Swanson: historia firmy, produkty dostępne w ofercie, jakość i bezpieczeństwo

Swanson to jedna z największych a także posiadających najdłuższę tradycję firm zajmujących się produkcją i sprzedażą suplementów diety w skali międzynarodowej. Firma Swanson została założona w roku 1969 roku. Od momentu pojawienia się na rynku pierwszych preparatów leczniczych z charakterystycznym logiem firmy Swanson do momentu osiągnięcia przez przedsiębiorstwo statusu jednego z niekwestionowanych liderów swojej branży minęło jedynie kilka lat. Obecnie Swanson to firrma dziającą w kilkudziesięciu różnych krajach całego świata, posiadająca własne laboratoria naukowe, oferująca swoim klientom kilkaset wysokiej jakości produktów w różnych kategoriach oraz osiągającą roczne przychody na poziomie ponad 500 miliardów dolarów amerykańskich.

Swanson na rynku

Na polskim rynku firma Swanson jest obecna już od kilkunastu lat a produkty lecznicze oraz suplementy diety z charakterystycznym logiem przedsiębiorstwa również w naszym kraju bardzo szybko zyskały sobie uznanie oraz ogromną popularność wśród szerokiej rzeszy klientów.

Aktualnie Swanson to jednak nie tylko szeroka i zróżnicowana oferta różnego rodzaju suplementów diety oraz preparatów leczniczych, lecz również międzynarodowa renoma jednego z najlepszych koncernów tej branży w skali międzynarodowej. Preparaty firmy Swanson są znane przede wszystkim ze swojej wysokiej jakości. Firma nie tylko dokładnie sprawdza swoje produkty przed wypuszczeniem ich na rynek lecz również stosuje szereg rygorystycznych procedur, takich jak na przykład protokół GMP (Good Manufacturing Practice), które mają zapewniać najwyższą jakość oraz bezpieczeństw preparatów.

Swanson: historia

Firma Swanson powstała w roku 1969 w Stanach Zjednoczonych. Założyciem tej obecnie międzynarodowej marki był znany naukowiec August Swanson, który jeszcze w wieku dziewiętnastym opuścił swoją rodzinną Szwecję i osiedlił się w Ameryce Południowej, a dokładniej mówiąc w stanie Dakota Północna.

W początkowych etapach swojego istnienia firma Swanson koncentrowała się przede wszystkim na produkcji oraz sprzedaży preparatów ziołowych. Z czasem jednak zakres oferty koncernu uległ znaczącemu poszerzeniu. Było to rezultatem z jednej strony wciąż rozwijającej się powszechnej wiedzy naukowej i medycznej, z drugiej zaś podejścia samej firmy, która od samego początku pragnęła byc nie tylko jednym z wielu producentów preparatów leczniczych, lecz również ważnym ośrodkiem naukowym, wyznaczającym nowe trendy dla całej branży,

Jednocześnie warto wiedzieć, że cała, uwzględniająca wszystkie etapy jej istnienia, historia marki Swanson jest jeszcze dłuższa, niż wynika to z wielu źródeł. Firma podlegała bowiem wielu przekształceniom w przeciągu swojego istnienia, zaś rok 1969 stanowi początek koncernu Swanson w jego obecnym kształcie, to jest jako firmy działającej przede wszystkim w zakresie produkcji oraz sprzedaży preparatów leczniczych i suplementów diety. Wcześniej firma Swanson działała również w innych obszarach, w tym między innymi w sektorze sprzedaży ekologicznego jedzenia pochodzącego prosto z niewielkich farm położonych w Dakocie Północnej(z tego powodu Swanson jest koncernem uważanym za jednego z prekursorów rynku żywności ekologicznej). Później koncern Swanson działał również w zakresie produkcji oraz sprzedaży żywności mrożonej.

Suplementy i witaminy

Oprócz preparatów ziołowych jednym z najważniejszych elementów firmy Swanson Health Products w latach 70 były również preparaty zawierające witaminę E. To zresztą między innymi właśnie Swanson Health Products jest uznawana za jedną z tych firm, które w największym stopniu przyczyniły się do powstania mody na zażywanie preparatów witaminowych, i to zanim jeszcze pojawiły się badania naukowe jednoznacznie dowodzące niezwykle istotnej roli, jaką witaminy odgrywają w ludzkim organizmie.

To swoiste “wyprzedzanie” nauki stanowiło zresztą i nadal stanowi jeden z charakterystycznych rysów filozofii Swanson Health Products. Często bowiem pozytywne skutki zażywania danej substancji są odczuwalne jeszcze na długim zanim pojawią się szczegółowe badania naukowe objaśniające mechanizm ich działania. Tak było między innymi właśnie z witaminą E, którą Leland Swanson z początku zażywał na własne potrzeby. Zauważywszy jednak pozytywny wpływ, jaki suplementacja witaną wywiera na jego własny organizm, zaczął sprzedawać preparaty witaminowe. W ten sposób powstała historia firmy Swanson Health Products w kształcie w jakim marka ta funkcjonuje obecnie.

Witaminy i suplementy Swanson
Kliknij i sprawdź ceny!

Swanson Health Products: oferta i dostępne produkty

Aktualnie oferta firmy Swanson jest oczywiście o wiele szersza i bardziej zróżnicowana, niż w początkowych etapach istnienia tego międzynarodowego koncernu zajmującego się produkcją i sprzedażą różnego rodzaju suplementów diety oraz innych preparatów prozdrowotnych i leczniczych. Najważniejsze segmenty współczesnej oferty Swanson to:

  • 1. Odżywki sportowe
  • 2. Preparaty witaminowe oraz kompleksowe suplementy wzmacniające organizm
  • 3. Preparaty na bazie składników ziołowych
  • 4. Preparaty wspierające odchudzanie
  • 5. Preparaty wspierające czynność układu nerwowego
  • 6. Preparaty poprawiające trawienie oraz wspomagające czynność poszczególnych narządów układu pokarmowego

Oczywiście, wymienione w powyższych punktach segmenty oferty Swanson to jedynie pewna część całego dostępnego asortymentu. Firma oferuje również wysokiej jakości produkty z innych dziedzin. Oprócz tego Swanson nieustannie pracuje nad poszerzaniem swojej oferty, esplorowaniem nowych obszarów szeroko rozumianego rynku suplementów oraz wprowadzaniem do swojej oferty coraz to nowszych, doskonalszych produktów. Jako znakomitą ilustrację tego procesu można traktować dziedzinę odżywek sportowych. Jeszcze kilkanaście lat temu Swanson de facto nie operewał w zakresie tego segmentu. Obecnie zaś oferta tego koncernu zawiera szeroki wybór wysokiej jakości suplementów aminokwasowych, które są wysoko cenione przez profesjonalnych kulturystów.

Swanson posiada w swojej ofercie również preparaty przeznaczone dla mężczyzn, w tym między innymi oparte na naturalnych składnikach boostery testosteronu, kompleksowe suplementy wzmagające libido oraz poprawiające funkcje seksualne a także specjalne zestawy witamin i mikroelemetów przeznaczonych dla mężczyzn.

 Swanson: jakość produktów

Firma Swanson od samych początków swojego istnienia jest znana nie tylko z innowacyjnego, kreatywnego podejścia, ale również z najwyższej jakości oferowanych suplementów diety. Produkty dostępne w ofercie Swanson Health Products są produkowane w ośrodkach naukowych należących do koncernu. Każdy produkt to unikatowa receptura opracowana oraz sprawdzona w toku badań laboraryjnych przez naukowców pracujących dla Swanson Health Products.

Firma korzysta również z wielu protokołów oraz systemów kontroli produkcji, które mają zapewnić klientom całkowitą gwarancję wysokiej skuteczności oraz jakości dostępnych w ofercie Swanson Health Products preparatów prozdrowotnych oraz suplementów diety. Najważniejszym z owych protokołów jest niezwykle rygorystyczny zespół procedur GMP (Good Manufacturing Practice). W ramach kontroli GMP sprawdza się nie tylko samą jakość produktów, lecz również bezpieczeństwo procesu produkcji, czystość pomieszczeń, w których wytwarza się i przechowuje wyroby a także standardy stosowane przez firmę w pakowaniu oraz transporcie produkowanych przez nią preparatów.

Podsumowanie

Produkty dostępne w ofercie Swanson z pewnością nie należą do tanich. Można powiedzieć, że są to preparaty raczej eksluzywne, przeznaczone dla osób, które przy wyborze produktów leczniczych i suplementów diety nie kierują się względami cenowymi, lecz zwracają uwagę przede wszystkim na gwarancję wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa.

Produkty Swanson można nabyć na oficjalnej stronie producenta. Na tej samej witrynie znajdziemy również wykaz wszystkich polskich sklepów oraz aptek, w których dostępne są suplementy diety marki  Swanson Health Products.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.