Top 5 najlepsze pulsometry do 750zł- ranking

Zakup dobrego pulsometru nie jest łatwy- każdy kto przeglądał oferty zdążył się już o tym przekonać. Dlatego postanowiliśmy stworzyć ranking najlepszych modeli pulsometrów z najniższej cenowej półki. Oto pulsometry do 750 złotych, na które naprawdę warto zwrócić uwagę w czasie zakupów.

Polar m400

Polar m400 to wodoodporny zegarek sportowy. Posiada funkcję GPS oraz monitoruje naszą aktywność. Ten model pomoże Ci zarówno w pokonywaniu własnych rekordów jak i w planowaniu optymalnych treningów, a nawet, po długim biegu pomoże znaleźć drogę do domu. Polar m400 pokazuje sposób w jaki trening wpływa na Twój organizm. To umożliwi Ci porównanie obciążenie różnych wykonywanych przez Ciebie treningów. Dzięki temu zobaczysz własne granice oraz to w jaki sposób je przekraczasz na kolejnych treningach. Możesz też dzięki niemu odpowiednio dostosować intensywność oraz czas trwania treningu. Funkcje te są dostępna w serwisie internetowym Polar Flow.  Nosząc ten zegarek sportowy jesteś monitorowany nie tylko w czasie aktywności! We wspomnianym wcześniej serwisie Polar Flow możesz też uzyskać informację o długości odpoczynku- jaki czas powinien upłynąć do następnego treningu, tak aby Twój organizm zdążył się w pełni zregenerować! Aby monitorować swoje postępy możesz też regularnie wykonywać Fitness Test. To 5 minutowy test, który mierzy wydolność oddechową użytkownika na podstawie zmienności pracy serca, tętna w stanie spoczynku oraz innych informacji personalnych. Kolejna ciekawa opcją jest tak zwany Running Index – pokazuje on jak poprawia się efektywność biegania. Oczywiście natychmiast po każdym treningu znajdziesz też motywujące informacje o jego efektach. Wskaźniki aktywności dziennej przedstawią praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci osiągnięcie celu! Po każdym tygodniu oraz miesiącu Polar m400 pokaże informacje o tym jak decyzje użytkownika wpływają na kondycję fizyczną oraz zachowanie dobrego zdrowia. Jeżeli chcesz przygotować się do maratony, półmaratonu lub innych zawodów- również w tym pomoże Ci Polar m400! Stworzy on spersonalizowany program treningowy na podstawie wybranego przez Ciebie celu (dostępne są cztery opcje: bieg na 5km, 10, półmaraton oraz maraton). Licznik kalorii w oparciu o Twoje parametry (płeć, masę ciała, wiek, wzrost, maksymalne tętno oraz intensywność treningu) dokładnie pokaże ile kalorii udało Ci się spalić w czasie treningu! Polar m400 to doskonały, wszechstronny zegarek sportowy z którego każdy użytkownik będzie zadowolony.

Kliknij i sprawdź cenę!

Tomtom Runner

Patrząc na specyfikacje oraz funkcje tego zegarka sportowego a także na fakt, że znajduje się na najniższej półce cenowej, można było spodziewać się albo prawdziwego hitu albo największego rozczarowania sezonu. Naszym zdaniem to prawdziwy hit! Zegarek z GPS z pulsometrem, w ciekawej obudowie za stosunkowo niewielkie pieniądze może skraść serce!

Tomtom Runner to mały, lekki zegarek biegowy. Jeżeli wcześniej używałeś Garmina czy Timexa to zupełnie inne ułożenie menu może sprawić, że na początku będziesz nieco zagubiony. Trzeba po prostu chwili aby przestawić się na ten inny tryb- jednak nie jest to trudne ani czasochłonne. Ten model zegarka sportowego bardzo szybko łapie sygnał satelitarny co daje możliwość równie szybkiego rozpoczęcia treningu. Dziecinnie prosta obsługa i bezproblemowe przemieszczanie się między ekranami pozwala szybko rozpocząć bieganie czy trening na siłowni. Spersonalizowane sesje łączące treningi i odpoczynek pozwolą Ci na szybsze osiągnięcie założonego celu. Możesz też ścigać się z samym sobą! Wystarczy wybrać odpowiedni tryb, a następnie wynik który osiągnąłeś wcześniej. Tryb treningu w pomieszczeniu przyda się gdy ćwiczysz w domu lub na siłowni. Lubisz ćwiczyć w rytmie muzyki? Doskonale! Nie potrzebujesz oddzielnego urządzenia aby cieszyć się najlepsza muzyką- wgraj ją do zegarka Tomtom Runner. To fantastyczny zegarek spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Kliknij i sprawdź cenę!

Fitbit Charge HR

Starszy brat Fitbit Charge od modelu z dodatkowym przydomkiem HR nie różni się wiele. Oczywiście poprzedni model jest tańszy jednak nie jest wyposażony w pulsometr. Charge HR w porównaniu do modelu poprzedniego ma tez inne zapięcie (typowe zegarkowe). Kwestią gustu i indywidualnych upodobań jest wspomniane zapięcie i ogólny wygląd. Naszym zdaniem- obie te rzeczy to duży plus. W testach bardzo pozytywnie wypada ciągły całodobowy pomiar tętna. Urządzenie Fitbit Charge HR ma wyjątkowo trwałą baterię. Nawet podłączone do aplikacji na Iphonie, gdzie możemy na bieżąco monitorować nasza aktywność na zmiennych wykresu, wytrzymuje do pięciu dni!

Kliknij i sprawdź cenę!

Onyx Inkwatch Tria

inkWATCH Tria jest zegarkiem sportowym dla osób nieograniczających się do jednej dyscypliny sportowej. Sprawdzi się zarówno u biegaczy, rowerzystów jak i u pływaków! Wbudowany moduł GPS umożliwia dokładne śledzenie trasy jaka przebywamy w czasie joggingu czy jazdy na rowerze. inkWatch jest prostym w obsłudze i całkowicie zautomatyzowanym zegarkiem, dzięki temu możemy skupić się na ćwiczeniach, zamiast rozbijać naszą uwagę na obsłudze urządzenia. Dużym plusem jest tez kompatybilność z popularnymi aplikacjami takimi jak Endomondo czy Runtastic. Z łatwością możemy eksportować dane o przebytych trasach do portali społecznościowych. To niewątpliwie mobilizuje wielu użytkowników do pokonywania własnych osiągów. Rejestrowane są wszystkie nasze aktywności zarówno wykonywane wewnątrz, na przykład na siłowni, jak i na świeżym powietrzu. Zegarek sportowy inkWATCH TRIA jest wodoszczelnym  do 50 metrów. Ponadto charakteryzuje się wysoką odpornością na wstrząsy. Szafirowe szkło jest bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania. Bateria w tym urządzeniu może pracować do 60 dni w trybie zegarka oraz nawet 11 godzin w trybie treningu (GPS). Wyświetlacz również jest atutem tego modelu! Wysoka rozdzielczości oraz kontraście zapewniają prawidłową czytelność nawet w pełnym słońcu. Jeżeli chcesz używać go po zmierzchu czy nawet w nocy- nie ma problemu! Wbudowane doświetlenie jest pomocne nawet w środku nocy.

Kliknij i sprawdź cenę!

Pulsometr Sigma PC 15.11

Pulsometr Sigma PC 15.11 jest został stworzony z Myślą o osobach zajmujących się sportem amatorsko lecz na wyższym poziomie- chcących oprócz przyjemności czerpać ze sportu wymierne korzyści. W stanie spoczynku ten pulsometr może być traktowany jako zwykły zegarek (wskazuje aktualną datę  i godzinę). Sigma PC 15.11 ma siedmiofunkcyjne menu w którym wyświetlane są podstawowe dane takie jak aktualna data i godzina, ilość spalonych kalorii, średni oraz maksymalny puls z odbytego treningu puls oraz graficzny wskaźnik tętna. Urządzenie to ma też całą gamę dodatkowych funkcji między innymi:

  • Licznik okrążeń (maksymalna liczba mierzonych okrążeni to 50). Po skończonym treningu użytkownik ma możliwość prześledzenia każdego okrążenia i sprawdzenia czasu od startu, średniego oraz maksymalnego pulsu i kilku innych przydatnych informacji.
  • Alarm dźwiękowy gdy przekroczona zostaje granica pulsu.
  • Możliwość wyboru w ustawieniach zaprogramowanych „stref pulsu”, na przykład FIT Zone lub też FAT Burn l.
  • Indywidualne ustawienie pulsu minimalnego i maksymalnego.
  • Możliwość wyboru jednego z pięciu języków w jakich będą wyświetlane informacje (angielski, francuski, włoski, niemiecki oraz hiszpański).
  • Możliwość personalizacji ustawień, czyli ustawienie wieku, wagi czy płci.
  • Podświetlana tarcza tego modelu umożliwia korzystanie niego nawet w środku nocy.
  • Pulsometr PC 15.11 jest wodoszczelny więc spokojnie można wybrać się w nim na basen. Jest wodoszczelny do 3 ATM (ciśnienie rzędu 3 barów). Należy jednak pamiętać, aby nie uruchamiać przycisków pod wodą ponieważ może to spowodować dostanie się wody do obudowy zegarka. Nie należy również używać go pływając w wodzie morskiej.

Kliknij i sprawdź cenę!

Podsumowanie

Jeśli chcesz trenować profesjonalnie, monitorować swoje postępy i szybciej osiągać wyznaczone cele- koniecznie musisz zakupić pulsometr. Zależnie od dyscypliny, którą się zajmujesz inne jego cechy będą bardziej lub mnie pożądane (na przykład jeżeli często pływasz, urządzenie musi być wodoodporne). Pulsometr umożliwi Ci monitorowanie pracy serca- silnika całego ciała. Często to właśnie według jego parametrów rozpisywane są plany treningowe więc wiedza o minimalnym, maksymalnym tętnie jest obowiązkowa. Pamiętaj, że sprzedawca w sklepie nie zawsze jest najlepszym doradcą. Niestety często bywa tak, że widząc osobę mało rozeznaną w temacie próbuje, niemal na siłę, wcisnąć sprzęt, tak aby zgadzało się rozliczenie na koniec miesiąca. Mamy nadzieję, że wśród modeli przedstawionych powyżej chociaż jeden naprawdę Cie zainteresował. Zapraszamy do zapoznania się z innymi naszymi rankingami, które niewątpliwie ułatwią Ci zakupy w sklepie sportowym!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.