Tetralysal: co to jest, zastosowanie, przeciwwskazania, interakcje i dawkowanie

Tetralysal jest gatunkiem leku stosowanym do leczenia zmian skórnych takich jak: trądzik, zakażenie skóry czy infekcje bakteryjne. Jego głównym i zarazem aktywnym środkiem jest limecyklina. Dzięki funkcji hamowania syntezy białek, umożliwia on skuteczne leczenia infekcji bakteryjnych i schorzeń związanych ze skórą. Stosowanie i dawkowanie leku powinno odbywać się zgodnie z zaleceniem lekarza.

Co to jest Tetralysal?

Tetralysal to kapsułki, które stosuje się podczas leczenia takich stanów chorobowych jak: trądzik , zakażenia skóry , infekcje bakteryjne zapalenie jamy powietrza wewnątrz czaszki, zapalenie dolnych dróg oddechowych, infekcji płuc, infekcji oczu i innych warunków. Tetralysal może być również stosowany do celów nie wymienionych w wyżej przedstawionej liście. Głównym składnikiem tego leku jest lymecyclina – bardzo aktywny środek. Jego główna funkcja to hamowanie syntezy białek potrzebnej do wzrostu bakterii.

Należy pamiętać, że lek ten może być dostępny w różnych stężeniach dla każdej substancji czynnej wymienionej powyżej.

Zastosowanie

Tetralysal jest lekiem, który jest stosowany do leczenia trądziku, zakażenie skóry, infekcje bakteryjne, zapalenia jamy powietrza wewnątrz czaszki, zapalenia dolnych dróg oddechowych, zapalenia płuc, zapalenie jelita i innych schorzeń.

Kompletna lista zastosowań i wskazań do stosowania tego produktu Tetralysal jest następująca:

 • Trądzik,
 • Infekcja skóry,
 • Infekcje bakteryjne,
 • Zapalenie jamy powietrza w czaszce,
 • Zapalenie dolnych dróg oddechowych w płucach,
 • Infekcja jelita,
 • Infekcja oczu.

Ponadto,tetralysal może być stosowany również w innych celach, niż wyżej wymienione. Dzięki swoim właściwościom hamowania syntezy białek potrzebnych do rozwoju bakterii, uniemożliwia ich rozprzestrzenianie.

Działania niepożądane

Poniżej znajduje się lista możliwych działań niepożądanych, które mogą wystąpić w wyniku przyjmowania wszystkich składników leku Tetralysal. To nie jest pełna lista. Te działania niepożądane są możliwe, ale nie zawsze występują. Niektóre z działań niepożądanych mogą być rzadkie, ale poważne. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli zaobserwuje się którekolwiek z poniższych działań niepożądanych, zwłaszcza jeśli nie znikną.

 • Ból głowy,
 • Ból brzucha,
 • Biegunka,
 • Nudności,
 • Zawroty głowy.

Tetralysal może również powodować działania niepożądane, które nie zostały przedstawione w tym artykule.Jeśli zauważy się inne objawy nie wymienione powyżej, należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej. Można również zgłaszać działania niepożądane lokalnym władzom zajmującym się żywnością i lekami.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na tetralysal jest głównym przeciwwskazaniem. Ponadto, tetralysal nie powinien być stosowany, jeśli spełnione są następujące warunki:

 • Reakcje alergiczne,
 • Karmienie piersią,
 • Dzieci poniżej 12 lat,
 • Choroba nerek,
 • Bycie w ciąży.

Interakcje z lekami

W przypadku jednoczesnego stosowania innych leków lub produktów bez recepty, działanie leku tetralysal może ulec zmianie. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych lub spowodować, że lek nie będzie działał prawidłowo. Zwiąku z czym, należy poinformować swojego lekarza o wszystkich lekach, witaminach i suplementach ziołowych, które się używa, aby lekarz mógł pomóc w zapobieganiu interakcjom z lekami lub zarządzaniu nimi. Tetralysal może wchodzić w interakcje z następującymi lekami i produktami:

 • Duretyki,
 • Retinoidy.

Środki ostrożności i sposób użycia

Przed użyciem leku tetralysal należy poinformować lekarza o aktualnej liście leków, produktach bez recepty (np. Witaminach, suplementach ziołowych itp.), Alergiach, wcześniej istniejących chorobach i aktualnych stanach zdrowia (np. Ciąża, zbliżająca się operacja itp.). ). Niektóre schorzenia mogą sprawić, że pacjent będzie bardziej podatny na działania niepożądane leku. Dlatego też należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza lub działać zgodnie z kierunkiem wydrukowanym na ulotce produktu. Dawkowanie zależy od stanu pacjenta. Poinformowanie lekarza jest konieczne, jeśli zły stan zdrowia utrzymuje się lub znacząco pogarsza. Ważne punkty poradnictwa są wymienione poniżej. Należy przyjmować lek:

 • Popijając go szklanką wody,
 • Bez spożywania przy nim dużych dawek mleka bądź produktów mlecznych,
 • Podczas wychodzenia na zewnątrz należy używać środków ochrony przeciwsłonecznej lub też specjalnej odzieży.

Przechowywanie i dawkowanie

Związku z mocnymi właściwościami leku Tetralysal istnieje szereg wskazówek i porad, do których należy się dostosować. Są to między innymi:

 • Nie należy stosować więcej niż przepisana dawka leku Tetralysal. Przyjmowanie większej ilości leków nie zmniejszy objawów; mogą powodować zatrucia lub poważne skutki uboczne. Jeśli pacjent podejrzewa, że sam lub ktokolwiek, kto przedawkował produkt, musi on jak najszybciej udać się na pogotowie do najbliższego szpitala lub domu opieki. Aby pomóc w leczeniu należy ze sobą zabrać apteczkę, pojemnik lub etykietę.
 • Nie można podawać leków innym osobom, nawet jeśli dana osoba ma wiedze, że mają ten sam stan lub wydaje się, że mogą mieć podobne schorzenia. Może to doprowadzić do przedawkowania leku i poważnych skutków ubocznych.
 • W celu uzyskania dalszych informacji na temat dawkowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą lub ulotką zawartą w opakowaniu.
 • Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie wolno zamrażać leków, chyba że jest to wymagane przez zasady zawarte na ulotce. Lekarstwa należy trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych.
 • Ponadto, nie należy spłukiwać leków w toalecie ani nie wlewać ich do kanalizacji. Leki odrzucane w ten sposób mogą zanieczyścić środowisko. W celu uzyskania dalszych informacji na temat tego, jak bezpiecznie wyrzucić Tetralysal należy skonsultować się ze swoim farmaceutą lub lekarzem, który na pewno posiada wiedzę na temat punktów oddawania niepotrzebnych leków.

Pytania i odpowiedzi

Czy podczas przyjmowania leku Tetralysal można bezpiecznie prowadzić lub obsługiwać ciężkie maszyny?

Jeśli pacjent doświadczy senności, zawrotów głowy, niedociśnienia tętniczego lub bólu głowy jako skutków ubocznych podczas stosowania leku Tetralysal, może nie być bezpieczne prowadzenie pojazdu lub obsługiwanie ciężkich maszyn. Nie należy prowadzić pojazdów, jeśli stosowanie leku powoduje senność, zawroty głowy lub znaczne obniżenie ciśnienia krwi. Farmaceuci doradzają pacjentom, aby nie pili alkoholu z lekami, ponieważ alkohol nasila skutki senności. Ponadto, należy sprawdzić te efekty na ciele podczas stosowania Tetralysal. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać zalecenia dotyczące ciała i warunków zdrowotnych.

Czy ten lek lub produkt uzależnia lub tworzy warunki do uzależnienia?

Większość leków nie ma potencjalnego ryzyka wystąpienia nałogu lub nadużycia. Zazwyczaj lekarze klasyfikuje leki, które mogą uzależniać jako substancje kontrolowane. Należy zapoznać się z pakietem produktu, aby upewnić się, że lek nie należy do tak specjalnych kategorii leków. Na koniec nie należy leczyć się samemu i zwiększać uzależnienia organizmu od leków bez porady lekarza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.