Na co warto zwrócić uwagę wybierając dresy dziecięce?

Dresy dla dzieci to z pewnością najwygodniejsze ubranie. Obecnie panujący sportowy styl życia pozwala na założenie dziecku dresów każdego dnia. Współcześnie dres nie jest kojarzony z mało eleganckim ubraniem, należy do odzieży, którą można nosić na co dzień. Dresy doskonale sprawdzają się podczas zabawy w domu, jak i na podwórku. Wygodne dresy to najlepsze ubranie dla dzieciaków podczas podróży lub wycieczki. Dzieci czują się w nich komfortowo, nie muszą męczyć się z zapinaniem i szybko je zakładają. Wybór dresów dziecięcych zależy od preferencji naszych i dzieci, a także od pory roku.

Cenne wskazówki pomocne przy wyborze dresów dziecięcych

Udając się na zakupy dresu dziecięcego powinniśmy ze sobą zabrać swoją pociechę. Dres to komplet odzieży składający się z bluzy i spodni. Często może okazać się, że dane spodnie będą leżały dobrze, zaś bluza może być za krótka lub za duża. Wiele sklepów oferuję możliwość samodzielnego skompletowania dresu (różne rozmiary bluzy i spodni). Najlepiej jak Twoje dziecko przymierzy kilka par dresów, które mu się podobają i samemu zdecydujesz czy mają one odpowiedni rozmiar i spełniają Twoje oczekiwania.

Bardzo ważną kwestią przy wyborze dresów dziecięcych jest rodzaj materiału, z jakiego jest stworzony dres. Najlepszym rozwiązaniem jest dres bawełniany, który łatwo przepuszcza powietrze jednocześnie dobrze ogrzewając ciało.

Dresy dziecięce, których powinniśmy unikać?

Wybór dresów dziecięcych uzależniony jest od naszych indywidualnych potrzeb. Jeżeli chcemy zakupić dresy dziecięce, które będą dostatecznie ocieplały ciało dziecka powinniśmy zrezygnować z cienkich materiałów. Tutaj doskonale sprawdzą się grube i bawełniane dresy z ścigaczami przy kostkach oraz nadgarstkach. Dodatkowym plusem będzie posiadanie kaptura, który można założyć na głowę w razie mocniejszego wiatru.

Zakupując dresy dziecięce do zabawy w domu możemy skorzystać z opcji legginsów lub rajstop dziecięcych. Tego typu dresy są bardzo wygodne i dobrze przylegają do ciała dziecka. Oprócz tego podczas zabawy domu, kolana w dresach typu legginsy nie będą się wypychać.

Zawsze powinniśmy unikać zakupywania dresów za dużych. Dzieci dużo biegają, skaczą i wygłupiają się, za długie rękawy lub nogawki mogą być przyczyną niechcianych wypadków.

Kiedy i gdzie zakładać dresy dla swojej pociechy?

Dresy obecnie są bardzo modne i można zakładać je praktycznie codziennie swoim pociechom. Najbardziej sprawdzają się podczas zabaw w domu, spacerów, zabawy na podwórku oraz podróży. Dresy dziecięce najczęściej zakładane są jesienią, wiosną oraz zimą. Doskonale chronią dziecko przed zimnem oraz amortyzują upadki.

Dresy dziecięce świetnie sprawdzą się podczas wizyt w parkach linowych, na szkolnych wycieczkach oraz w czasie innych rozrywek. Dziecko będzie miało zapewnioną ochronę przed otarciami i stłuczeniami, a także będzie mogło sprawnie wykonywać różne sporty.

Odpowiednie dresy dla dzieci od 5 lat

Przedszkolaki uwielbiają być ubierane w wygodne dresy, w których łatwo będzie im biegać, skakać i wykonywać przeróżne akrobacje. Zakup dresu wykonanego z dobrej jakości materiału pozwoli dzieciom na przeróżne zabawy i długo im posłuży.

Podczas wybierania dresów dziecięcych należy zwrócić uwagę na skład materiałów użytych do wyprodukowania odzieży. Najlepiej wybierać dresy dziecięce stworzone z materiałów naturalnych – bawełna. Czasami podczas zakupów dres podoba się dla dziecka, dobrze na nim leży i ma korzystną dla nas cenę, więc zakupujemy go bez zastanowienia. Dopiero po jakimś czasie okazuje się, że nie przepuszcza powietrza i dziecko szybko się w nim poci lub po jednym praniu kurczy się i mechaci.

Najlepszym dresem dla dzieci w wieku 5 lat będzie dres wykonany z bawełny z domieszką poliestru. Poliester sprawi, że dres nie będzie przylegał do skóry, a materiał szybciej będzie wysychał. Dres dziecięcy z poliestru i bawełny nie gniecie się, jest trwały oraz szybko oddaje wilgoć.

Dres dziecięcy dla chłopca

Chłopcy najczęściej wybierają dresy typu baggy. Składają się one ze spodni i bluzy, spodnie można rozpoznać po obniżonym kroku oraz ściągaczach przy kostkach. Tego typu dresy to bardzo dobre rozwiązanie, ściągacze uniemożliwiają przydeptywanie materiału i chronią przed utratą ciepła.

Dużą popularnością cieszą się dresy dziecięce z grafiką z bajek lub filmów. Mali chłopcy uwielbiają nosić odzież, na których znajduje się ich ukochany bohater np. Spiderman lub Batman.

Dres dziecięcy dla dziewczynki

Dziewczynki najlepiej czuja się w dresach składających się z legginsów oraz dłuższych bluz, a także w klasycznych dresach ze ściągaczami. W przypadku dziewczynek bardzo ważny jest kolor dresu, zazwyczaj decydują się one na różowe, niebieskie lub fioletowe odcienie. Oprócz tego ulubione dresy dziewczęce zazwyczaj zawierają aplikacje ze znanych bajek, obecnie najczęściej rozchwytywane są dresy z bajki Frozen.

Dzieciaki cenią sobie wygodę dresów, kolorystykę oraz ciekawą aplikację. Rynek oferuje przeróżne rodzaje dresów od klasycznych po bajkowe i przypominające znane postacie lub zwierzaki. Spotkać możemy się z dresami dziecięcymi, które mają liczne dodatki wzdłuż suwaka lub kaptura np. zęby rekina czy też uszy królika.

Tekst powstał we współpracy z serwisem Rodzice.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.