Czego potrzebujemy na plaży? Krótki poradnik

Wakacje coraz bliżej. Już teraz powoli planujemy wyjazdy oraz wypoczynek. Wielu z nas spędzi chociaż część upragnionego i wyczekiwanego urlopu, wylegując się w promieniach słońca nad morzem. Plażowanie to przyjemność, do której warto się jednak przygotować. Trzeba bowiem zabrać ze sobą nieco przydatnych drobiazgów, które nie dość, że zwiększają komfort odpoczynku, to również zapewniają nam bezpieczeństwo. Czego potrzebujemy na plaży? Kilka podstawowych przedmiotów, bez których trudno się obyć, opisujemy poniżej. Zapraszamy do lektury.

Bezpieczeństwo i komfort, czyli jak przyjemnie spędzać czas na plaży?

Każde miejsce wypoczynku wymaga zabrania odpowiednich akcesoriów, które uprzyjemniają czas, dają szansę na świetną zabawę, zapewniają komfort lub chronią nas przed rozmaitymi zagrożeniami.

Podobnie jest także, gdy wybieramy się na wakacje nad morzem. Również wtedy potrzebujemy szeregu akcesoriów.

Sport to zdrowie – aktywny plażing

Samo leżakowanie na ręczniku to raczej mało spektakularny sposób na spędzanie urlopu. Owszem, może być przyjemnym uzupełnieniem wypoczynku, jednak zachęcamy Was do tego, żeby podnieść się z leżaka i nawet na plaży spędzać czas aktywnie.

Do tego przydaje się szereg akcesoriów. Niezastąpiona jest zawsze piłka. Siatkówka plażowa zyskuje w naszym kraju coraz szersze grono zwolenników. Można również zapakować frisbee lub paletki do badmintona. Zapewniamy, że gdy jesteśmy w ruchu słońce również opala, a czas spędzony na wysiłku fizycznym dodaje sił, pozwala utrzymać optymalną kondycję podczas urlopu oraz wpływa pozytywnie na nastrój.

Ochrona przed słońcem

Gdy większą część dnia spędzamy na świeżym powietrzu, koniecznie trzeba zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne oraz wygodne nakrycie głowy. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Okulary przeciwsłoneczne, wyposażone w specjalne filtry ochronne, zwiększają komfort widzenia oraz chronią wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Czapka lub kapelusz pomagają natomiast uniknąć udaru słonecznego.

Równie ważne jest wyposażenie się w krem z filtrem, który uchroni skórę przed niebezpiecznym promieniowaniem UV. Z tego typu kosmetyków powinni korzystać wszyscy – nie tylko osoby o bardzo jasnej karnacji.

Oprócz tego w kosmetyczce warto mieć też szereg środków po opalaniu. Nawet najlepsza ochrona może bowiem nie wystarczyć. Wówczas na skórze pojawiają się bolesne oparzenia.

Jednym z najskuteczniejszych preparatów, uśmierzających ból i wspierających leczenie skóry, jest aloes. Miąższ z liści tej rośliny był już powszechnie używany na poparzenia przez nasze babcie. Obecnie bez trudu znajdziemy szereg gotowych kosmetyków z żelem aloesowym, jak choćby Forever Aloes na NajlepszyAloes.pl.

W aloesie znajduje się ponad 160 składników aktywnych, z których część ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Dzięki nim preparaty szybko przynoszą ulgę oraz wspierają proces leczenia podrażnień. Aloes działa również nawilżająco, co pozwala skórze szybko wrócić do optymalnej kondycji.

Coś na ząb – przekąski i napoje na plaży

Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu wzmaga apetyt. Warto zabrać ze sobą nieco przekąsek. Pamiętajmy przy tym, że urlop wcale nie rozgrzesza nas ze wszystkich grzechów dietetycznych.

Oczywiście można czasami pozwolić sobie na małe odstępstwa, jednak na co dzień lepiej sięgać po zdrowe i wartościowe przekąski. Co sprawdza się na plaży? Idealne są świeże warzywa i owoce, tak łatwo dostępne w miesiącach wakacyjnych. Oprócz nich można chrupać bakalie, które bez trudu przetrwają długie godziny upałów na plaży.

Nie zapominajmy także o napojach. Aktywność i wysoka temperatura na plaży mogą bowiem łatwo prowadzić do odwodnienia organizmu. Najlepsza jest czysta woda. Popijajmy ją małymi łykami przez cały dzień. Jednorazowe wypicie całej butelki mija się z celem – nie uzupełnimy niedoborów w organizmie, a tylko będziemy musieli szybko znaleźć toaletę.

Przyjemny i bezpieczny urlop na plaży

Wypoczynek na plaży sprawia przyjemność dużym i małym urlopowiczom. Przygotujmy się do niego dobrze. Zabierzmy wszystkie potrzebne akcesoria, żeby później nic nie przerywało nam relaksu.

Zaprezentowane przez nas wyposażenie to oczywiście tylko baza do rozbudowania. Oprócz niej każdy powinien zabrać szereg innych praktycznych drobiazgów. A co Wy zabierzecie za sobą w plażowych torbach?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.