Sprzęt na siłownię
Siłownia to idealne miejsce do budowania wymarzonej sylwetki, wypracowywania zdrowych nawyków, jednak nie każdemu pasuje uzależnienie swojej aktywności od regulaminu danego klubu sportowego. Wiele osób chce ćwiczyć wtedy, gdy mają na to ochotę, nie podoba im się konieczność dotarcia do danego miejsca – w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest siłownia domowa.
Siłownia w domu – podstawy
Zacznijmy od zorganizowania odpowiedniego miejsca w domu lub mieszkaniu. Jeśli chcemy naprawdę poczuć się jak na siłowni, warto wydzielić konkretny pokój przeznaczony do treningów, niekoniecznie dobrym rozwiązaniem będzie wstawianie sprzętów do salonu. Dopiero gdy już wiemy jaką powierzchnię możemy wykorzystać na stworzenie domowej siłowni, możemy zacząć myśleć o sprzętach, które będą niezbędne do naszych treningów.
Jeśli mamy ograniczony metraż, wówczas najlepiej wybierać takie maszyny i przyrządy, które będą jak najbardziej uniwersalne i posłużą do wykonywania wielu ćwiczeń. Co więcej, domowa siłownia musi być wyposażona zarówno w akcesoria do ćwiczeń izolowanych, jak i wykonywania treningów wielowarstwowych.
Jakie sprzęty wybrać?
Zakup sprzętu na siłownie może być naprawdę problematyczny, ponieważ mamy ogromny wybór, a przecież nie pomieścimy wszystkich możliwych sprzętów. Początkowo warto pomyśleć o różnych obciążeniach – jeśli jesteśmy amatorami, powinniśmy wybierać raczej ciężary dość lekkie, a dopiero za jakiś czas dokupić sobie coś cięższego. Hantle, kettle oraz sztangi to podstawa wyposażenia każdej siłowni, ponieważ właśnie z nimi można wykonywać niezliczoną ilość ćwiczeń na każdą partię mięśniową, a dodatkowo nie zajmują zbyt dużo miejsca. Drążek do podciągania również możemy zawiesić praktycznie w każdym miejscu, a znakomicie nadaje się do budowania siły i wytrzymałości górnych części ciała, przykładowo pleców, barków, czy ramion.
Warto zainteresować się również większymi maszynami, ponieważ jeśli wybierzemy odpowiednio, wówczas również będziemy mogli wykorzystać dane urządzenie do różnych aktywności. Wyciągi do ćwiczeń nadają się do ćwiczenia całego ciała, zwłaszcza jeśli jest to wyciąg górny i dolny – docelowo ćwiczy się na nim klatkę, plecy, barki i ramiona, ale znajdziemy również ćwiczenia budujące mięśnie nóg i pośladów, najpopularniejsze jest oczywiście odwodzenie nogi do tyłu. Ławeczka treningowa to również niezbędnik domowej siłowni. Resztę urządzeń do treningu siłowego wybieramy tak naprawdę według własnych upodobań oraz potrzeb.
Jaki sprzęt do treningu cardio?
Chcąc wspomagać proces odchudzania, łatwiej osiągać deficyt kaloryczny, warto korzystać z urządzeń fitnessowych, na których wykonamy treningi cardio oraz interwałowe. Podstawową maszyną jest oczywiście bieżnia, która podobnie jak orbitrek, czy schody będzie zajmować dość sporo miejsca. Mimo wszystko to właśnie te urządzenia uważane są za najbardziej efektywne. Gdy chcemy postawić na coś mniejszego, możemy wybrać rowerek stacjonarny – najczęściej wybierany sprzęt treningowy do domów i mieszkań.
Gdzie kupować sprzęty na siłownie?
Przede wszystkim wybieramy sklepy sprawdzone, które w bardzo dokładny sposób przedstawiają swoją ofertę, prezentują rozbudowane opisy urządzeń, które dostarczają klientowi najważniejsze informacje. Jeśli chodzi o sprzęt do ćwiczeń, nie warto na nim oszczędzać – w tym wypadku zazwyczaj jakość idzie w parze z ceną, więc chcąc mieć urządzenie na lata, lepiej zainwestować w nie większą sumę pieniędzy. Co więcej, dla własnego spokoju, kupujemy tylko sprzęty, które mają ochronę gwarancyjną. Podczas zakupu sprzętu na siłownię najlepiej kierować się opiniami innych klientów, ponieważ jest to najbardziej obiektywne źródło informacji.
Znakomitym miejscem do zakupu sprzętu na siłownię będzie sklep internetowy, który znajdziemy pod linkiem https://specialfitness.pl. Spotkamy się tam z różnymi kategoriami maszyn i akcesoriów, a ilość dostępnych produktów jest naprawdę ogromna – z pewnością każdy dobierze coś, co sprosta jego wymaganiom. Warto przejrzeć wszystkie sprzęty, zapoznać się z ich specyfikacją i bez pośpiechu dokonać wyboru, ponieważ domowa siłownia to niemała inwestycja.