TOP 10 – najlepsze paletki do ping ponga do 100 i 200 zł – ranking

Każdy gracz niezależnie od stopnia zaawansowania chciałby posługiwać się sprzętem nienagannej jakości. Lepsza jakość najczęściej prowadzi do przyjemniejszej rozgrywki, gdyż odpowiednio dobrane akcesoria pomagają przybierać należytą technikę dzięki czemu gra staje się  łatwiejsza. Sportów, w których użycie dodatkowych przedmiotów jest konieczne, jest wiele. Prawdą jest, że ich największy odsetek opiera się na zespołowym wykorzystaniu charakterystycznego dla dyscypliny przedmiotu, jednakże mimo, że większy procent stanowią gry zespołowe, możemy wyróżnić sporo takich, w których to pojedyncza osoba stanowi “zespół”. Do tego typu sportów należy większość dyscyplin olimpijskich. Sporty zaliczane do grupy lekkoatletyki niemal wszystkie maja swoje przedmioty charakterystyczne. Rzut kulą, oszczepem, młotem, wszystkie te przedmioty muszą być dopasowane nie tylko do wymogów regulaminowych, a także do zawodnika. W wielu przypadkach zawodnicy mogą sami decydować o sprzęcie, którego używają. Dotyczy to między innymi graczy tenisa ziemnego oraz stołowego, ponieważ rakieta czy też paletka jest indywidualnym i osobistym przedmiotem gracza.

Czym powinna charakteryzować się dobra paletka do ping ponga?

Ping pong jest inaczej nazywany tenisem stołowym. Zasady gry są bardzo podobne do tych w tenisie ziemnym. Bezpośrednia różnica dotyczy przede wszystkim miejsca, w którym toczy się rozgrywka. Mecz tenisa stołowego, jak sama nazwa wskazuje, rozgrywa się na stole, który przypomina miniaturkę kortu. Na stół ping pongowy składają się dwie połowy przedzielone siatką zawieszoną tuż nad powierzchnią stołu. Rozgrywka odbywa się w jedno lub dwuosobowym składzie na każdej z połów. Każdy zawodnik do dyspozycji ma paletkę, która tylko kształtem upodobniona jest do rakiety do tenisa ziemnego. Sama paletka składa się z drewnianej podstawy i gum umieszczonych po każdej ze stron. Najważniejszy aspekt jakim powinniśmy się sugerować podczas doboru paletki  to wygoda. Paletka powinna leżeć w dłoni pewnie i stabilnie. Żaden element rączki nie powinien nas uwierać, gdyż powstały dyskomfort tworzył by niepotrzebne utrudnienie dla swobodnej gry. Nie bez znaczenia są również umocowane na paletce gumy. Ich struktura oraz poziom twardości odpowiada za odbijanie się piłeczki. Wśród dostępnych na rynku paletek możemy znaleźć takie, których gumy dedykowane są dla danego stylu gry. Tak samo jak w przypadku piłki nożnej zawodnik tenisa stołowego może odznaczać się grą ofensywną lub defensywną. Gra defensywna określa styl obronny, natomiast ofensywny, atakujący. Specjalnie zaprojektowane gumy odnoszą się właśnie do takiego podziału i zgodnie z nim powinniśmy dobierać dla siebie paletkę.

TOP 10 paletek do ping ponga do 100 zł

 1. ADIDAS RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO CLUB II

Kliknij i sprawdź cenę

Rakietka tenisowa firmy adidas z uwagi na wysoki współczynnik kontroli to świetna propozycja dla osób cechujących się grą defensywną. Odpowiednio dopasowane gumy zapewniają optymalny parametr szybkości nie obniżając przy tym dokładności trafień. Specjalnie zaprojektowana rączka o profilu wklęsłym przyczynia się do poprawy uchwytu, a zastosowana technologia uchwytu Soft Cap Soft polegająca na umieszczeniu specjalnej końcówki uchwytu sprzyja dla poprawy przekazywania siły uderzeń. Rakietka bez wątpienia warta wypróbowania!

 1. RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO ATEMI 2000

Kliknij i sprawdź cenę

Niewątpliwie jedna z lepszych rakietek w tym przedziale cenowym dedykowana dla osób charakteryzujących się grą ofensywną. Z uwagi na duży współczynnik szybkości, paletka zdobywa uznanie osób grających dość regularnie i agresywnie. Pomimo wysokiej szybkości jaką charakteryzuje się paletka, nie mamy do czynienia ze znaczącym obniżeniem dokładności, co jest częstym zjawiskiem występującym w przypadku szybkich, ofensywnych rakietek. Zastosowanie cienkich gąbek amortyzujących tworzy paletkę twardszą, jednak nie obniża komfortu gry. Rakietkę szczególnie polecamy dla osób o silnej ofensywie, grających regularnie.

 1. RAKIETKA DO PING PONGA STIGA FEELING

Kliknij i sprawdź cenę

Kolejna świetna propozycja dla osób ceniących sobie kontrolę. Wysoka jakość wykonania zadowoli niemal każdego, dla kogo ważne jest dopracowanie detali. Zastosowanie gumy o grubości 1,8 mm tworzy paletkę o niemal maksymalnym współczynniku kontroli i zachowując współczynnik szybkości na połowicznym poziomie. propozycja idealna dla graczy defensywnych o spokojnym stylu gry. Rakietka Stiga Feeling będzie stuprocentowo trafionym produktem dla każdego gracza niezależnie od jego stopnia zaawansowania.

 1. RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO ADIDAS LASER

Kliknij i sprawdź cenę

Rakietka bardzo standardowa przeznaczona dla osób grających sporadycznie lub doskonalących swoje umiejętności gry w ping ponga. Rakietki serii Adidas Laser wyróżnia przede wszystkim niebanalna i żywa kolorystyka oraz niemal przeźroczysta guma co dodatkowo podkreśla jej niesamowity, nowoczesny design. Paletki Laser dostępne są w kilku kolorach, dlatego każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

 1. RAKIETKA DO PING PONGA BUTTERFLY TIMO BOLL BRONCE

Kliknij i sprawdź cenę

Jedna z bardziej uniwersalnych rakietek klasy średniej. Producent postawił przede wszystkim na rakietkę o wysokim stopniu kontroli przez co jest to idealny wybór dla osób uczących się gry w tenisa stołowego i chcących doskonalić swoje już nabyte umiejętności.

 1. RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO CORNILLEAU RAKIETKA TACTEO 50

Kliknij i sprawdź cenę

Rakietka Tacteo 50 wyznacza nowe trendy wśród adeptów tenisa stołowego, a wszystko za sprawą ponadczasowego wyglądu. Wygląd ten został osiągnięty dzięki zastosowanemu materiałowi oraz odpowiednio dobranej kolorystyce. Paletka wykonana przez renomowaną francuską firmę Cornilleau świetnie sprawdzi się nie tylko w codziennych rozgrywkach, ale też będzie dobrym wyborem dla osób lubiących grać na świeżym powietrzu, a wszystko to dzięki materiałom, z których została wykonana. Podstawa stworzona jest z odpornego na wodę polimeru, a dodatkowo materiał ten jest gwarancją wysokiej odporności na uderzenia. Zastosowanie tworzywa kompozytowego pod gumową okładziną stanowi doskonałe zabezpieczenie zapobiegające jej odklejaniu od rdzenia rakietki.

 1. RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO DONIC SCHILDKROT QRC 600/800

Kliknij i sprawdź cenę

Rakietka Donic Schildkrot QRC jest świetną opcją dla osób szybko rozwijający się  w grze oraz tych, które paletke dzielą z innym użytkownikiem, a wszystko to za sprawą systemu wymiennych okładzin, którym powyższa rakietka się charakteryzuje. W zestawie kupujący otrzymuje 3 okładziny dzięki czemu będzie mógł cieszyć się długim użytkowaniem rakietki bez potrzeby dodatkowych inwestycji. Dodatkowo system umożliwia dopasowanie okładzin zgodnie z poziomem zaawansowania gracza. Wszystkie te aspekty tworzą rakietkę firmy Donic dobrą propozycją dla początkującego oraz dla grających na poziomie zaawansowanym osób.

 1. RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO BUTTERFLY BOLL 700

Kliknij i sprawdź cenę

Standardowa rakietka i klasycznych parametrach. Dobra dla osób rozpoczynających naukę gry w ping ponga oraz dla tych grających rekreacyjnie. Dobrze wyprofilowana rączka znajdzie uwielbienie wśród wielu osób, a to dzięki dobrze przylegającej do dłoni konstrukcji. Pięciowarstwowy rdzeń czyni rakietkę odporną na uderzenia, a jasna kolorystyka dodatkowo dodaje uroku.

 1. RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO DONIC WALDNER 400

Kliknij i sprawdź cenę

Donic Waldner 400 to dobry wybór dla dzieci i osób rozpoczynających przygodę z tenisem stołowym. Średniej twardości guma zapewnia przyjemność przy grze rekreacyjnej z uwagi na umiarkowaną szybkość i dość dobry poziom kontroli nad piłeczką. Rączka o wklęsłym profilu sprzyja odpowiedniemu chwytowi.

 1. RAKIETKA DO PING PONGA SPOKEY STRIKE FL

Kliknij i sprawdź cenę

Ostatnia pozycja w naszym rankingu, jednakże również godna uwagi. Kolejna uniwersalna rakietka, która znajdzie zastosowanie przy nauce gry oraz doskonaleniu już nabytych umiejętności.

TOP 10 paletek do ping ponga do 200zł

 1. ATEMI RAKIETKA DO PING PONGA 5000 BALSA CARBON CONCAVE

Kliknij i sprawdź cenę

Ta rakietka musiała znaleźć się w naszym rankingu na pierwszym miejscu. Rewelacyjne wykonania, solidne materiały, bezbłędne wyważenie to tylko nieliczne superlatywy tego produktu. Rakietka Balsa Barbon Convave przeznaczona jest dla profesjonalistów ceniących sobie wysoką jakość w sprawiedliwej cenie. Paletka wykonana z siedmiu warstw sklejki przekładanej warstwami karbonowymi. W rączce został zastosowany system pustej przestrzeni dzięki czemu możliwa jest szybsza reakcja bez utraty kontroli. Zastosowany w paletce system Best Balance System dodatkowo wspomaga kontrolę nad piłeczką.

 1. RAKIETKA DO PING PONGA CORNILLEAU EXCELL 3000 CARBON

Kliknij i sprawdź cenę

Produkt znanej na rynku sportowym francuskiej firmy Cornilleau po raz kolejny udowadnia jakość produktów wypuszczanych na rynek przez tą firmę. Siedmio warstwowy rdzeń wzmacniany włóknem węglowym dzięki czemu paletka jest bardzo odporna na wszelkie zniszczenia i obicia. Najwyższe parametry jakimi się odznacza będą satysfakcjonujące dla każdego profesjonalnego gracza.

 1. RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO DONIC WALDNER 1000

Kliknij i sprawdź cenę

Paletka bez wątpienia jest wypustem wysokiej jakości w stosunkowo niskiej cenie. Lekki korpus oraz specjalnie zaprojektowany system rączki zapewnia pewniejszy chwyt oraz dokładniejsze uderzenia. Zastosowane gumy dostosowane są do osób charakteryzujących się ofensywnym, agresywnym stylem gry. Rakietka odznacza się dużą szybkością odbicia.

 1. RAKIETKA DO PING PONGA TIBHAR SAMSONOV SGS

Kliknij i sprawdź cenę

Propozycja dedykowana jest przede wszystkim osobom grającym na poziomie zaawansowanym, chcącym doskonalić technikę i precyzję odbić. Zastosowanie okładziny Vari Spin o grubości 2 mm umożliwia wprowadzanie piłeczki w rotację z jednoczesną dużą siłą uderzenia.

 1. RAKIETKA DO PING PONGA DONIC OVTCHAROV 900

Kliknij i sprawdź cenę

Rakiety z serii Ovtcharov sygnowane są nazwiskiem światowej klasy niemieckiego tenisisty stołowego pochodzenia ukraińskiego Dimitrija Ovtcharov. Najwyższa jakość wykonania charakterystyczna dla rakietek turniejowych. Rakietka posiada w rączce system antywstrząsowy zapewniając przy tym płynność uderzeń i poprawiając komfort gry.

 1. RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO DONIC-SCHILDKROT CARBOTEC 20

Kliknij i sprawdź cenę

Karbonowa i bardzo wytrzymała rakietka tenisowa najwyższej jakości przeznaczona dla profesjonalistów. Ciekawy wygląd dodatkowo stanowi atut tego produktu. Wysokie parametry gumy tworzą z paletki Schildkrot Carbotec wysokojakościowy sprzęt.

 1. RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO STIGA IMPULSE

Kliknij i sprawdź cenę

Rakietka Stiga Impulse jest połączeniem rotacji, siły i precyzji. Zastosowanie innowacyjnego systemu TUBE polegającego na wypełnianiu mikrokanalików odpowiednimi materiałami poprawiającymi poszczególne wartości sprawia, że jest uniwersalna, a za razem dobra paletka do codziennej gry na poziomie zaawantowanym.

 1. RAKIETKA DO PING PONGA DONIC WALDNER 800

Kliknij i sprawdź cenę

Rakietka przeznaczona dla wszystkich entuzjastów gry w tenisa stołowego. Ciekawa wersja kolorystyczna oraz zastosowanie dobrej jakości materiałów to wiodące cechy tego produktu. Gumy jakimi wyłożona jest głowica sprawdzą się dla osób o grze ofensywnej.

 1. RAKIETKA DO PING PONGA STIGA CATCHER ACS

Kliknij i sprawdź cenę

Rakietka Stiga Catcher jest niezwykle lekką propozycją dla każdego gracza. Waga jaką paletka się odznacza wpływa bezpośrednio na zwiększenie komfortu gry. System ACS dodatkowo zwiększa szybkość uderzeń.

 1. RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO STIGA FLOW SPIN BLACK

Kliknij i sprawdź cenę

Rakietka zamykająca nasz ranking jest ciekawą propozycją dla osób lubiących grać na świeżym powietrzu. Odznacza się prostotą wykonania, jednak prostota ta nie ujmuje jakości i właściwościom jakimi się rakietka odznacza. Lekka konstrukcja ułatwia manewrowanie bez przymusu użycia nadmiernej siły.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.