Wybierz odpowiedni fotel masujący – wyposażenie dla sportowców

Wybierz odpowiedni fotel masujący – wyposażenie dla sportowców
Oceń artykuł!

Wybór asortymentu o wartości kilku tysięcy złotych, nigdy nie należy do prostych. Ciężko wydać tyle pieniędzy, jeśli nie znamy się na danym wyposażeniu i nie wiemy, czy podejmujemy słuszną decyzję. Sportowcy mają utrudnione zadanie, ponieważ ich treningi maksymalnie obciążają organizm – potrzebują więc zaawansowanego masażu relaksującego, który pozytywnie wpłynie na regenerację, co oznacza poprawę wyników siłowych, sylwetkowych lub wytrzymałościowych.

 

Fotel z masażem nie tylko może poprawić pracę mięśni, ale również błyskawicznie obniżyć zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie – wiele badań naukowych wykazało znaczącą poprawę sylwetki, podczas stosowania regularnych masaży. Zastanówmy się nad tym, jaki model będzie wydajny dla sportowca i profesjonalnego zawodnika, który potrzebuje narzędzi najwyższej jakości.

Ilość programów to nie wszystko – fotele masujące coraz bardziej funkcjonalne

Nie kwestionujemy tego, że ilość programów manualnych i automatycznych nie ma znaczenia, ponieważ oczywiście jest to niezwykle istotna informacja dla osób, które szukają odpowiedniego modelu dla siebie. Chcemy jednak zaznaczyć, że warto również uwagę na inne elementy wyposażenia – np. funkcję Zero Gravity, która umożliwia masaż w pozycji leżącej i rozluźnionej.

Dlaczego jest to tak istotny element? Ponieważ siedząc, przyjmujemy nienaturalną pozycją dla ludzkiego organizmu! Klasyczne i budżetowe fotele do masażu (https://restlords.com/pl/baza-wiedzy/ktory-fotel-wybrac), często wymuszają od użytkowników taką postawę, jednak pragniemy zauważyć, że niemal wszystkie dostępne produkty wyższej klasy, gwarantują możliwość rozciągnięcia się w pozie leżącej lub chociaż półleżącej. Do innych funkcjonalności, na które warto zwrócić uwagę, należą m.in. takie elementy jak:

  • długość zakresu masażu (tzw. L-Sharp) – im więcej, tym lepiej dla użytkowników. Pamiętajcie, że odcinek lędźwiowy jest często pomijany, a u sportowców jest on najczęściej narażony na kontuzje,
  • wbudowane głośniki – abstrahując już nawet od możliwości połączenia odtwarzacza (dostępne opcje: przewodowa, slot na kartę pamięci, bluetooth, Wi-Fi), miło posłuchać muzyki podczas masażu,
  • ogrzewanie – chociaż pozornie mało istotny element, jednak dodaje maksymalnie dużo punktów do komfortu i rozluźnienia,
  • dodatkowe masażery w niestandardowych miejscach – np. stóp, łydek, ramion, karku itp.

Oczywiście można wymieniać długo dostępne opcje, jednak powyższe z pewnością będą już naprawdę satysfakcjonujące dla zawodników, którzy wysoko stawiają poprzeczkę – a jak wiadomo, sportowcy zawsze wymagają tego, co jest najlepsze w ofercie.

Fotel do masażu – czy jest on w stanie poprawić wyniki?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ bezpośrednio nie będzie miał on większego znaczenia, jednak pośrednio pozytywnie wpłynie na pracę i regenerację mięśni. Dodatkowo masaż jest w stanie pomóc podczas redukcji tkanki tłuszczowej, więc krótki relaks nie tylko przełoży się na poprawę sylwetki, ale również wyników kondycyjnych.

Od czasu, gdy prestiżowe sieciowe siłownie zaczęły pojawiać się w Polsce, coraz częściej można spotkać w nich fotele masujące, gdzie każdy klubowicz może usiąść i skorzystać z krótkiego programu. Jest to niezwykle atrakcyjna propozycja, ponieważ nikt nie musi inwestować kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, by skorzystać z tego luksusowego asortymentu.