Kreatyna i staki kreatynowe na siłę
Staki (z ang. stacki) kreatynowe to nazwa mieszanek wielu rodzajów kreatyny. Kreatyna jest obecnie uważana za najsilniejszy a zarazem najbezpieczniejszy suplement rozwijający masę. Kreatyna i staki kreatynowe na siłę są powszechnie stosowane przez profesjonalistów i amatorów chcących uzyskać szybkie i pewne efekty ćwiczeń na siłowni. Dziś podpowiadamy jak i kiedy stosować kreatynę, by być z niej zadowolonym.
Kreatyna to naturalny związek wytwarzany w organizmie każdego człowieka w procesie przemiany materii. Kumuluje się w mięśniach i ścięgnach, bierze udział zachodzących tam procesach chemicznych oraz umożliwia gromadzenie w nich energii potrzebnej do wysiłku. Kreatyna uczestniczy także w syntezie białek mięśniowych, dlatego tak chętnie używają jej sportowcy trudniący się wieloma, nieraz mocno zróżnicowanymi, dyscyplinami. Oczywiście odpowiednia suplementacja znacząco poprawia komfort pracy z ciężarami i umożliwia znacznie bardziej dynamiczny progres.
Po co przyjmować kreatynę?
Po kreatynie przyszedł moment na staki kreatynowe czyli połączeie kilku form kreatyny w wyważonych ilościach. Związki zwiększają siłę i wydolność bez sztucznego zatrzymywania wody w organizmie. Cały szkopuł tkwi w odżywianiu komórkowym wodą, co inicjuje rozrost mięśni. W ten sposób powiększasz masę mięśniową, ale tylko tę suchą czyli rzeczywistą siłę.
Kreatyna posiada także wiele innych udowodnionych zalet:
- Skutecznie reguluje temperaturę ciała
- Wzmacnia szkielet i mięśnie zmniejszając ryzyko kontuzji
- Pomaga pracować nad wydolnością serca
Kto może przyjmować staki?
Kreatyna jest uznawana za jeden z najbezpieczniejszych środków na rynku suplementów sportowych. Przyda się wszystkim tym, którzy chcą zwiększyć siłę i wydolność mięśni, a więc osób uprawiających sporty walki, sporty wytrzymałościowe, biegi czy piłkę nożną. Łatwo można poznać, że wymienione aktywności łączy ich krótki, intensywny charakter. Takie osoby powinny postawić na suplementy o składzie: węglowodany, aminokwasy i kreatynę. Druga grupa, która ćwiczy intensywnie lecz długo powinna spróbować mieszanki: węglowodany, aminokwasy, witaminy, minerały i kreatynę. Najpopularniejszą metodą dbania o sylwetkę są jednak siłownia, ponieważ łączy się z innymi dyscyplinami i zapewnia szybko widoczne efekty w postaci muskulatury. Najwięcej staków kreatynowych będzie kierowane właśnie do tej grupy ćwiczących. Możesz wybierać spośród kilkudziesięciu propozycji i różnorodnych ocen.
[luxento_toolkit_blockquote style=”1″ author=””]Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.[/luxento_toolkit_blockquote]
Skutki uboczne kreatyny
Stosowanie kreatyny zgodnie z zaleceniami jest bezpieczne. Najgorsze, co może ci się przydarzyć, to nabranie zbyt dużej masy mięśniowej. U niektórych osób może także dojść do odwodnienia, niekontrolowanych skurczów mięśni, bólów żołądka i nadmiernej podatności na przeciążenie. Wiąże się to z szybkim czynieniem postępów w porównaniu do rozłożonego w czasie przyrostu rzeczywistej siły mięśni. Istnieje także pogląd, że kreatyna może być niebezpieczna dla osób z chorobami nerek i te z nich rzeczywiście powinny skonsultować przyjmowanie suplementu diety z lekarzem.
Dobrze przyswajalna forma kreatyny
Kliknij i znajdź najniższe ceny!
Kiedy przyjmować kreatynę
Staki kreatynowe przyjmuje się po wysiłku fizycznym, ponieważ w ten sposób dostarczasz do organizmu insuliny potrzebnej do wykorzystania kreatyny przez mięśnie. Ilość potrzebnej kreatyny warto przeliczyć według wzoru 0,3 grama/kilogram masy ciała na dzień. Przyjmuj je w kilku, najlepiej 4 dawkach dziennie przez kolejne 5-7 dni. Kiedy doprowadzi się do „nasycenia” mięśni kreatyną, można przyjmować dawki podtrzymujące podwyższony poziom kreatyny, czyli od 3 do 5 gramów monohydratu kreatyny na dobę. Warto wiedzieć, że najwięcej kreatyny zostaje zmagazynowane w mięśniach podczas pierwszych 2-3 dni w okresie jej podawania. Przyjmowanie mniejszych dawek przez dłuższy okres czasu nie gwarantuje jednak tak dobrych wyników co intensywne i krótkotrwałe.
Osoby zainteresowane stosowaniem kreatyny często mają wątpliwości dotyczące tego, którą jej formę najlepiej wybrać. Będąc w takiej sytuacji warto zastanowić się nad tym, czy zamiast kreatyny pod jedną postacią nie lepiej wypróbować staku kreatynowego. Oczywiście, wybierając staki kreatynowe należy także pamiętać o ich właściwym stosowaniu, ponieważ wyłącznie wtedy można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Kreatyna i staki kreatynowe na siłę pomagają uzyskać świetne wyniki na siłowni i w sporcie, dlatego warto w nie inwestować. Sprawdzeni producenci, których produktami warto się zainteresować to: Trec, Olimp, Vitalmax, Stitec i Activlab.