Trening ABS na mięśnie brzucha

Płaski brzuch to marzenie kobiet i mężczyzn. Możesz je spełnić wykonując serie brzuszków, przechodząc na dietę albo postawić na proste i skuteczne rozwiązania jak trening ABS na mięśnie brzucha. Jeśli dotąd brakowało ci zapału do ćwiczeń, postaw na krótki i intensywny wysiłek rzeźbiący mięśnie i spalający tkankę tłuszczową.

Co oznacza ABS

Trening ABS wzmacnia mięśnie brzucha i widocznie zmniejsza obwód w pasie. Ćwiczenia angażują wszystkie mięśnie występujące na brzuchu (mięśnie górnej i dolnej części brzucha, mięśnie skośne, poprzeczne i mięśnie dolnego odcinka pleców), dlatego są tak efektywne. Seria powtórzeń trwa krótko i przynosi nadspodziewane rezultaty. Ćwiczenia będą odpowiednie dla osób zapracowanych i unikających ćwiczeń, bo z tym planem treningowym nie poświęcą na ruch dużo czasu. Trening ABS jest uważany za pewny i szybki sposób na uzyskanie pięknie zarysowanego brzucha. Sekretem sukcesu jest różnorodność, ponieważ podczas kilkuminutowego treningu zmieniasz grupy mięśniowe nie kładąc szczególnego nacisku na żadne z nich. Mięśnie brzucha rozbudowują się równomiernie i praktycznie bez większego wysiłku. Cały trening trwa 8 minut a powtórzenie od 4 do 6 sekund. To naprawdę niewiele mając na uwadze efekty.

Wstęp do treningu

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną na początek proponujemy ci stretching lub inny rodzaj rozgrzewki. Pierwsze podejście do treningu możesz ograniczyć do wykonania serii brzuszków. Na koniec możesz postawić na kardio, które spali nadmiar tłuszczu i umożliwi odsłonienie wyćwiczonych mięśni. Gdy wysiłek nie jest ci obcy, postaw na częste zmiany planu treningowego. Zamieniaj kolejność wykonywania ćwiczeń i stopniowo wydłużaj całkowity czas jego trwania.

Jak ćwiczyć

Trening ABS jest skuteczny, ale to nie cudowny środek rozwiązujący twoje problemy w mgnieniu oka. Tak jak w przypadku innych ćwiczeń, będzie wymagał cierpliwości i zaangażowania z twojej strony. Jeśli twój brzuch przysparza ci wielu trosk, to lepsze rezultaty przyniesie połączenie ćwiczeń z dietą.

Trening ABS najlepiej wykonywać na macie gimnastycznej, bo tak będzie dla ciebie prościej i bezpieczniej. Nie potrzebny ci do tego sprzęt, wystarczy wygodny strój i odrobinę chęci. Ćwiczenia wykonuj naprzemiennie i kontroluj, by czas poszczególnych z nich był podobny. Po wykonaniu kilkunastu powtórzeń zmieniaj ćwiczenie.

  1. Brzuszki – połóż się na plecach, ugnij kolana i złącz dłonie za głową. Przytrzymaj napięty brzuch zanim wrócisz do pozycji wyjściowej.
  2. Skłony – leżąc na plecach przyciągnij ugięte w kolanach nogi do klatki piersiowej. To ćwiczenie idealne na dolne partie brzucha.
  3. Rowerek – pedałuj ugiętymi i uniesionymi nogami
  4. Świeca – leżąc na plecach złap się pod żebrami i opierając na łokciach unieś wyprostowane i złączone nogi do góry. Wytrzymaj w pozycji kilka sekund.
  5. Skręt tułowia – trzymaj butelkę z wodą, unieś górną część ciała oraz nogi zgięte w kolanach, a następnie skręcaj tułów na prawo i na lewo, starając się sięgnąć trzymanym przedmiotem jak najdalej za siebie.

Najważniejsze aby trening trwał nieprzerwanie 8 minut. Z czasem możesz go wydłużyć do 15, ale podczas jego trwania nie możesz odpoczywać. Mimo to postaraj się wykonywać ćwiczenia wolno, bo w ten sposób wzmocnisz naturalne obciążenie mięśni.

Trening będzie odpowiedni zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, z w końcu obu płciom zależy na płaskim brzuchu. W przypadku kobiet, które nie lubią zarysowanych mięśni brzucha, najlepiej będzie skrócić czas treningu gdy zauważą, że te przynoszą zbyt dobre rezultaty.

Podsumowując trening ABS na mięśnie brzucha może być najlepszym rozwiązaniem dla kobiet i mężczyzn chcących wyrzeźbić ciało bez większego wysiłku. Wystarczy spróbować i przekonać się na własnym ciele.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.