Przerwij katabolizm – bierz węglowodany Carbo

Profesjonalni sportowcy a także cała rzesza amatorów korzystają z odżywek węglowodanowych, aby zahamować rozpad mięśni po wysiłku siłowym oraz uzupełnić potrzebny do tego poziom cukrów. Największą grupę stosującą tego typu suplementy diety stanowią kulturyści, bo to dzięki nim rozbudowują masę mięśniową. Korzyści odkrywają z nich także sportowcy wytrzymałościowi, np. kolarze i biegacze. Przerwij katabolizm – bierz węglowodany Carbo, szczególnie, że są bezpieczne, po warunkiem, że korzystamy z nich rozsądnie.

Węglowodany to obok białka i tłuszczy najważniejsze substancje odżywcze, z których korzysta ludzki organizm. Węglowodany są o tyle ważne, że stanowią główne źródło energii do treningu. Węglowodany to tak naprawdę cukry, które regulują poziom glukozy we krwi i uzupełniają ewentualne niedobory glikogenu zawartego w mięśniach. O czym wie niewielu, przyjmowanie węglowodanów w odpowiednich dawkach działa odchudzająco w tym sensie, że zmniejsza poziom kwasów tłuszczowych i zmniejsza zakwaszenie mięśni.

Pułapka odżywek Carbo?

Węglowodany Carbo zawierają różne grupy węglowodanowe, które napędzają mięśnie do intensywnej pracy. Ich stosowanie pozwala wydłużyć trening, podnieść jego intensywność a przy tym odczuwać mniejsze zmęczenie po. Odżywki węglowodanowe Carbo są bezpiecznymi suplementami diety, ponieważ organizm wykorzystuje tylko tyle składników ile potrzebuje. Przyjętą nadwyżkę magazynuje pod postacią tkani tłuszczowej, dlatego pamiętaj o odpowiednim dawkowaniu tego suplementu. Dobre wyważenie dawek węglowodanów pomaga zapobiegać ich rozpadowi pod wpływem niedoboru cukru. To tak jak w odchudzaniu – niewiele osób wie, że podczas głodówek tracone kilogramy to mięśnie a nie tłuszcz.

Dawka węglowodanów to także błonnik pokarmowy istotny dla funkcjonowania układu pokarmowego. Błonnik inaczej włókno pokarmowe to wielocukier należący do węglowodanów złożonych. Buduje go celuloza, lignina, śluzy, pektyny i gumy, które jak wiadomo nie są trawione i przez to nie mogą być źródłem energii. Nawet biorąc to pod uwagę, błonnik pokarmowy jest niezwykle istotnym składnikiem diety nas wszystkich. Spełnia funkcje regulatorowe, ochronne, przeciwnowotworowe, a to tylko początek jego ważnych ról. Co najważniejsze dla sportowców, błonnik zwiększa wydalanie tłuszczu. Przy okazji zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, wspomaga pracę układu pokarmowego i powoduje szybsze uczucie sytości.

Carbo – czy są warte zakupu?

Suplementacja węglowodanowa odkładana jest przez wielu kulturystów i sportowców wyczynowych na dalszy plan. Wolą przyjmować białko, ale zapominają, że także cukry są ważne dla zapewnienia zbilansowanej diety. Węglowodany są właściwie jednym z kluczowych elementów rozbudowania masy mięśniowej i zaangażowania w trening.
Zasadniczo wyróżnia się dwie podstawowe grupy węglowodanów: proste i złożone. Największą zaletą pierwszych z nich jest fakt, że są bardzo dobrze i szybko dostarczane do mięśni, którym służy jako energia. Niestety posiadają także kilka wad, a mianowicie ich działanie jest naprawdę krótkie. Po skoku energii następuje spadek, po którym czujemy się apatyczny, zmęczeni. Cukry proste nie należą także do najzdrowszych, dlatego lepiej nie tyle unikać ich w codziennej diecie, ale nie stawiać ich na najwyższym szczeblu piramidy odżywiania.

Dużo bardziej pożądane są wielocukry, które są pewnym źródłem energii. Dostarczysz ich sobie spożywając tak popularny wśród sportowców ryż, ale uwaga – brązowy a nie biały, ziemniaki, produkty pełnoziarniste – makaron, chleb, owsiankę. Węglowodany złożone są dłużej trawione, dlatego nie od razu dostarczą ci zapasu energii. Będą ją raczej uwalniać stopniowo, ale dzięki temu efektywniej biorąc pod uwagę intensywność ćwiczeń. Ich kolejną zaletą jest fakt, że nie powodują nadmiernego przyrostu tkanki tłuszczowej. Organizm ma bowiem szansę na bieżąco wykorzystywać uwalnianą energię, której nadwyżek nie odłoży w tłuszcz.

f-olimp-carbonox-1000g

Wysokoenergetyczna odżywka węglowodanowa
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Kiedy przyjmować węglowodany?

Najwięcej węglowodanów spożywaj do śniadania, by dodać sobie rozpędu. Z biegiem dnia ogranicz ich konsumpcję. Węglowodany przed treningiem i po nim odgrywają już inną rolę. Przed treningiem jedz dużo węglowodanów złożonych, aby mięć energię do ćwiczeń, natomiast po zakończeniu wysiłku postaw na węglowodany proste, aby uzupełnić starty glikogenu i zapobiegać nadmiernemu katabolizmowi. Podczas budowania masy mięśniowej spożywaj około 5-8g węglowodanów na kg masy ciała. To wartość przybliżona, która będzie zależała od wielu czynników indywidualnych dla każdego z nas.

Podsumowanie

W mieszankach typu Carbo znajdziesz węglowodany szybko, średnio i wolno wchłaniane. A to oznacza, że dzięki nim uzupełnisz straty energetyczne i zasilisz organizm dawką mocy, której aktualnie potrzebujesz. Przerwij katabolizm – bierz węglowodany Carbo, aby wzmocnić działanie innych przyjmowanych suplementów. Nie zapominajmy, że cukry to obok białek i tłuszczów najważniejsze budulce organizmu, dlatego nie pomijajmy ich w codziennej diecie. Można je wykorzystać również jako stymulator wydzielania insuliny nasilającej transport innych substancji metabolicznych. W składzie odżywek węglowodanowych znajdziesz także dużą ilość witamin i minerałów. To idealny sposób odżywienia przed, w trakcie i po treningu.

Zostaw odpowiedź