Jak kręcić hula-hoop?

Czy zadawałaś sobie pytania: Jaki jest łatwy i przyjemny sposób na ujędrnienie za jednym zamachem brzucha, ud i pośladków? W jaki sposób można połączyć trening i zabawę? Co jest alternatywą dla nudnych brzuszków i joggingu? Jak można efektywnie ćwiczyć w domu niewydająca pieniędzy na zajęcia aerobiku? Być może powinnaś zainwestować w Hula-hoop!

Dla większości z nas hula hoop (lub bardziej spolszczona nazwa- hula hop) bezsprzecznie kojarzy się z beztroskimi czasami dzieciństwa, bieganiem po podwórku, grą w klasy i gumę. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, jak cenionym narzędziem do ćwiczeń jest to niepozorne kółko. 200 kalorii w 20 minut bez wychodzenia z domu brzmi zachęcająco, prawda?

Rodzaje hula-hoop

Są trzy podstawowe rodzaje hula-hoop:

Klasyczne – to takie które pamiętamy ze szkolnych lat. Jest bardzo lekkie dlatego aby ćwiczenia z nim przynosiły pożądany rezultat należy wypełnić hula-hoop piaskiem, grochem lub ryżem z wodą i dokładnie zabezpieczyć miejsce łączenia.

Masujące – składa się z kilku elementów, co ułatwia jego transport i przechowywanie. Ćwicząc z nim nie tylko spalamy kalorie, ale i ujędrniamy skórę w okolicy brzucha i bioder.

Masujące z plastikowymi wypustkami- dodatkowe wypustki wzmagają funkcję masującą (im więcej wypustek tym większa efektywność masażu), dzięki czemu efekt ujędrnienia następuje szybciej. Tego typu hula-hoop jest idealne do walki z cellulitem gdyż pobudza krążenie i prace mięśni.

O czym należny pamiętać przy wyborze hula-hoop?

Przede wszystkim aby ćwiczenia były przyjemne i efektywne należy zwrócić uwagę na ciężar i wielkość hula-hoop. Nasze kółko powinno ważyć od kilograma do dwóch ponieważ wtedy najłatwiej się nim kręci i najsilniej oddziałuje na ciało. Rozmiar hula-hoop powinien być dobrany do naszej sylwetki. Aby sprawdzić czy kółko jest dla nas odpowiedniej wielkości należy położyć je bokiem na podłożu i oprzeć nogę. Jeżeli hula-hoop sięga do bioder, oznacza to, że jego rozmiar jest dobry. Jeżeli nie mamy możliwość sprawdzenia rozmiaru kółka, to lepiej jest wybrać obręcz za dużą niż za małą- większą łatwiej jest wprawić w ruch. Należy również pamiętać o naszym obwodzie talii- im węższa talia, tym mniejsza obręcz.

Działanie

Hula-hoop wykorzystywane jest głównie w modelowaniu talii. Podczas kręcenia zaangażowane są praktycznie wszystkie mięśnie brzucha- pracują mięśnie proste oraz mięśnie skośne zewnętrzne i wewnętrzne brzucha. Wykonując ćwiczenia niezwykle ważne jest utrzymanie odpowiedniej pozycji ciała. Brzuch przez cały czas powinien być napięty, a plecy wyprostowane.

Ćwiczenia należy wykonywane regularnie, najlepiej dwa razy dziennie (na przykład rano i wieczorem), i nie krócej niż przez 20 minut. Z każdym kolejnym treningiem należy wydłużać czas kręcenia kółkiem. Uważaj aby się nie przetrenować, zwłaszcza na początku! Może to doprowadzić do bolesnych otarć i niepotrzebnych siniaków.

Kręcenie kołem mało tego, że wpływa korzystnie na kondycję naszego ciała jest także świetną zabawą! Dostarcza nam tyle frajdy, że nie czujemy, że mamy do czynienia z prawdziwym treningiem.

Ćwiczenia można wykonywać wszędzie: w domu przed telewizorem, słuchając ulubionej muzyki lub na świeżym powietrzu, dlatego też po hula-hoop sięga coraz więcej osób.

f-hop-sport-hula-hop-6008
Największy wybór hula-hoop
Kliknij i sprawdź ceny!

Rady dla początkujących

Praktyka czyni mistrza więc nie przejmuj się, jeśli z początku będziesz miała trudności z utrzymaniem hula-hoop w ruchu. Nauczenie się techniki kręcenia kołem wymaga pewnej wprawy, chociaż w gruncie rzeczy nie jest skomplikowane. Możesz użyć tych prostych trików:

  • Umieść kółko na wysokości talii i zacznij poruszać biodrami do przodu i do tyłu.
  • podtrzymuj ruch poprzez przenoszenie ciężaru ciała z jednej nogi na drugą.
  • Utrzymuj równowagę balansując ramionami.
  • Rozpędź hula-hoop! Aby zwiększyć tempo obrotu użyj siły stóp i nóg.
  • Uginaj nogi w kolanach i bujaj się.
  • Obracaj się. Przesuwaj ciało w tym samym kierunku, w którym kręci się kółko to je spowolni i pozwoli odzyskać kontrolę, później wróć ruchów przód-tył.

Ważne, by nie zniechęcać się szybkim spadaniem obręczy na ziemię, po kilku próbach własny sposób na utrzymanie kółka na biodrach przyjdzie sam.

Zostaw odpowiedź