Jaki uchwyt rowerowy na telefon?

Czasy kiedy telefon służył tylko do dzwonienia już dawno minęły. Gdyby wciąż korzystać z tego urządzenia tylko w tym celu, to można byłoby spokojnie wozić telefon w plecaku i zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy. Okazuje się jednak, że dziś telefon bardzo często pełni również funkcję GPS. Jeśli chcemy, by aplikacja w telefonie wskazywała nam drogę, to musimy umieścić aparat w takim miejscu, by był nam widoczny w każdej chwili i nie zawadzał. Aby tak było potrzebny jest odpowiedni uchwyt. Odpowiedni czyli jaki?

Sposób mocowania

Powinniśmy wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalny uchwyt. Dlaczego? Rower można różnorako użytkować, również w różny sposób można korzystać z telefonu podczas jazdy. Dzięki temu wymyślono kilka sposobów i miejsc, gdzie można umieścić aparat tak, by nam w żaden sposób nie przeszkadzał w jeździe.

Uchwyt może być umocowany dzięki klamerce do kierownicy. Plusem tego rozwiązania jest fakt, iż pozwala n=ono na sztywne połączenie uchwytu. Niestety zajmuje to dość dużo miejsca, dlatego użytkowanie komórki nie jest aż nazbyt wygodne. No i trzeba mieć świadomość, że jeśli zamontowaliśmy na swoim rowerze już coś innego np. kamerkę czy latarkę rowerową, to nie ma szans, by zmieścił się tam także telefon.

Uchwyt na telefon można także przyczepić pod kapsel steru. Zaletą tego rozwiązania jest wykorzystanie miejsca, które zazwyczaj i tak pozostaje puste. Trzeba też przyznać, że umieszczenie komórki w takim miejscu daje bardzo łatwy dostęp do urządzenia. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dość mocne, jednak  oczywiste jest to, że jeśli jeździmy po górach to lepiej zainwestować w lepszy uchwyt.

Na rynku dostępny jest też uchwyt w postaci sakwy. Jak się go montuje? Niewielką torebkę przyczepia się na ramę obok rury sterowej. Jeśli nie mamy nigdzie indziej miejsca, to jest to doskonałe rozwiązanie. Problematyczna może się okazać dość spora waga (większa niż w innych modelach uchwytów). Niekoniecznie nadają się do rowerów szosowych.

Niektórzy zastanawiają się czy mogą przyczepić telefon do roweru dzięki uchwytowi rowerowemu.  Niestety tańsze uchwyty samochodowe z pewnością się nie nadadzą. Są sztywniejsze, dzięki czemu podczas jazdy po wertepach czy nierównościach bardzo często dochodzi do pęknięcia.


Najlepszy uchwyt na telefon
Kliknij i sprawdź ceny!!!

Typy osłony

W tej kwestii wybór jest niewielki. Większość uchwytów to tzw. „szczęki”. Takie uchwyty zaciskają się na telefonie i podtrzymują go. Niestety dochodzi wielokrotnie do tego, że telefon z tych szczęk po prostu wypada, bowiem są one zbyt słabe. Ciężko więc ufać tego typu rozwiązaniom. Kolejną osłoną jest folia ochronna. Taka folia bardzo dobrze zabezpiecza nie tylko przed wypadnięciem komórki, ale i przez zabrudzeniem. Czy takie folie nadają się do telefonów dotykowych? Oczywiście, są tak skonstruowane, że można bez problemu obsługiwać telefon bez konieczności wyjmowania go.

Dodatkowe akcesoria

Producenci zawsze zachęcają klientów do kupienia wielu dodatkowych akcesoriów. Dodatki zazwyczaj wiążą się też z wyższą ceną. Większość z nich okazuje się być naprawdę zbędnymi. Producenci dbają też o wygodę, dlatego uchwyty są produkowane nawet na pojedyncze produkty.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.