Windsurfing w Polsce – gdzie można poszaleć na desce windsurfingowej?

Windsurfing należy w Polsce do grupy sportów niszowych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że ten sport można uprawiać nawet w środkowej Europie. Surfowanie jest bowiem przyjemne nie tylko za granicą, w krajach takich jak Australia. Zimne, lecz wietrzne morze oraz liczne jeziora na terenie całej Polski tworzą znakomite warunki dla windsurferów. Dowiedz się, gdzie można surfować w Polsce.

  1. Wybrzeże – Zatoka Pucka i okolice Międzyzdrojów
  2. Pojezierze Mazurskie
  3. Zalew Koronowski

Polska, choć rzadko odwiedzana przez zagranicznych windsurferów, posiada wiele miejsc, w których bez przeszkód można pływać na desce z żaglem. Windsurfing należy do sportów wodnych, które wciąż są mało popularne wśród Polaków, jednak grono osób zainteresowanych jego uprawianiem stopniowo rośnie. Zauważają to nie tylko mieszkańcy wybrzeża i pojezierzy, którzy mogą odwiedzić sklep windsurfingowy w swojej okolicy. Dotyczy to również mieszkańców innych regionów kraju, którzy chętnie wyjeżdżają w różne zakątki Polski, by spędzić czas na surfowaniu. Gdzie są doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu w Polsce?

Wybrzeże – Zatoka Pucka i okolice Międzyzdrojów

Windsurfing w Polsce można uprawiać na Bałtyku. Polskie morze jest zimne, jednak doskonałe warunki wietrzne sprawiają, że pływanie na desce z żaglem jest możliwe przez większą część roku. Szczególnie dobre warunki do windsurfingu są w Zatoce Puckiej. Rozległe płycizny i wiatry zachodnie wiejące regularnie wzdłuż brzegu sprawiają, że właśnie to miejsce chętnie odwiedzają osoby, które kupują w sklepie windsurfingowym. Dodatkowo Zatoka Pucka posiada piaszczyste dno i szybko nagrzewające się wody, dlatego już wiosną z przyjemnością uprawia się tam sporty wodne. Jest to miejsce rekomendowane zaawansowanym surferom.

Dobrym miejscem do aktywności na desce windsurfingowej jest również okolica Międzyzdrojów. Sklep windsurfingowy poleca to miejsce w szczególności osobom, które chcą uniknąć tłumów pojawiających się w rejonie Zatoki Puckiej.

Pojezierze Mazurskie

Polskie jeziora są idealnym wyborem dla amatorów deski z żaglem. Spokojne wody bez silnych fal i lekkie podmuchy wiatru sprawiają, że to doskonała lokalizacja, by rozpocząć swoją przygodę z windsurfingiem. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Jezioro Roś w Piszu. Uzupełnieniem aktywności fizycznej w tym rejonie są piękne widoki i spokój, którego na próżno szukać na wybrzeżu.

Zalew Koronowski

Zalew Koronowski na Kujawach jest polecany początkującym surferom. Spokojne wody i malownicza okolica sprzyjają nauce pływania na desce windsurfingowej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.