Najlepsze Aplikacje Sportowe

W obecnych czasach większość z nas posiada smartfon, bądź wielofunkcyjny smartwatch. Dzięki takiemu sprzętowi jesteśmy w stanie monitorować nasz trening. Możemy choćby zmierzyć pokonany dystans, bądź tempo jakim się poruszaliśmy podczas danej sesji treningowej.

Dodatkowo telefon z odpowiednimi aplikacjami może być naszym bardzo dobrym towarzyszem podczas naszego treningu (przykładowo podczas wykonywania treningu interwałowego może nam podpowiadać, kiedy należy zwolnić, a kiedy przyśpieszyć). Warto także dodać, że taki smartfon może być przydatny, gdy biegamy po okolicach, których nie znamy, ponieważ większość aplikacji posiada funkcję, która zaprowadzi nas prosto do wyznaczonego miejsca (np. na najbliższy stadion lekkoatletyczny).

Funkcją, o której warto wspomnieć bez wątpienia jest także możliwość udostępniania naszego treningu na większości Social Media (przykładowo możemy podzielić się wykonanym treningiem na Facebooku bądź Instagramie).

Natomiast jeśli posiadamy smartfon i zamierzamy zabrać go na trening, to należy się wyposażyć się w specjalne etui na rękę, dzięki czemu możemy być pewni, że naszemu telefonowi nic nie zagraża.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego typu aplikacji, dlatego stworzyliśmy dla Was ranking: Najfajniejsze aplikacje sportowe na telefon.

1.Strava

Jeśli jesteś osobą, która lubi konkurować z innymi osobami (przykładowo z znajomymi), to warto by było zainteresować się aplikacją Starva. Wielką zaletą tej aplikacji nie wątpliwie jest możliwość połączenia z urządzeniami, które mają funkcję GPS – takich jak Garmin czy Timex. Dzięki temu będziemy mogli porównywać nasze wyniki i trasy z naszymi bliskimi.

Warto także wspomnieć, że jedną z wielu funkcji Starva jest tzw. przewodnik. Dzięki tej funkcji będziemy mogli wybrać się na wybrane biegowe bądź rowerowe ścieżki. Obecnie aplikacja Strava jest dostępna za darmo na telefonach posiadających Android bądź iOS.

2.Nike+ Running

Na tą aplikację szczególnie warto zwrócić uwagę, ponieważ apka od Nike posiada wiele funkcji, które obecnie nie są dostępne w podobnych aplikacjach. Dzięki Nike+ Running jesteśmy w stanie korzystać z rad wirtualnego trenera, dzięki któremu znajdziemy w aplikacji wiele atrakcyjnych planów treningowych.

Dodatkowo ta niezwykła aplikacja jest wyposażona w kamerę, więc istnieje szansa by zrobić zdjęcie okolicy i dodać do niego parametry naszego treningu takie jak dystans, tempo itp… Warto także zwrócić uwagę na funkcje, która ma nas zmotywować. Przed lub po treningu możemy skorzystać z rad najlepszych sportowców Nike z choćby Alyson Felix na czele.

Kolejną zaletą Nike+ Running bez wątpienia jest możliwość dzielenia się naszym treningiem na wielu dostępnych Social Mediach takich jak Facebook, Instagram bądź Twitter. Ta aplikacja jest obecnie dostępna za darmo na telefony z systemem iOS lub Android.

3.Endomondo Sports Tracker

Endomondo jest jedną z najpopularniejszych sportowych aplikacji w Polsce jak i na świecie. W tej aplikacji mamy do wyboru jedną z wielu aktywności takich jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy chodzenie. Tym co wyróżnia Endomondo od konkurencji bez wątpienia jest dokładny GPS, za pomocą którego jesteśmy w stanie dokładnie kontrolować parametry naszego treningu takie jak pokonany dystans bądź tempo jakim się obecnie poruszamy.

Dodatkowo warto dodać, że istnieje funkcja motywująca, która polega na tym, że możemy postawić sobie cel naszego treningu przed rozpoczęciem danej jednostki treningowej.

Endomondo podobnie jak Nike+ Running posiada możliwość udostępnienia naszego treningu na Social Mediach. Nasz trening możemy udostępnić między innymi na Facebooku bądź Instagramie.

Obecnie możemy tą aplikację pobrać za darmo na nasz telefon z systemem Android. Warto także dodać, że dostępna jest także płatna wersja Premium, w której mamy dostęp do planów treningowych.

Inne aplikacje sportowe:

Myślę, że podczas mówienia o najfajniejsze aplikacje sportowe na telefon warto wspomnieć o aplikacjach, które umożliwiają nam słuchanie muzyki podczas wykonywania danego treningu. Obecnie największą popularnością na rynku cieszy się Spotify, ponieważ posiada on ogromną bazę najlepszych utworów muzycznych znanych na całym świecie.

Wielką zaletą Spotify bez wątpienia jest możliwość działania tej aplikacji w tle, dzięki czemu możemy w jednym czasie mieć odpalone Spotify oraz inną aplikację sportową na telefon.

Warto wspomnieć, że Spotify jest dostępne za darmo na smartfon z systemem Android bądź iOS. Jednak istnieje także płatna wersja premium, dzięki której będziemy mogli pomijać nie chciane utwory oraz nie będziemy słyszeli reklam pomiędzy utworami muzycznymi.

Uważam, że każdy z nas powinien się zastanowić nad możliwością używania aplikacji sportowych podczas treningu, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że dzięki tak nie wielkiej zmienia się zmotywujemy do wykonywania danej aktywności fizycznej. Dodatkowo istnieje szansa, że dzięki aplikacji podciągniemy nasze wyniki sportowe, ponieważ będziemy w stanie kontrolować nasze wyniki, dzięki czemu będziemy w stanie dokładniej przygotować nasz plan treningowy.

Artykuł stworzony we współpracy z marką Gadget Cover, oferującą ubezpieczenie typu gadget insurance

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.