Hula-Hoop na odchudzanie! Ćwiczenia z hula-hoop.

Ćwiczenia z hula-hoop wykorzystywane są głównie w modelowaniu talii. Podczas kręcenia pracują mięśnie proste brzucha oraz mięśnie skośne zewnętrzne i wewnętrzne- innymi słowy zaangażowane są praktycznie wszystkie mięśnie brzucha.

Kręcenie kołem mało tego, że wpływa korzystnie na kondycję naszego ciała jest także świetną zabawą! Dostarcza nam tyle frajdy, że nie czujemy, że mamy do czynienia z prawdziwym treningiem.

Ćwiczenia można wykonywać wszędzie: w domu przed telewizorem, słuchając ulubionej muzyki lub na świeżym powietrzu i dlatego cieszą się one coraz większa popularnością.

Ćwiczenia z hula hop – jak poprawnie kręcić hula hop?

Aby ćwiczenia były przyjemne i przyniosły zamierzony efekt konieczne jest wykonywanie ich systematycznie i, przede wszystkim, poprawnie. Już po dwóch tygodniach widać pierwsze efekty takie jak: ujędrnienie ud i pośladków, zmniejszenie obwodu talii, poprawienie koordynacji ruchowej oraz lepsze samopoczucie.

Pamiętaj, aby wykonywać ćwiczenia symetrycznie- kręć obręczą raz w jedną raz w drugą stronę, aby uniknąć nieestetycznego, asymetrycznego wcięcia w talii. Wykonujemy powtórzenia na obie ręce i nogi.

Talia

Stań w rozkroku, a stopy ustaw odrobinę szerzej niż szerokość bioder. Następnie napnij brzuch, nogi lekko ugnij w kolanach i wyprostuj plecy. Obręcz umieść na wysokości talii i staraj się rytmicznie kręcić koła. Dla lepszej równowagi możesz trzymać ręce w górze.

Jeżeli opanowaliśmy już kręcenie w talii, możesz spróbować przesunąć obręcz na biodra lub jeszcze niżej- aż do kolan.

W ten sposób wykonując te jedno ćwiczenie możemy skupić się na kilku partiach mięśni jednocześnie.

Pamiętaj o symetryczności ćwiczeń!

Uda i pośladki

Stań prosto, złącz nogi i napnij brzuch. Ustaw hula-hop przed sobą i podpierając się delikatnie na obręczy, powoli unoś jedną nogę (przenosząc ciężar na drugą), a następnie ją stopniowo opuszczaj. Im wolniej będziesz wykonywać ćwiczenie, tym będzie ono efektywniejsze. Po 15 powtórzeniach zmień nogę.

Stań w rozkroku, stopy ustaw na szerokości bioder. Hula hop umieść pionowo na ziemi przed sobą. Połóż na hula hop ręce i przenieś ciężar ciała na jedną nogę. Unieś wyprostowaną nogę z ziemi na bok. Pamiętaj, aby obciągnąć palce stóp. Utrzymaj się w tej pozycji przez kilka sekund, a potem powoli przyjmij pozycję wyjściową. Po 15 powtórzeniach zmień nogę.

Złącz stopy razem, zegnij kolana i oprzyj hula o plecy w okolicach talii. Pochyl się do przodu. Mając ręce wyprostowane przed siebie, a plecy wygięte w łuk, rozruszaj hula-hoop. Podnoś się na palce, gdy obręcz będzie przy odcinku lędźwiowy kręgosłupa. Rozbujaj hula-hoop popychając je w tym miejscu plecami. Stawaj na zmianę- normalnie i na palcach, aby utrzymać obręcz w ruchu. Ćwiczenie wykonuj przez minimum 5 minut.

f-hop-sport-hula-hop-6008
Największy wybór hula-hoop
Kliknij i sprawdź ceny!

Brzuch

Połóż się na podłodze z kółkiem założonym pod łopatkami. Złap mocno hula hop obiema rękami. Rozsuń lekko nogi i ugnij je w kolanach. Oprzyj stopy stabilnie na podłodze. Unoś stopniowo tułów wraz z obręczą, następnie opuszczaj się powoli na podłoże. Powtórz ćwiczenie 15 razy.

Stań prosto i wysuń jedną nogę do przodu. Lekko ugnij kolana. Umieść hula hop w okolicach talii, opierając je o plecy. Upewnij się, że hula-hoop znajduje się równolegle do ziemi i rozruszaj je mocno popychając je w jednym kierunku.

W trakcie wykonywania ćwiczenia przenoś ciężar ciała na zmianę na przednią i tylną nogę, żeby móc ruszać biodrami w przód i w tył podtrzymując ruchy koła. Ćwiczenie wykonuj przez 3 do 5 minut, po czym zmień nogę wysunięta do przodu.

Plecy

Stań w lekkim rozkroku. Wyprostuj plecy i napnij brzuch. Unieś hula-hop w górę. Trzymając obręcz oburącz nad głową, zrób skłon w prawą stronę, powrót i skłon w lewą stronę. Powtórz ćwiczenie 15 razy na każdą ze stron.

Dekolt

Stań stabilnie w lekkim rozkroku, ugnij lekko kolana, napnij brzuch i wyprostuj plecy. Chwyć hula-hop oburącz i trzymaj je przed sobą. Nie opierając kółka o podłoże delikatnie je ściskaj. Powtórz ćwiczenie 15 razy.

Stań w rozkroku, ustaw stopy na szerokość bioder, lekko ugnij kolana i napnij brzuch. Ręce wyprostuj przed siebie na wysokości klatki piersiowej. Złap obręcz na godzinie trzeciej i dziewiątej. Zegnij lekko łokcie i ściśnij obręcz tak mocno, aby zmieniła kształt na owalny. Wytrzymaj w tej pozycji około 10 sekund. Potem powoli rozluźnij uścisk. Powtórz ćwiczenie 15 razy.

Ramiona

Napnij brzuch i wyprostuj plecy. Załóż hula-hoop nadgarstek jak bransoletkę. Wyciągnij wyprostowaną rękę w bok, na wysokość ramion i wpraw obręcz w ruch. Zacznij kręcić kółka. Ćwiczenie wykonuj przez minimum 30 sekund, po czym zmień rękę. Możesz spróbować manewrować kółkiem przesuwając je z nadgarstka w stronę ramienia i z powrotem.

Pamiętaj, że ćwiczenia należy wykonywane systematycznie- najlepiej dwa razy dziennie (rano i wieczorem), i ćwiczyć nie krócej niż przez 20 minut. Z każdym kolejnym treningiem należy wydłużać czas kręcenia hula-hoop. Najlepsze efekty osiągniesz łącząc ćwiczenia z odpowiednią dietą. Ważne, by nie zniechęcać się szybkim spadaniem hula na ziemię- praktyka czyni mistrza.

Zostaw odpowiedź