Top 5 najlepsze odżywki węglowodanowe- ranking

Węglowodany to elementarne paliwo dla absolutnie wszystkich komórek ludzkiego ciała. W wyniku ich spalania powstaje energia niezbędna do życia, codziennych aktywności. Nic więc dziwnego, że osoby intensywnie trenujące muszą w odpowiedni sposób wzbogacić swoją dietę w węglowodany! Są one niezbędne dotrzymania wysokiej intensywności ćwiczeń, jak i do pełnej i szybkiej regeneracji organizmu po intensywnym treningu. Odpowiednia suplementacja preparatami carbo ułatwia uzyskanie trwałych efektów naszych wzmożonych treningów. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych,(naszym zdaniem) odżywek węglowodanowych dostępnych na rynku. Miłej lektury!

DEXTROSE POWDER

DEXTROSE powder to odżywka węglowodanowa w której skład wchodzi czysta dekstroza, czyli, innymi słowy mówiąc- glukoza. Stosowanie tego suplementu diety pozwoli użytkownikom zwiększyć bilans energetyczny organizmu. Zwiększony bilans energetyczny przekłada się na znaczą poprawę ogólnej wydolności oraz wytrzymałości treningowej. Dekstroza zalicza się do grupy prostych węglowodanów. Węglowodany proste są szybko rozpuszczane i wchłaniane, a dzięki temu intensywniej stymulują wydzielanie insuliny (jest to jeden z najistotniejszych hormonów anabolicznych w organizmie człowieka). Odżywka węglowodanowa DEXTROSE powder najczęściej stosowana jest do potreningowego uzupełnienia deficytu węglowodanów w naszym ciele, jednak jest też doskonałym transporterem kreatyny (zwiększa jej działanie) oraz wszelkich aminokwasów.

Kliknij i sprawdź cenę!

Carbonox

To suplement diety stworzony z myślą o potrzebach wszystkich najbardziej wymagających użytkowników. W składzie tej odżywki znajdziemy starannie zestawione źródła węglowodanów o zróżnicowanych indeksach glikemicznych. I tak znajdziemy tu glukozę (o wysokim indeksie), maltodekstryny (o średnim IG) oraz innowacyjna izomaltuloza o przedłużonym uwalnianiu (niski indeks glikemiczny). Taki skład zapewnia (przez czas dwóch godzin od momentu zażycia preparatu) stabilne nasycenie krwi potrzebnymi składnikami energetycznymi. To doskonały suplement który sprawdzi się zarówno przed, po jak i w trakcie treningu! Carbonox stanowi nieprzerwane źródło energii, niezbędnej do długotrwałych i intensywnych treningów.

Duża zawartość maltodekstryn oraz izomaltulozy zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu insuliny (hormonu anabolicznego) w trakcie wysiłku. To z kolei gwarantuje użytkownikom efektywne zaopatrzenie pracujących mięśni we wszystkie niezbędne składniki energetyczne. Każdy sportowiec wie jak ważne jest odbudowanie zasobów glikogenu tuz po wyczerpującym treningu. O to również zadbał preparat Carbonox ! Dzięki niemu szybko uzyskamy optymalne nasycenie krwi monosacharydami, które pomogą nam uzupełnić deficyty glikogenu mięśniowego i wątrobowego

Ponadto Carbonox to odżywka węglowodanowa zasilona kompleksem dwunastu witamin oraz mocą L-argininy! Witaminy zawarte w preparacie znacząco wpływają na przyswajalność węglowodanów oraz intensyfikują przemiany metaboliczne zachodzące w naszym organizmie. L-arginina natomiast pełni rolę substratu w syntezie tlenku azotu (NO).

Carbonox to suplement diety zalecany wszystkim osobom zajmującym się sportem tak amatorsko jak i wyczynowo. Szczególnie osoby trenujące intensywnie i z dużą częstotliwością powinny sięgnąć po tą odżywkę. Preparat doda użytkownikowi energii oraz uzupełni braki glikogenu już po treningu.

Kliknij i sprawdź cenę!

CARBONIZER XR

CARBONIZER XR to współczesna, ultra skuteczna odżywka węglowodanowa dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie. Skomponowana została z różnych źródeł węglowodanów zestawionych na podstawie najnowszych doniesień naukowych oraz przeprowadzonych badań empirycznych. Zestawienie węglowodanów w ściśle określonych proporcjach gwarantuje osiągnięcie najbardziej optymalnego nasycenia krwioobiegu użytkownika glukozą. Doskonałe nasycenie krwi przekłada się na doskonałą absorpcję glukozy do pracujących włókien mięśniowych co pozwala na zaopatrzenie naszych mięśni w niezbędne składniki energetyczne w czasie trwających, przedłużających się wysiłków.

CARBONIZER XR dba również o uzupełnienie glikogenu po odbytym treningu. Obecność węglowodanów o wyższym indeksie glikemicznym pozwala na szybie pokrycie wytworzonego w czasie treningu deficytu. Nawet po najdłuższym, najcięższym, najbardziej intensywnym treningu- ten preparat sprawdzi się śpiewająco.

Koncept extended-release, czyli przedłużonego uwalniania cukrów prostych opiera się na doskonale zbalansowanych proporcjach czterech źródeł węglowodanów, z czego trzy charakteryzują się bardzo niskim indeksem glikemicznym, co oznacza, że powoli i stopniowo zwiększają stężenie glukozy w krwiobiegu użytkownika. Skrobia kukurydzy woskowej, izomaltuloza oraz fruktoza są więc doskonałym źródłem energii w czasie przedłużającego się wysiłku fizycznego. Dodatek maltodekstryny wpływa pozytywnie na transport aminokwasów oraz kreatyny do komórek mięśniowych, potęgując działanie tej ostatniej

Badania przeprowadzone w niezależnych instytutach jednoznacznie pokazują, że spożywanie węglowodanów pozyskiwanych z różnych źródeł, przynosi nieporównywalnie więcej korzyści, niż suplementacja jednym rodzajem węglowodanów.

Kliknij i sprawdź cenę!

VITARGO

Vitargo to suplement diety zawierający kompleks węglowodanów. Jako jedyny na naszej liście w swoim składzie posiada jedynie węglowodany złożone, czyli polisacharydy (modyfikowana skrobia). Co zaskakujące, mimo takiego składu, ten preparat posiada wszystkie właściwości napoju ultra-hipotonicznego (napoje ultra-hipotoniczne charakteryzują się znacznie mniejszym stężeniem elementów stałych niż ludzka krew). Takie napoje z dużą łatwością mieszają się z krwią. Najczęściej, głównym zdaniem koncentratów napojów hipotonicznych jest silne nawadnianie organizmu w czasie wytężonego wysiłku fizycznego i najczęściej zawierają one nikłe ilości węglowodanów. Nie nadają się więc do uzupełniania deficytów glikogenu, jednak sprawa ma się z goła inaczej jeśli Idzie o VITARGO. Stężenie węglowodanów w tym preparacie wynosi niemal 100 %- innymi słowy w niczym nie ustępuje odzywkom carbo! W jaki sposób zostało to osiągnięte?

Wszystko to producenci osiągnęli dzięki dużej masie cząsteczkowej zawartych w VITARGO węglowodanów. Preparat ten jest źródłem węglowodanów złożonych, w swoim składzie ma skrobię (polisacharyd), czyli źródło węglowodanów o znacznej masie cząsteczkowej. VITARGO właśnie temu zawdzięcza swoją niezwykle niską osmolalność. Niska os molalność tego suplementu pozwala mu na szybkie przejście przez nasz układ pokarmowy- nie zalega w żołądku więc nie stanowi obciążenia dla trenującego ciała, a szybko się przyswaja. Idealny napój dla osób ceniących szybkie działanie!

Kliknij i sprawdź cenę!

FA Nutrition Carborade

Carborade to preparat energetyczny dla sportowców. W składzie tej odżywki znajdziemy kompleks węglowodanów oraz dodatek minerałów- wszystko co niezbędne dla osób, którym nie obcy jest intensywny wysiłek fizyczny. Sportowcy zajmujący się sportami wytrzymałościowo-siłowymi, takimi jak sztuki walki, siłowymi, na przykład trójbój czy kulturystyka, jak i czysto wytrzymałościowymi w rodzaju kolarstwa czy pływania- wszyscy użytkownicy suplementu FA Nutririon Carborade będą nim zachwyceni.

Skład został wzbogacony o cenne, dla osób aktywnych fizycznie, minerały i mikroelementy takie jak:

  • Magnez;
  • Sód;
  • Wapń;
  • Fosfor;
  • Potas.

Możesz zapomnieć o skurczach mięśni, które są częstą przypadłością u osób intensywnie trenujących. Wraz z potem tracimy wiele cennych mikroelementów, których braki są dotkliwie odczuwalne. Jednak stosując tą odżywkę możesz być pewien, że wszystkie te braki zostaną doskonale uzupełnione. Wszystkie elektrolity odpowiedzialne za prawidłową prace mięśni będą utrzymane na adekwatnym poziomie, nawet po najdłuższym treningu!

Stosowanie FA Nutririon Carborade przed treningiem pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu stężenia glukozy w naszym krwiobiegu. To znacznie opóźnia objawy zmęczeni. Dzięki takiemu działaniu możliwe jest wydłużenie i zintensyfikowanie treningów bez znużenia czy wyczerpania! Kryzys i przemożne zmęczenie w trakcie treningu odchodzą do historii.

Kliknij i sprawdź cenę!

Podsumowanie

Umiejętnie stosowane odzywki węglowodanowe, inaczej odzywki carbo, pozwalają skrócić czas regeneracji po treningach oraz wpływają na polepszenie osiąganych wyników. Nic więc dziwnego, że tak wielu sportowców z prawie każdej dyscypliny sportowej, sięga po te suplementy diety. Osoby decydujące się na wprowadzenie preparatu węglowodanowego do programu suplementacyjnego powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj węglowodanów zawartych w danej odżywce. Odmienna budowa chemiczna tych cząsteczek wpływa na szybkość trawienia, nasycenie krwiobiegu oraz absorpcję do komórek mięśniowych. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie przypadło Wam do gustu i ułatwiło podjęcie decyzji o suplementacji odzywkami carbo. Tym pięciu wymienionych przez nas preparatom naprawdę warto się przyrzec przed zakupem idealnej dla nas odzywki węglowodanowej.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.