Trenbolon- działanie, dawkowanie i skutki uboczne

Dążenie do perfekcyjnej sylwetki jest długotrwałym, pracochłonnym i niezwykle ciężkim procesem. Wiele osób poddaje się dość szybko, ponieważ efekty ćwiczeń i diety nie są tak spektakularne jakbyśmy chcieli, lub też następują zbyt wolno. Na rynku dostępnych jest wiele środków wspomagających naszą walkę o piękną sylwetkę. Suplementy diety i odżywki dedykowane sportowcom mogą znacznie ułatwić nam osiągnięcie wyznaczonego celu. Dziś krótki artykuł o najsławniejszym sterydzie świata. Trenbolon to środek o którym słyszał chyba każdy! Jak działa? Jak się go stosuje? Jakie ma skutki uboczne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Czym jest Trenbolon?

Trenbolon jest sterydem, który zastraszająco szybko rozwija zarówno masę mięśniową, jak i siłę. Jego największym plusem jest tworzenie „suchej” masy mięśniowej- nie gromadzi wody. Swoją budową chemiczną przypomina Nandrolon- związek przynależący do grupy anaboliczno-androgennych sterydów. Oba te związki należą do 19-nor, oznacza to, że powstały poprzez wprowadzenie zmian właśnie na 19 miejscu w cząsteczce testosteronu.

Trenbolon > Nandrolon, Testoseron- na czym polega jego wyższość?

Trenbolon, w przeciwieństwie do Nandrolonu, doskonale sprawdza się w budowie świetnej jakościowo, „suchej” masy mięśniowej. Przede wszystkim należy tu zwrócić uwagę na brak retencji wodnej, czy też odkładającego się tłuszczu. Ten steryd nie przekształca się w estrogen, więc często spotykane (wyżej wymienione) problemy przy stosowaniu sterydów, w jego przypadku nie mają racji bytu. Wskaźnik anaboliczności i androgenności Trenbolonu wynosi pięćset punktów! Testosteron, czysty męski hormon ma jedynie 100! Nic wiec dziwnego, że w Stanach Zjednoczonych do Trenbolonu przylgnęła nazwa „dar boży”.

Działanie Trenbolonu

Ten steryd wykazuje wyjątkowo silne powiązania względem receptorów androgenowych. Choć “wyjątkowo silne” to jeszcze mało powiedziane. Niektórzy naukowcy mówią, że żaden inny związek, naturalny czy sztuczny, występujący na naszej planecie nie równa się z Trenbolonem pod tym względem! Dlaczego jest to ważne? Ponieważ,tym skuteczniej aktywowane są procesy odpowiedzialne za szybki przyrost tkanki mięśniowej, im mocniej steryd łączy się z receptorami androgenowymi. Ponadto, możemy zauważyć tez powinność jaka występuje między siłą powinowactwa steroidów i receptorów a procesem redukcji tkanki tłuszczowej- im silniejsze powiązania, tym szybsza utrata tłuszczu. Jednym zdaniem- Trenbolon wykazuje bardzo silne działanie androgenne oraz anaboliczne.

Dawkowanie i sugerowany czas stosowania Trenbolonu

Jako, że Trenbolon jest bardzo toksycznym sterydem, okres jego używania nie powinien być dłuższy niż 6, maksymalnie 8 tygodni. Ponadto przyjmowane porcje również powinny być ściśle przestrzegane. Często kulturyści stosujący Trenbolon, po sześciu tygodniach iniekcji, zamieniają go na Masteron, który ma bardzo zbliżone działanie, jednak nie jest aż tak toksyczny jak Trenbolon.

Ogólnie ten steroid nie jest zalecany sterydowym nowicjuszom. Częściej stosują go zaawansowani kulturyści.

Zazwyczaj stosuje się od jednej do dwóch iniekcji tygodniowo. Jeżeli jest to pierwsze spotkanie kulturysty z Trenbolonem, dawka nie powinna być większa niż 30mg, a maksimum jest 50mg nie częściej niż co dwa dni. Jeżeli zdecydujemy się na kolejny cykl (czy cykle) należy zwiększyć częstotliwości zastrzyków nawet do codziennego przyjmowania tego specyfiku, jednak jednorazowa porcja nie może przekraczać sugerowanej ilości (od 30 do 50mg na jedną iniekcję). Warto też pamiętać, że nie powinno się przekraczać dawki 100mg Trenbolonu dziennie. Tak nakazuje zdrowy rozsądek, ponieważ przekroczenie takiej dawki może doprowadzić do naprawdę poważnych konsekwencji zdrowotnych, zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Zalety stosowania Trenbolonu

Niekwestionowanymi zaletami stosowania Trenbolonu jest:

 • Szybki przyrost siły;
 • Szybki przyrost „suchej” masy mięśniowej;
 • Znaczne poprawienie twardości mięśni.

Zapewne to z tych właśnie powodów kulturyści decydują się na zastrzyki z tym sterydem w okresie przygotowywania do zawodów.

Trenbolon nie powoduje retencji wody, a więc nie wywołuje ginekomastii. Używanie Nolvadexu staje się rzeczą zbędą. Podczas cyklu z Trenbolonem sportowiec nie jest “nalany” czy „napompowany” jak ma to miejsce gdy używany jest metanabol czy też testosteron.

Oryginał i podróbka

Oryginalny Trenbolon można z łatwością odróżnić od podróbki! Wystarczy nie mieć kataru. Oryginalny steryd ma tak intensywną, specyficzną i silną woń, że jesteśmy w stanie wyczuć ją przez zamkniętą fiolkę.

Skutki uboczne stosowani Trenbolonu

Trenbolon powoduje pojawienie się skutków ubocznych takich jak:

 • trądzik,
 • przerost prostaty,
 • napady duszącego kaszlu,
 • łysienie,
 • bezsenność,
 • znaczny spadek wydolności aerobowej, najprawdopodobniej spowodowany jest agregacją czerwonych krwinek,
 • wzmożona potliwość (zwłaszcza w nocy),
 • silna inhibicja produkcji naturalnego testosteronu,
 • podniesione ciśnienie,
 • znaczny wzrost agresji.

Najbardziej odczuwalnym skutkiem ubocznym w czasie cyklu z zastosowaniem jakiejkolwiek formy tego steroidu jest niezwykle silny wzrost poziomu agresji. Wynika to z działania Trenbolonu- androgeny silnie wpływają na biochemię mózgu. Powodują szybki wzrost poziomu związków odpowiedzialnych za zachowania agresywne.

Sterydy, jako środki zwiększające siłę i masę mięśniową, powodują wiele skutków ubocznych. Ich stosowanie wiąże się z ryzykiem, jednak wiele osób decyduje się na iniekcje z powodu korzyści dla sylwetki, jakie zapewnia Trenbolon. Wszystko jest dla ludzi, jednak nie należy zapominać o zdrowych granicach, których nie powinno się przekraczać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.