Batony proteinowe – dodatkowa porcja energii po wysiłku

Po intensywnym treningu, organizm potrzebuje solidnej dawki energii, która pozwoli mu szybko się zregenerować. Jak mu ją dostarczyć? Najprościej za pomocą batonów proteinowych, które dzięki węglowodanom i  skondensowanej porcji pełnowartościowego białka WPC 80 nie tylko dostarczą organizmowi dodatkową energię, ale też przyspieszą wzrost i odbudowę mięśni.

Białko – podstawa diety sportowców

Dieta bogata w proteiny to podstawa żywienia wszystkich sportowców, którzy – żeby stworzyć optymalne warunki do rozwoju mięśni – muszą dostarczyć do organizmu odpowiednie ilości białka, które wynoszą: dla kobiet – 46 g, a dla mężczyzn 56 g dziennie. Osoby aktywne fizycznie powinny zadbać o to, żeby w ich jadłospisie na stałe zagościły produkty obfitujące w białko, takie jak: mięso, nabiał, jaja, ryby czy rośliny strączkowe. W uzupełnieniu niedoborów białka, szczególnie po treningu, okażą się pomocne również batony proteinowe. Dostarczając do organizmu produkty białkowe, warto pamiętać o tym, by dzienną porcję białka rozłożyć na kilka posiłków – organizm jest w stanie przyswoić z jednego posiłku ok. 20-30 g białka, czyli tyle, ile zawierają batoniki proteinowe.

Batony proteinowe – źródło białka po treningu

Osoby, które uprawiają sport i chcą zwiększyć masę mięśniową, po każdym treningu powinny sięgać po batony proteinowe – to najlepszy sposób na szybkie i skuteczne zaspokojenie zapotrzebowania organizmu na białko. To tak samo dobra przekąska dla osób, które uprawiają sporty wytrzymałościowe i szybkościowe, jak i dla tych, którzy uczęszczają na fitness. Baton proteinowy to sycąca i wartościowa przekąska,  dostarczająca do organizmu ważnych substancji odżywczych i tym samym pomagająca mu w szybkiej regeneracji po wysiłku.

Batony proteinowe – jakie wybrać?

Batony proteinowe, aby były naprawdę wartościowe, powinny dostarczać do organizmu porcję wartościowej energii, białka i błonnika. Wybierając tego typu  produkty, warto zwrócić uwagę na szczegóły, które są jednak bardzo ważne. Dobry baton proteinowy zawiera białko serwatkowe WPC 80, a nie tańsze białka sojowe. Istotny jest błonnik pokarmowy, który wspiera prawidłową pracę układu pokarmowego. Wartościowym dodatkiem jest inulina, czyli naturalny prebiotyk, który dba o mikroflorę jelit. Lepszym zamiennikiem syropu glukozowo-fruktozowego jest syrop glukozowy, ponieważ glukoza to natychmiastowa porcja energii dla mięśni, podczas gdy fruktoza jest w większości przekształcana w tkankę tłuszczową.

Dobry wybór to batony proteinowe GO ON: https://www.sante.pl/kategoria-produktow/batony-proteinowe-go-on/, w których można znaleźć aż 20% pełnowartościowego białka serwatkowego WPC 80, które jest łatwo przyswajalne przez organizm i pozytywnie wpływa na wzrost masy mięśniowej. W opisywanych produktach, znajduje się także inulina, czyli naturalny prebiotyk oraz syrop zamiast glukozowo-fruktozowego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.