparta chęcią i dążeniem do zmiany a nie przymusem spowodowanym opinią innych. Rezultaty diet nie zawsze są natychmiastowe, co sprawia, że większość z nas rezygnuje z dalszej walki o piękną sylwetkę. Pamiętajmy jednak, że w dążeniu do celu ważne jest samozaparcie, a przy regularnych ćwiczeniach – efekty będą zniewalające!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.