Top 10 – najlepsze hulajnogi dla dzieci 500 złotych- ranking

Hulajnoga była kiedyś rozumiana dość jednoznacznie- jako zabawka dla dzieci. Czasy się zmieniają, a dorośli tęsknią za czasami zabaw w piaskownicy więc wracają do ukochanych zabawek z przeszłości. Natomiast producenci hulajnóg wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i tworzą sprzęt zarówno dla najmłodszych jaki dojrzałych użytkowników. W dzisiejszym artykule przedstawiamy ranking 10 najlepszych, naszym zdaniem hulajnóg do 500 złotych. Miłej lektury!

Na dobry początek

W celu wybrania najlepszej możliwej hulajnogi musimy zastanowić się, do jakiego celu ma ona służyć. Zasadniczo, możemy wyróżnić 3 główne typy hulajnóg, ze względu na ich przeznaczenie:

  • hulajnogi służące do zabawy
  • hulajnogi służące wyłącznie do jazdy
  • hulajnogi wyczynowe.

W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy, będzie zależeć także jego konstrukcja. Hulajnogi wyczynowe i służące wyłącznie do jazdy będą musiały posiadać zdecydowanie solidniejsze kierownice, a także mocne spawy. Dodatkowo – wszystkie elementy muszą być wykonane z metali, zaś śrubki – odpowiedniej grubości. Podczas zakupu należy uwzględnić, czy istnieje możliwość wymiany łożysk oraz jaką masę jest w stanie udźwignąć upatrzona przez nas hulajnoga. Przede wszystkim zaś – należy dokładnie czytać opis producenta hulajnogi, ze względu na to, że nawet modele o tym samym przeznaczeniu potrafią się od siebie znacząco różnić.

Poniżej przedstawiamy nasz ranking najlepszych hulajnóg z różnych kategorii, a możliwych do kupienia w cenie nie przekraczającej 500 złotych:

1.         Meteor Hulajnoga

Hulajnoga trójkołowa przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Wykonana z polipropylenu, aluminium oraz nylonu. Model ten jest bardzo lekki i zwrotny, dlatego świetnie nada się do stawiania pierwszych kroków w nauce jazdy na hulajnodze Twojego dziecka. Wyposażona dodatkowo między innymi w miejsca na zaczep koszyka, uchwyty z absorberami wstrząsów uderzeń kierownicy, czy wysokiej jakości łożyska ABEC 7.

Średnia cena w sklepach: około 220 złotych. Najniższa spotkana cena: około 100 złotych.

Kliknij i sprawdź ceny!

2.          SMJ Hulajnoga Globber

Wytrzymała, wysokiej klasy hulajnoga marki Globber to świetne rozwiązanie dla dzieci od 4 lat. Solidnie wykonana, mogąca utrzymać wagę nawet do 50 kilogramów Ta 3-kołowa hulajnoga zapewnia zarówno duży komfort, jak i pełne bezpieczeństwo jazdy dla każdego malca. Wyposażona w kółka ABEC 5 i specjalny model kierownicy do skręcania (istnieje możliwość ewentualnej blokady skrętów). Tylne kółko zostało dodatkowo zaopatrzone w specjalny hamulec, pełniący zarazem funkcję błotnika.

Średnia cena w sklepach: około 420 złotych. Najniższa spotkana cena: około 160 złotych.

Kliknij i sprawdź ceny!

3.         NILS EXTREME HULAJNOGA POMPOWANE KOŁA WH113

Uniwersalna hulajnoga przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i starszych. Jest w stanie udźwignąć wagę do 80 kilogramów. Kierownica oraz rama tego modelu wykonane są z bardzo wytrzymałej stali. Posiada pompowane opony, a także dwa hamulce – z przodu i z tyłu. Bardzo wytrzymała, aczkolwiek dla młodszych fanów jazdy na hulajnodze może być nieco ciężka.

Średnia cena w sklepach: około 260 złotych. Najniższa spotkana cena: około 230 złotych.

4.         Micro Maxi

Nowoczesna hulajnoga wyprodukowana przez szwajcarską firmę Micro, charakteryzuje się sterowaniem na joystick, zamiast standardowej kierownicy. Model ten jest uniwersalny i został stworzony do użytku dla różnych grup wiekowych. Została wykonana z bardzo lekkich materiałów i wyposażona w dodatkowy pasek, ze specjalnym miejscem mocowania do łatwiejszego transportowania.

Średnia cena w sklepach: około 430 złotych. Najniższa spotkana cena: około 420 złotych.

5.         PowerBlade Axion 230

Składana hulajnoga przeznaczona do szybkiego przemieszczania się po terenach miejskich. Łatwy transport i przechowywanie, w połączeniu z niewielkim ciężarem (niecałe 5 kilogramów) to bez wątpienia duże atuty tego modelu. Jej maksymalny udźwig wynosi aż 100 kilogramów! Nośność, w połączeniu z profesjonalną regulowaną kierownicą sprawia, że jest to idealny wybór dla fanów hulajnogi w różnym wieku.

Średnia cena w sklepach: około 250 złotych. Najniższa spotkana cena: około 250 złotych.

Kliknij i sprawdź ceny!

6.         Razor A125

Hulajnoga dla dzieci powyżej 5 roku życia, z opcją prostego składania. Nie zajmie wiele miejsca, nawet gdy zdecydujesz się trzymać ją w domu, a dostarczy mnóstwo frajdy dla Twojej pociechy. Razor jest popularną marką produkującą profesjonalne rolki, a od pewnego czasu (z nie mniejszą pieczołowitością) zajmuje się również tworzeniem hulajnóg. Wspomniany model należy do jednego ze sztandarowych produktów firmy, a każda złotówka wydana na jego zakup okaże się trafioną inwestycją. Zdecydowanie jeden z najlepszych dostępnych na rynku produktów na tej półce cenowej.

Średnia cena w sklepach: około 150 złotych. Najniższa spotkana cena: około 120 złotych.

Kliknij i sprawdź ceny!

7.         Spartan SPORT

Hulajnoga przeznaczona dla maluchów już od 3-ciego roku życia. Świetnie nadaje się do zabawy na podwórku z rówieśnikami. Nie powinno się jej stosować do żadnych celów poza standardową jazdą, ze względu na delikatną, lekką konstrukcję. Model składany i wyposażony w tylny hamulec. Rączki obłożone miękką pianką EVA w celu komfortu trzymania kierownicy przez dziecko.

Średnia cena w sklepach: około 180 złotych. Najniższa spotkana cena: około 100 złotych.

8.         Allright STUNT

Ta prosta hulajnoga posiada bardzo dużą wytrzymałość na uszkodzenia i solidną konstrukcję, zdolną udźwignąć wagę nawet do 100 kilogramów. Wykonana w głównej mierze ze stali oraz aluminium zapewnia stabilność podczas jazdy, a także pewność długotrwałości jej użytkowania. Wyposażona w profesjonalne łożyska ABEC 7, pozwalające na szybką jazdę idealnie nada się dla osób preferujących pokonywanie terenów miejskich za pomocą hulajnogi.

Średnia cena w sklepach: około 200 złotych. Najniższa spotkana cena: około 200 złotych.

Kliknij i sprawdź ceny!

9.         SLAMM SCOOTERS Hulajnoga SLAMM Urban V

Hulajnoga SLAMM Urban V jest kolejnym modelem firmy SLAMM, dedykowanym dla fanów ekstremalnej jazdy na hulajnogach. Flex fender – trwały, stalowy hamulec, a także system kompresji oparty na bazie węglowej to główne atuty tego niezwykle wytrzymałego modelu. Ciekawy, oryginalny design pozwoli wyróżnić się na tle innych hulajnóg. Kierownica wzmacniania specjalnymi wstawkami, które zapewnić jej mają większą stabilność oraz wytrzymałość na ewentualne uszkodzenia mechaniczne podczas jazdy. Jest to świetny wybór zarówno dla początkujących rider’ów wyczynowych, jak i rodziców dzieci od lat 4, którzy chcą sprawić dla swojej pociechy prezent na naprawdę długie lata.

Średnia cena w sklepach: około 450 złotych. Najniższa spotkana cena: około 430 złotych.

Kliknij i sprawdź ceny!

10.       SMJ NL-300-230

Model wykorzystujący innowacyjne technologie Suspension Tech z amortyzowanym podestem oraz Shock Resist, pozwalającym amortyzować wstrząsy wywoływane przez nierówne podłoże. Aluminiowo – metalowa konstrukcja, regulowana wysokość, czy możliwość utrzymania obciążenia do 100 kilogramów – to tylko jedne z licznych zalet tego modelu. Hulajnoga przeznaczona dla każdego, prawdziwego fana jazdy od 4 lat wzwyż.

Średnia cena w sklepach: około 330 złotych. Najniższa spotkana cena: około 300 złotych.

Kliknij i sprawdź ceny!

Mamy nadzieję, że powyższych ranking przysłuży Ci się w odnalezieniu idealnej hulajnogi dla siebie, bądź swojej pociechy. Wbrew pozorom – jazda na hulajnodze jest nie tylko świetnym pomysłem wyłącznie dla dzieci, ale również starszych – z roku na rok zdobywa ona coraz większą popularność na zachodzie, zwłaszcza w obszarach zurbanizowanych z gęstą zabudową miejską. Przekonaj się, czy i Tobie te rozwiązanie nie przypadnie do gustu, jako alternatywa dla samochodu, bądź roweru, która ułatwi Ci dotarcie w upragniony punkt w krótkim czasie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.