Wypróbuj trening pod sztuki walki

MMA (mixed martial arts) czyli mieszane sztuki walki to niezwykle popularna dyscyplina sportowa, w której jako naród, osiągamy wiele satysfakcjonujących wyników. To dosłowny mix różnych sportów walki wręcz z wykorzystaniem rzutów, ciosów czy kopnięć, ale tylko przy użyciu siły własnych mięśni. Wypróbuj trening pod sztuki walki, który nada się na rozgrzewkę lub urozmaici twoje pozostałe ćwiczenia. Elementy MMA możesz z powodzeniem wpleść do codziennej aktywności i nie potrzebujesz przy tym inwestować w sprzęt.

Mieszane sztuki walki świetnie rozwijają wszystkie grupy mięśniowe, bo angażują całe twoje ciało. Wspierają kondycję i jędrność ciała. Szybkie serie powtórzeń podwyższają tętno i pracują nad zwinnością. Możesz wykorzystać poszczególne z proponowanych ćwiczeń i wpleść je do swojego planu lub traktować jako swoisty trening. Wystarczy, że będziesz go wykonywać co drugi dzień a już po upływie miesiąca zauważysz widoczne gołym okiem rezultaty, ale przede wszystkim odczujesz je na własnej skórze. Pamiętaj, by wykonywać je jak najbardziej poprawnie, wtedy będą najefektywniejsze.

Co warto zaczerpnąć z MMA?

Mieszane sztuki walki już same w sobie dają duże pole do popisu. Pozwalają bowiem na wykorzystanie technik zabronionych w innych sportach, np. duszenie czy widowiskowych dźwigni. Nasz pomysł na trening pod sztuki walki to łączenie różnych elementów rozgrzewki w jedną całość. Już wyjaśniamy na czym to może polegać.

  • Boksowanie w biegu

Połącz boksowanie z bieganiem a uzyskasz świetne przyspieszenie pracy serca w ekspresowym czasie jednej minuty. To dobre ćwiczenie na początek treningu w formie rozgrzewki. Stań w lekkim rozkroku i wyprowadzaj naprzemienne ciosy raz prawą raz lewą dłonią. Obracaj ją przy tym ku dołowi. Dołącz do tego bieg w miejscu. Wyćwiczysz tak barki, ramiona, brzuch (o ile pozostanie napięty) i oczywiście pośladki.

  • Wykopy w bok

Kolejne ćwiczenie akcentujące obszar ud i pośladków, a dodatkowo mięśni skośnych brzucha. Stań w rozkroku na szerokości ramion. Ręce zgięte w łokciach trzymaj przy klatce piersiowej, dłonie zaciśnij w pięści. Niech pozostaną takie przez cały czas trwania ćwiczenia. Zrób przysiad pochylając tułów do przodu. Następnie podnieś się na jednej nodze a drugą wykonaj wykop w bok prostopadle do podłogi. Tułów powinien pozostawać w pionie. Wykonuj po 10 powtórzeń a następnie zmień stronę.

  • Cios kolanem

To dobry trening na wzmocnienie ud, pośladków i brzucha, ale prostszy niż ten w podpunkcie 2-gim. Dłonie zaciśnięte w pięści, odwrócone grzbietami do zewnątrz trzymaj na wysokości brody. Wykonaj pogłębiony wypad w przód na prawą nogę. Odbij się od niej i wyrzuć lewą nogę zgiętą w kolanie do przodu. Pracuj całym ciałem, pomóż sobie brzuchem i rękoma, które dalej zaciśnięte w pięści powędrują za linię bioder. Ćwiczenie powtórz tyle samo razy na każdą nogę.

  • Ciosy dłoni w podskoku

Wzmocnij nogi od łydek po pośladki dzięki podskokom. Dodaj do tego ciosy proste rękoma, by pracować nad ramionami. Stań w rozkroku na linii bioder. Dłonie zaciśnięte w pięści trzymaj nad klatką piersiową. Zrób przysiad, by kolana nie wykraczały za czubki butów. Wyskocz do góry i zadaj proste ciosy z grzbietami dłoni skierowanymi na wprost. Im szybsze ruchy rękoma tym lepiej.

  • Ciosy po skosie

Teraz coś na tułów czyli ciosy zadawane w bok. To nic skomplikowanego w porównaniu do poprzednich technik. Stan w rozkroku, dłonie standardowo zaciśnięte w pięści. Zadawaj ciosy w bok skręcając tułowiem i biodrami. Unoś ręce wysoko, nad poziom własnej brody. Nie odrywaj stóp od podłogi, ale z lekko ugiętymi kolanami przesuwaj się w pożądaną stronę. Wykonaj serię 10 powtórzeń.

  • Cios kolanem

 Z tym ćwiczeniem wzmocnisz tułów i nogi. Powtórzenia nie będą w nim cały czas takie same. Ustaw się w rozkroku z rękoma zgiętymi w łokciach i dłońmi zaciśniętymi w pięści. Stań na palcach jednej nogi i wykonaj cios kolanem w przód starając się unieść zgiętą w kolanie nogę jak najwyżej. Powróć do rozkroku. Jeszcze raz stań na palcach, ale tym razem powędruj kolanem w bok, też najwyżej jak potrafisz. Trening wykonuj szybko, nie zapominając o technice. Stopa powinna pozostawać swobodna. Pracują głównie twoje biodra.

  • Przysiady do wykroku

Stań w lekkim wykroku i zrób przysiad, by kolano nie wychodziło za przednią stopę. Utrzymuj wyprostowane plecy a dłonie zaciśnięte w pięści przed sobą. Stopa trzymana z przodu nie powinna odrywać się od podłoża, natomiast ta z tyłu niech trzyma ciężar ciała tylko na palcach. Wysiłek przyniesie efekty w postaci umięśnionych ud i pośladków.

Sztuki walki nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Zachęcamy do nich także kobiety, bo nawet te uchodzące za brutalne nie odbiorą ci nic z kobiecości. Wypróbuj trening pod sztuki walki a zdobędziesz wymarzoną sylwetkę, zwinność i szybkość, które przydadzą ci się w innych sportach. Szukaj więcej inspiracji do ćwiczeń w dziedzinach, od których dotąd trzymałeś/-aś się z daleka. To daje mnóstwo frajdy i satysfakcji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.