Hulajnoga elektryczna

Dawniej tradycyjne hulajnogi można było spotkać na każdym rogu. Sprzęt ten skradł serca nie tylko dzieciaków, ale i dorosłych. Obecnie wciąż jest dostępny w sklepach, ale cieszy się mniejszą popularnością niż niegdyś.  Producenci postanowili jednak zawalczyć o klienta i tak powstała hulajnoga elektryczna. Rozwiązanie z pewnością bardzo interesujące. Tylko który model będzie nam służył najlepiej?

Dla kogo?

Zanim kupisz hulajnogę powinieneś jasno określić kto będzie z niej korzystał. Jeśli masz zamiar korzystać z niej sam, to nie udawaj, że jest kupowana dzieciom (sprzęt dla młodszych znacząco się różni od tego, który jest przeznaczony dla dorosłych).  Jazda na hulajnodze to nie tylko doskonała forma rozrywki, niektórzy szczególne na elektrycznych, dojeżdżają nimi np. do pracy.

Hulajnoga jest dla każdego. To nie tylko zabawka dla najmłodszych, o czym świadczą hulajnogi dostępne na rynku.

Laik z pewnością stwierdzi, że każda hulajnoga jest taka sama – składa się z dwóch kół, deski i kierownicy, a w przypadku elektrycznej dołączony jest też silniczek. Otóż nie jest tak, jak mogłoby się wydawać.

Możemy wybrać hulajnogę klasyczną składaną. W takim modelu deska, na której stawiamy stopy jest połączona z kierownicą. Można ją łatwo i szybko złożyć, przez co sprzęt nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Tego typu hulajnogi mają też być trwalsze.

W  tradycyjnej hulajnodze przemieszczamy się dzięki sile naszych mięśni. Jedną stopą stajemy na desce umieszczonej między kółkami, a drugą odpychamy się od podłoża. Jak wiadomo nie każdemu chce się poruszać w ten sposób i nie jest to raczej wygodna propozycja na dłuższe wyprawy. Dlatego powstała hulajnoga elektryczna. Obecnie na rynku dostępne są także modele mające silniki spalinowe.


Najlepsze hulajnogi elektryczne
Kliknij i sprawdź ceny!!!

W przypadku hulajnogi elektrycznej możemy nie męcząc się przemieszczać z różnych punktów. Nie wyrobimy sobie kondycji, ale i nie musimy się przemęczać. W przypadku hulajnogi elektrycznej musimy pamiętać o jej naładowaniu, a więc jeśli wybieramy się na dłuższą wyprawę, to warto upewnić się, czy będziemy mieli gdzieś po drodze dostęp do gniazdek. Hulajnoga elektryczna łudząco przypomina klasyczną, tyle, że jest na akumulator.

W większości modeli jest także siedzisko. No i cena. Niestety ceny hulajnóg elektrycznych wciąż są dość wysokie (kilkukrotnie wyższe niż zwykłych). Niektóre modele mogą kosztować do kilku tysięcy złotych. Najtańsze modele będą szybciej się rozładowywać no i nie ma co liczyć na rozwinięcie większych prędkości. Także trwałość materiałów będzie mniejsza.

Nowością na rynku hulajnóg jest hulajnoga, która jest wyposażona nie tylko w akumulator, ale też panel słoneczny, który ma za zadanie go naładować. Takie urządzenie może osiągnąć prędkość nawet do 24 kilometrów na godzinę. Nie jest to jakiś wyczyn, jednak prędkość tę można uznać za całkiem przyzwoitą.  Taka hulajnoga (Solar Electric Scooter) przejedzie na jednym ładowaniu około 32 kilometrów. A więc szału nie ma, ale należy się spodziewać, iż jeśli urządzenie się sprawdzi, to za kilka lat odległość ta z pewnością będzie znacznie większa.

Taka hulajnoga to marzenie osób dbających o środowisko – bowiem jest całkowicie przyjazna dla środowiska. Plusem jest też to, że nie trzeba jej tankować, ani rejestrować czy ubezpieczać (przynajmniej na razie). Sprzęt ten jest nie lada wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych, jednak warto wiedzieć, iż jest to jednorazowy wydatek. Później można cieszyć się darmową i spokojną jazdą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.