Shakery do drinków – który najlepszy?

Uwielbiasz drinki domowej roboty? Chciałbyś zachwycić swoich znajomych rewelacyjnym drinkiem, gdy cię odwiedzą? Nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy kilka składników, alkohol no dobry shaker. O ile z tymi pierwszymi nie będzie problemu, to będąc początkującymi w temacie drinków domowej roboty, wybór shakera może okazać się nie lada problemem.

Wiele osób obawia się, że shaker będzie ich drogo kosztował. Nic z tych rzeczy. Shaker wcale nie musi być drogi żeby był dobry. A naprawdę warto mieć w domu taki sprzęt. Przepisy na drinki są różne można zacząć od najprostszych. Jest ich mnóstwo w internecie, można także zaopatrzyć się w specjalną książkę.

Jak wiadomo czego innego potrzebują specjaliści w dziedzinie drinków (barmani), a czego innego osoby rozpoczynające swoją przygodę z robieniem domowych drinków. Nasze porady będą skierowane raczej do tej drugiej grupy osób. Barmani powinni mieć naprawdę wyszukany sprzęt najwyższej jakości, przecież shaker jest ich narzędziem pracy i w ciągu jednej nocy użyją go więcej niż my przez kilka miesięcy. Oczywiście shakery, z których korzysta się w domu również mogą być stosowane przez zawodowców, jeśli są w miarę przyzwoitej jakości (np. Hendi lub Stalgast).

Modele shakerów

Wyróżnia się dwa typy shakerów – dwuczęściowy i trzyczęściowy.  Pierwszy z nich z reguły jest zrobiony ze stali nierdzewnej oraz grubego szkła. Jak się dobrze poszuka, to można też trafić na dwuczęściowy shaker wykonany całkowicie ze stali nierdzewnej.  Powinniśmy też mieć sito barmańskie. Po co? Otóż, gdy już wymieszamy składniki, to zanim trafią do szklanki dobrze jest przytrzymać lód. Nie jest to element konieczny, specjaliści spokojnie dadzą sobie radę bez niego, ale z sitem jest wygodniej (szczególnie dla początkujących).

Najlepsze shakery do drinków
Kliknij i sprawdź ceny!!!

Shaker składający się z trzech części sito ma wbudowane. Taki sprzęt składa się więc z części głównej, korka i przykrywki z sitem. Takie shakery mogą być zrobione ze stali nierdzewnej, plastiku bądź grubego, nietłukącego się szkła. Warto wiedzieć, że shaker ze stali nierdzewnej reaguje na zimo, więc szybko dowiemy się czy nasz drink jest odpowiednio schłodzony.

Kupując shaker warto przyjrzeć się jego pojemności. Nie opłaca się kupować zbyt małego shakera, najlepiej żeby miał minimum pół litra. Nawet jeśli wydaje ci się, że będziesz robił małe drinki, to pamiętaj, że w większym shakerze zrobisz je spokojnie, jednak w zbyt małym – możesz mieć problem. A nóż będziesz miał ochotę na bardziej wymyślny i większy?

Kupując shaker upewnij się, że jest odpowiednio szczelny. Bardzo często zdarza się, że tanie shakery są nieszczelne i podczas robienia drinków lub koktajli część zawartości wycieka, czego raczej nikt nie chce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.