Mumio – rosyjska broń przeciwko chorobom
Mumio – silniejszy od żeń-szenia. Tak jak wiele innych preparatów rosyjskiej medycyny tradycyjnej, mumio został po raz pierwszy dobrze zbadany i dopuszczony do użytku medycznego w Rosji.
Mumio jest rzadko występującą i tajemniczą żywicą, zawiera bardzo rzadkie substancje lecznicze i aminokwasy o wysokim potencjale.
Mumio dla mózgu i ciała
Mumio ma zbliżone działanie do żeń-szenia, jest potężnym tonikiem na starzenie się. Jego zwolennicy nazywają go tonikiem dla mózgu i ciała.
Charakteryzuje się także właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwreumatycznymi, przeciwnowotworowymi, równoważy też poziomy hormonów. Jego działanie nie zostało jeszcze dogłębnie zbadane, źródła medyczne odnoszą się jednak do niego jako balsamu i toniku.
Magiczne pszczoły i kamienie
Uważa się, że mumio jest wysiękiem/żywicą, którą można znaleźć tylko w niektórych jaskiniach lub otworach skalnych, w miejscach, gdzie pszczoły budowały swoje gniazda przez setki a nawet tysiące lat.
Mumio stanowi koncentrację skamieniałego miodu, martwych pszczół i wosku. Substancje te leżakują przez wiele lat. Mumio jest niezwykle bogaty w minerały, zwłaszcza krzemionkę, zawiera też bardzo rzadkie aminokwasy i kwasy tłuszczowe.
Mumio – krótka historia
Ze względu na niewielkie ilości i wysoką cenę, lokalizacja jaskiń, w których występuje mumio jest strzeżoną tajemnicą. W komunistycznej Rosji zabroniono nawet jego eksportu, gdyż uznawano go za skarb narodowy.
Stare rosyjskie powiedzenie mówi: „nic nie może ocalić cię od śmierci… chyba że Mumio”. Mumio ma też zastosowanie w Indiach i Birmie, gdzie używa się go do leczenia astmy, przewlekłego zapalenia oskrzeli, nerek, cukrzycy i problemów ze skórą. Jest szczególnie ceniony jako lek na cukrzycę.
Mumio występuje na Dalekim Wschodzie (w Indiach, Mongolii i Japonii), aczkolwiek najlepszą renomą cieszy się ten oryginalny – występujący w Rosji.
Jak wygląda mumio?
Mumia do ciemna substancja, staje się miękka w temperaturze pokojowej, ma konsystencję podobną do toffi. Posiada też bardzo aromatyczny zapach. Dobrej jakości mumio zaczyna mięknąć dopiero w temperaturze pokojowej. Jest zwykle sprzedawany w małych sześcianach, o wadze 5 gramów.
Mumio – właściwości zdrowotne. Na co pomaga i jak stosować?
- Choroby układu sercowo-naczyniowego. Kuracja 3-miesięczna. Po 1 każdym miesiącu stosowania należy zrobić 10-dniową pauzę. Dawkowanie to 0,2g lub duża łyżka rano i wieczorem. Na kurację zużyjemy ok. 7 porcji mumio.
- 2g mumio należy rozpuścić w 1 litrze przegotowanej wody. Pij 100ml każdego dnia przez 10 dni, powtórz 6 razy. Na kurację zużyjemy ok. 3 porcji mumio.
- Choroby wątroby. 0,2g mumio raz dziennie, bez przerw, przez 3 miesiące. 10 dni przerwy i następne trzy miesiące. Kuracja wymaga siedmiu porcji.
- Stany alergiczne. Mumio jest dobrze zbadane w tej dziedzinie. Najlepsze rezultaty osiągniemy przez rozpuszczenie 1 grama mumio w litrze gorącej wody. Należy wypijać codziennie ok. 100ml substancji przez trzy miesiące. Po tym czasie robimy 2-tygodniową przerwę i powtarzamy. Kuracja powinna trwać 1 rok.
- Zapalenie jelit. Wymagana jest 3-miesięczna kuracja. Robimy 10-dniową przerwę po każdym miesiącu. Dawkowanie wynosi 0,2g lub duża łyżeczka rano i wieczorem. Zużyjemy 7 porcji mumio.
- Wysokie ciśnienie krwi. Zażywaj 0,2g mumio raz na dobę przez 10 dni. Zrób 5-dniową przerwę i zacznij od nowa. Kuracja trwa 3 miesiące, a zużyjemy od trzech do czterech porcji.
- Tonik antystarzeniowy. Rozpuść jedną porcję mumio w 20 łyżkach ciepłej wody. Przechowuj w lodówce. Używaj codziennie 15 kropli. Po zużyciu jednej porcji zrób 15-dniową przerwę.
Mumio – oficjalne badania
W 1978 roku w Moskwie, w Akademii Nauk Biologicznych, dr A.S.Shakirova, V.N Ismaila i A. Wiszynkow opublikowali badanie medyczne zatytułowane „Badania nad właściwościami leczniczymi Mumio”. Ich analiza wykazała, że Mumio ma 28 różnych minerałów, 10 różnych aminokwasów, silne witaminy z grupy b i krzem.
Badania wykazały że mumio wspomaga naturalną regenerację organizmu, ponadto:
- Jest detoksykantem dla naszego ciała i wspomaga układ odpornościowy.
- Jednym z najlepszych zastosowań Mumio jest leczenie złamań kości.
Rosyjscy lekarze, którzy przeprowadzili badania nad Mumio zalecają dawkę 0,15g do 0,20g raz na dobę. Typowy okres leczenia wynosi 40 dni.
Zalecają też 10-dniową przerwę po 10 dniach kuracji. Mumio należy spożywać z rana, w wodzie mineralnej lub świeżym soku owocowym. Należy też unikać spożywania alkoholu podczas kuracji.
Przygotowywanie Mumio
Zagotuj wodę, następnie lekko ostudź. Rozpuść sześcian mumio w wodzie. Nie wrzucaj go do wrzątku, ponieważ możesz zniszczyć niektóre znajdujące się w nim rzadkie kwasy tłuszczowe.
W Rosji, mumio spożywa się w inny sposób. Jest przechowywane w lodówce i wyjmowane z niej raz dziennie – po to by je zmiękczyć. Następnie na czystą końcówkę zapałki nakłada się mumio i roztapia w ustach.
Naturalny mumio
Kliknij i sprawdź ceny!
Mumio – jak pomógł ludziom?
- Margaret M., Dublin, skarżyła się na nerwowość, niski poziom energii i uporczywe zawroty głowy. Była nawet w szpitalu, gdzie wiele badań dało negatywny wynik. Powiedziano jej, że prawdopodobnie cierpi na depresję. Po tygodniu stosowania mumio zawroty głowy zaczęły znikać. Do pełnego zdrowia wróciła po 2 miesiącach kuracji.
- N, Londyn, starszy doradca ds. zarządzania cierpiał z powodu „wypalenia”, miewał ataki paniki i zespół jelita drażliwego. Mumio przywrócił mu zdrowie w ciągu miesiąca.
- M., Dublin, 65l, cierpiał na anginę i zaczął stosować mumio. Powiedział, że odzyskał dawną energię. Bóle w klatce piersiowej znacznie zmalały, ponadto odzyskał libido.
- L., Kikenny (Irlandia), 70l, cierpiała na depresję. Jej rodzina martwiła się o możliwość wystąpienia choroby Alzheimera. Skarżyła się na bóle stawów. Po 3 miesiącach stosowania mumio wraz z innymi suplementami, jej objawy ustąpiły i ponownie cieszyła się dobrym zdrowiem.