Top 5 najlepsze gainery- ranking

Odpowiednia suplementacja jest niezwykle ważnym elementem życia każdego sportowca. Dobrze dobrane odżywki oraz ich właściwe dawkowanie jest kluczowym elementem aby progres na siłowni był szybki oraz trwały. Jakie odżywki pomogą nam zbudować masę mięśniową? Dziś przedstawiamy top 5 najlepszych gainerów! Zapraszamy do lektury.

Mutant Mass

Mutant Mass to rewolucyjny suplement składający się z czterech kompleksów.

Iso Stack

Pierwszy z nich to mieszanka izolatów białek serwatki oraz hydrolizatów białka- Iso Stack. Możemy tu znaleźć białka:

 • ISO-97,
 • WPC-80,
 • WPC-85,
 • CFM-90,
 • kazeinian wapnia,
 • micelarną kazeinę,
 • izolat białek mleka,
 • Izolat białek jaja kurzego oraz
 • izolat białek z żółtka jaja kurzego.

Innymi słowy w preparacie Mutant Mass znajdziemy białka o bardzo krótkim czasie wchłaniania oraz te o najdłuższym czasie trawienia. Białka jaj natomiast są absolutnie najlepszym wariantem suplementacji dla sportowców. Dzięki takiej, niespotykanej w innych suplementach kombinacji, Mutant Mass jest doskonałą odżywką, zapewniającą wysoki poziom aminokwasów w naszym krwioobiegu przez długi czas.

Clean Carb

To drugi z kompleksów zawartych w suplemencie Mutant Mass. To doskonała mieszanka wyselekcjonowanych węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Znajdziemy tu też największą (występującą obecnie w odżywkach białkowo-węglowodanowych) cząsteczkę carbo- Vextrago. Dlaczego jest to ważne? Im większa cząsteczka, tym szybciej opuszcza ona nasz układ pokarmowy uzupełniając zasoby glikogenu. Glikogen jest głównym źródłem energii dla wszystkich mięśni ciała. Im więcej glikogenu znajduje się w naszych mięśniach, tym dłuższe oraz intensywniejsze mogą być nasze treningi.

Lipotherm

Trzecim kompleksem jest Lipotherm. Zawiera on wszystkie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe:

 • MCT,
 • CLA,
 • EFA.

Kwasy tłuszczowe MCT, inaczej nazywane średnio łańcuchowymi kwasami tłuszczowymi, stanowią doskonałe źródło energii, a ponad to zwiększają i przyspieszają spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Nienasycone kwasy tłuszczowe EFA odgrywają ważną rolę w prawidłowej pracy i budowie stawów. Warto też zauważyć, że EFA wspomagają odporność naszego organizmu. Natomiast kwasy CLA znacznie hamują możliwość rozrostu tkanki tłuszczowej. Taka kombinacja kwasów tłuszczowych w jednym preparacie dostarczy nam odpowiedni zastrzyk energii do działania!

Intrasorb5

Ostatni kompleks zawarty w preparacie Mutant Mass to Intrasorb5. To doskonale skomponowana mieszanka różnych składników transportujących mikroelementy.

mutant

Kliknij i sprawdź cenę!

MassCore

MassCore to jeden z preparatów cieszących się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników od dłuższego czasu. Wysokiej jakości klasyczna, sprawdzona i skuteczna mieszanka jest bezkonkurencyjna na rynku! Każdy sportowiec siłowo-wytrzymałościowy, który stosował MassCore był zadowolony z efektów!

To produkt najnowszej generacji służący do przygotowania białkowo-węglowodanowego napoju odżywczego, wspomagającego budowę masy mięśniowej. Zaspokaja wszystkie potrzeby naszego organizmu przy intensywnych i częstych treningach fizycznych.

MassCore to preparat kompletny, wieloskładnikowy i pewny. Ta odżywka dostarcza wszystkiego co może zapewnić odpowiednio szybki (i trwały!) przyrost masy mięśniowej- oczywiście w połączeniu z odpowiednim planem treningowym.

Każda porcja suplementu MassCore dostarcza:

 • di-, tripeptydy,
 • wolne aminokwasy,
 • hydrolizat kazeiny,
 • izobat białek serwatkowych,
 • 40 gram pełnowartościowego białka,
 • 136 gram węglowodanów (prostych oraz złożonych).

Taki skład gwarantuje użytkownikowi dobre i bogate źródło energii, co zapobiega spalaniu białek z włókien mięśniowych. Doskonale dobrane proporcje preparatu MassCore zapewniają nam szybkie i długotrwałe efekty.

masscore

Kliknij i sprawdź cenę!

Olimp Gain Boli 6000

Olimp Gain Bolic 6000 to najwyższej jakości odżywka wspomagająca szybką budowę masy mięśniowej. Preparat jest pomocny zwłaszcza dla osób opornych na zdobywanie i rozbudowę mięśni.

Olimp Gain Bolic 6000 zawiera najlepsze, wyselekcjonowane składniki takie jak:

 • ultrafiltrowane białko serwatkowe,
 • białko jajeczne,
 • kazeina micelarna
 • kreatyna,
 • tauryna,
 • dekstroza.

Taki skład preparatu Gain Bolic 6000 pozwala na szybkie osiąganie wyznaczony celów. Anaboliczne działanie tej odżywki białkowo-węglowodanowej  jest potęgowane oraz przyspieszane przez odpowiednie zestawienie kreatyny, tauryny oraz dekstrozy.

 Ponadto preparat Gain Bolic 6000 został wzbogacony w kompleksy witamin i minerałów. To pozwala uzupełnić wszystkie, niezbędne do szybkiego rozwoju siły oraz masy mięśniowej, składniki odżywcze.

Warto tez zwrócić uwagę na fakt, że w tej odżywce nie znajdziemy białek pszenicznych czy laktozy (cukier mleczny). Są to tanie, a niestety często wykorzystywane w słabej jakości odżywkach, składniki mało przydatne przy rozbudowie i zwiększaniu siły mięśni.

Gain Bolic 6000 to preparat przeznaczony dla osób, które przez cele i ćwiczenia mają zwiększone zapotrzebowanie na białko i energię. Zarówno sportowcy jak i amatorzy mogą bez szkody dla zdrowia rozpocząć suplementację tą odżywką aby przyspieszyć rozrost masy mięśniowej oraz zwiększyć ogólną siłę i wytrzymałość mięśni.

gain bolic

Kliknij i sprawdź cenę!

Up Your Mass

Up Your Mass to preparat dostarczający białka węglowodany oraz  tłuszcze w precyzyjnie określonych proporcjach. Dzięki temu organizm może budować masę mięśniowa oraz zwiększać siłę i wytrzymałość mięśni bez gromadzenia zbędnej tkanki tłuszczowej! Zarówno sportowcy trenujący przed zawodami,, jak i amatorzy mający trudności z przybraniem na wadze mogą spokojnie rozpocząć suplementację Up Your Mass i cieszyć się szybkimi efektami!

Skład Up Your Mass

W preparacie Up Your Mass znajdziemy kilka ciekawych grup składników, które razem tworzą obraz kompleksowego, wieloaspektowego preparatu odżywczego.

Glycemix LGI

Węglowodany są podstawowym źródłem energii mają więc kluczowe znaczenie dla wszystkich osób intensywnie ćwiczących fizycznie. Jednak węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym, takie jak dekstroza czy sacharoza, mogą mieć negatywny wpływ na skład naszego ciała oraz jego wydolność. Glycemix LGI to doskonała mieszanka niskoglikemicznych węglowodanów. Zapewniają one energię na długi czas, co pozwala znacznie wydłużyć treningi. Węglowodany pozyskiwane są z owsa oraz włókna owsianego, a także z jęczmienia. Ich niezaprzeczalnym plusem jest także wspomaganie procesu spalania tłuszczu.

PROBOLIC

 To wysoce zaawansowana mieszanka białka soi, koncentratu białka serwatkowego oraz kazeiny. Zawiera aminokwasy o trzech stopniach przyswajalności (wolno- średnio- i szybkoprzyswajalne). Pozwala to na szybką ale przy tym długotrwałą retencję azotu. Probolic dostarcza również duże porcje argininy, BCAA oraz ponad pięć gramów glutaminy w jednej porcji. To wszystko pozytywnie wpływa na regeneracje mięśni oraz stymuluje ich niezahamowany wzrost.

Lipid Complex

To zespół niezbędnych kwasów tłuszczowych, które są niezwykle ważnym dla zdrowia oraz wydolności organizmu składnikami odżywczymi. Spożywanie tłuszczów pozyskiwanych z właściwych źródeł znacznie pomaga zmniejszyć wszelkie stany zapalne, poprawia ogólne funkcjonowanie układu hormonalnego człowieka oraz dostarcza energii. EFA spowalniają proces trawienia węglowodanów i białek, tym samym pomagają zwiększyć retencję azotu oraz utrzymać stały poziom insuliny.

Up Your Mass dostarcza także trójglicerydy o średniej długości łańcucha, czyli MCT. Są one doskonałym źródłem energii. MCT wraz CLA ochraniają pokłady glikogenu mięśniowego, co wpływa na zmniejszenie procentowej ilości tłuszczu w organizmie oraz na zwiększenie tak zwanej „suchej” masy mięśniowej.

Mikro i makro

Oczywiście w preparacie Up Your Mass znajdziemy również dodatek wielu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu mikro- i makroelementów. Wapń, żelazo, fosfor oraz sód, wpływają na wszystkie procesy fizjologiczne zachodzące w naszym ciele. Odgrywają również niezwykle istotną rolę w procesie budowy masy mięśniowej. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu witamin i minerałów możemy zapomnieć o innych preparatach witaminowych!

up your mass

Kliknij i sprawdź cenę!

Mass Up

Mass Up to preparat przeznaczona dla wszystkich osób, które chcą skutecznie i szybko zbudować masę mięśniową. Ta odżywka jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z szybką przemianą materii, mających problemy ze zbudowaniem mocnych oraz trwałych mięśni. Również użytkownicy zajmujący się siłowo-wytrzymałościowymi dyscyplinami sportowymi mogą sięgnąć po preparat Mass Up w celu uzupełnienia diety.

Odżywka białkowo-węglowodanowa Mass Up dostarcza organizmowi maksymalną ilość składników odżywczych, niezbędnych do zwiększenia beztłuszczowej masy ciała.

W składzie tej odżywki znajdziemy również taurynę oraz kreatynę- składniki przyspieszające wzrost komórek mięśniowych. Ponad to, składniki te znacząco skracają czas potrzebny na pełną regenerację potreningową. Warto też zauważyć, że dzięki nim unikniemy również katabolizmu (rozpadu) mięśni.

Niska zawartość tłuszczu w tym preparacie, sprzyja budowie czystej, „suchej” masy mięśniowej.

massup

Kliknij i sprawdź cenę!

Podsumowanie

Na rynku dostępnych jest wiele odżywek o różnym przeznaczeniu. Odżywki białkowo-węglowodanowe, nazywane też „gainerami” służą do zwiększenia beztłuszczowej masy mięśniowej (dzięki wysokiej zawartości białka) oraz zintensyfikowaniu i wydłużeniu treningów (dzięki zawartości węglowodanów). Wybierając odpowiedni dla nas suplement, należy dokładnie i wnikliwie przestudiować etykiety produktów skupiając się na ich składzie. Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie ułatwi Ci wybór idealnego preparatu dla Ciebie. Udanych treningów!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.