Zapowiedź: Stal Brzeg – Ruch Chorzów

Ruch Chorzów jest już o krok od awansu do II. ligi i powrotu na szczebel centralny rozgrywek w Polsce. Śląski zespół w najbliższej, 32. kolejce zmierzy się ze Stalą Brzeg. Faworytem sobotniego meczu wydają się „Niebiescy”, którzy ostatnio mają wyborną formę.

Kibice z Chorzowa czekali na taką dyspozycję swojej drużyny od bardzo dawna. W ostatniej kolejce zawodnicy Ruchu pokonali ROW Rybnik 5:0 i zaliczyli 13. zwycięstwo z rzędu w grupie trzeciej III ligi, przez co są już o mały krok od awansu do drugiej ligi. Nad drugą w tabeli Polonią Bytom mają aż 15 spotkań. Do końca sezonu pozostało jeszcze 7 kolejek. Przewaga Ruchu nad resztą peletonu wydaje się znacząca, jednak piłkarze Berety muszą zachować czujność i wygrywać kolejne spotkania, aby jak najszybciej postawić pieczątkę nad awansem.

Ruch od momentu wznowienia rozgrywek po przerwie zimowym wygrał wszystkie mecze, ostatnią stratę punktową zanotował w listopadzie ubiegłego roku. Co ciekawe, chorzowianie po raz ostatni zremisowali we wrześniu ubiegłego roku! Dawno nie było drużyny na szczeblu trzeciej ligi, która może pochwalić się tak znakomitą serią.

Stal Brzeg w ostatnim czasie prezentuje całkiem niezłą formę, jednak w meczach przeciwko Górnikowi Zabrze 2 oraz LKS Goczałkowice-Zdrój straciła punkty. Po dość niemrawym początku sezonu piłkarze pod wodzą Arkadiusza Batora zajmują siódme miejsce. Mają pewne utrzymanie w lidze i brak szansy na awans na poziom centralny, dlatego reszta sezonu jest dla nich całkowicie jałowa. 

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w rundzie jesiennej trzeciej grupy III. ligi. Po bardzo wyrównanym spotkaniu Ruch Chorzów pokonał na własnym obiekcie Stal Brzeg 3:2, „Niebieskim” trafiali Konrad Kasolik, Mariusz Idzik oraz Daniel Paszek. Dubletem po stronie Stali popisał się Damian Celuch. 

Legalni bukmacherzy opublikowali już ofertę na sobotni mecz, który będzie się na Stadionie Miejskim w Brzegu. Sugerując się kursami bukmacherskimi, faworytem meczu są rzecz jasna piłkarze „Niebieskich”, kurs na ich zwycięstwo oscyluje w granicy 1.30. Piłkarze Stali Brzeg w ostatnim czasie grali całkiem nieźle, jednak mają nikłe szanse na zatrzymanie rozpędzonego Ruchu. Kurs na ich wygraną to 5.00. Przy wyniku remisowym, legalni bukmacherzy za każdą, postawioną złotówkę wypłacają około 4,70 złotych (kwota bez liczonego podatku). Można więc śmiało stwierdzić, że wygrana Niebieskich to typ dnia ekspertów

Każdy, inny wynik niż zwycięstwo Ruchu Chorzów będzie bardzo dużą niespodzianką. Piłkarze Łukasza Berety są w kapitalnej formie i ciężko sobie wyobrazić, aby ktokolwiek zabrał im awans do II. ligi. Początek meczu o godzinie 17:00 w Brzegu. 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.