Bieżnia elektryczna- najlepszy wybór do domu?

Jesienno-zimowa porą mało kto ma ochotę na wychodzenie z cieplutkiego domu. Nici z porannego joggingu, a i wieczorny raczej się nie odbędzie. Krótsze dni, brzydka pogoda i zimno nie sprzyjają naszej aktywności. Co za przyjemność biegać po ciemku w deszcz? Jednak wcale nie musisz rezygnować z biegania! Wystarczy zakupić bieżnie i stworzyć własne miejsce do treningów. Jest tyle różnych opcji- bieżnie magnetyczne, elektryczne, ciśnieniowe i inne. Jak wybrać bieżnie elektryczną do domu? Na co zwrócić uwagę wybierając bieżnie? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się wszystkiego!

Bieżnie

Bieżnia to bez sprzecznie jeden z najpopularniejszych sprzętów do ćwiczeń. Spotykana zarówno w profesjonalnych siłowniach, fitness klubach,  jak i w domowych mini siłowniach. Ćwiczenia na bieżni niosą ogrom zalet:

  • pozwalają skutecznie spalać tłuszczu,
  • przyspieszają utratę zbędnych kilogramów,
  • wpływają na poprawę ogólnej kondycji fizycznej,
  • zwiększają witalności i dodają sił,
  • poprawiają nastrój (zwiększenie produkcji endorfin),
  • dotleniają organizm.

Dzięki własnej, domowej bieżni można pokochać bieganie! Można nie zważając na warunki atmosferyczne trenować do biegów długodystansowych! Bieganie jest aktywnością dla każdego, bez ograniczeń wiekowych! Pozostaje jedno pytanie- jaka bieżnie kupić do domu?

Różnice między bieżnia elektryczna a magnetyczną

Treningi na obu tych bieżniach pozwolą osiągnąć porównywalne rezultaty, różnią się jednak mechanizmem zasilania. Bieżnia elektryczna, co sugeruje nazwa, ma zamontowany na stałe silnik elektryczny. Bieżnia magnetyczna pozbawiona jest zasilania- jej napędem jest praca naszych mięśni. Początkujący biegacze mogą mieć problem z rozruszaniem taśmy bieżni, przynajmniej na początku- dlatego ten rodzaj bieżni zalecany jest bardziej doświadczonym, zaawansowanym biegaczom. Oczywiście, wbudowany silnik wpływa znacząco na cenę urządzenia, co pozostaje nie bez znaczenia przy wyborze przyrządu do ćwiczeń do domowej siłowni.

Plusy i minusy bieżni elektrycznej

Niewątpliwie dużym plusem bieżni elektrycznej jest możliwość regulacji prędkości przesuwania taśmy (do preferowanego przez nas tempa biegu). Przy spadku siły, zmęczeniu treningiem, zdecydowanie ciężej jest zrezygnować z ćwiczenia, ponieważ taśma przesuwa się nadal we wcześniej ustalonym tempie. To zmusza osobę ćwiczącą do dłuższego biegania. Oczywiście to przekłada się na uzyskane przez nas efekty. Ponadto możemy ustalić czas treningu, lub dystans, który mamy przebiec.

Ceny bieżni elektrycznych są bardzo zróżnicowane. Im więcej opcji możemy ustawić w bieżni (profile biegaczy, czas biegu, dystans, różne programy biegowe), tym wyższa staje się cena. Nie warto jednak zbytnio oszczędzać na zakupie sprzętu do domu. Będzie on nam służyć przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bieżni elektrycznej?

Jeśli zdecydujesz się na zakup bieżni elektrycznej, powinieneś zwrócić uwagę na kilka, z pozoru błahych, rzeczy. Pierwszym faktorem, który należy wziąć pod uwagę jest ciężar jaki może unieść bieżnia. Ma to kluczowe znaczenie, jeżeli używać jej ma osoba otyła. Pozwoli to uniknąć przeciążenia, a w następstwie uszkodzenia mechanizmu bieżni elektrycznej.

Kolejną ważną rzeczą przy zakupie bieżni jest moc jej silnika. Warunkuje to maksymalną prędkość jaką uzyskamy podczas treningów. Producenci podają najczęściej dwie wartości:

  • Najważniejsza jest praca ciągła (tak zwana znamionowa moc silnika ). Waha się ona, w zależności od modelu, od jednego do trzech koni mechanicznych.
  • Drugą wartością jest moc maksymalna.

bieżnia

Największy wybór bieżni elektrycznych!
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

Warto też sprawdzić czy bieżnia ma możliwość regulacji nachylenia (bieganie pod górę i z górki). Nie bez znaczenia jest poziom amortyzacji! Oczywiście im wyższy tym lepiej- gwarantuje to mniejsze obciążenie dla naszych stawów oraz niweluje ryzyko kontuzji. Kolejnym elementem wartym naszej uwagi jest pas biegowy. Warto wybrać ten dwuwarstwowy, ponieważ najczęściej jest lepszej jakości niż jednowarstwowy.

Jeżeli chcesz oszczędzać miejsce w domu, należy sprawdzić czy bieżnie można złożyć oraz ile zajmuje miejsca po złożeniu. Warto wcześnie przygotować na nią schowek, aby nie wadziła pomiędzy kolejnymi treningami. Jeżeli masz przygotowane pomieszczenie na siłownie domową, nie ma to jednak większego znaczenia.

Kiedyś wybór bieżni był trudny ponieważ wybór był niezwykle mały. Dziś wcale nie jest łatwiej! Od przybytku głowa podobno nie boli, jednak podjęcie decyzji robi się dość trudne.

Niektóre bieżnie stworzone są z myślą o ludziach trenujących chód, inne specjalnie dla biegaczy.

Bieganie jest fantastyczną aktywnością do której nie potrzeba wielu przygotowań. Zakup bieżni elektrycznej może znacznie wpłynąć na Twoją kondycje i zdrowie! W sklepach sportowych mamy cały szereg przeróżnych bieżni. Aby pomóc Ci podjąć dobrą decyzje powstał powyższy artykuł. Mamy nadzieje, że uzyskałeś odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania na temat wyboru bieżni. Teraz tylko wystarczy znaleźć najbliższy sklep sportowy i zacząć treningi! Powodzenia!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.