TOP 10 Najlepsze rakiety tenisowe do 200 zł – ranking

Większość sportów wymaga użycia przedmiotów dodatkowych. Rzeczy te służą za najważniejszy wręcz element, bez którego nie mogła by się odbyć rozgrywka, są wręcz atrybutem poszczególnych dyscyplin. Każdy sportowiec specjalizujący się w swojej dziedzinie wie, jak ważne jest odpowiednie dopasowanie sprzętu. Niejednokrotnie to czym posługujemy się w czasie gry, może zadecydować o jej końcowym wyniku. Dla piłkarza niezbędne są odpowiednie buty, dla siatkarza niezwykle ważna jest jakość piłki, którą odbywa się gra, dla boksera najważniejsza jest jakość używanych rękawic. Wiele jest sportów, które wymagają użycia przedmiotów dodatkowych, a wyposażenie gracza, czy zawodnika nie ogranicz się tylko do ubioru, ale też wymaga wykorzystania dodatkowego przedmiotu. Tego typu sportem jest tenis ziemny. Odpowiednie dobranie rakiety jest ważne nie tylko ze względu na jej dopasowanie do dłoni użytkownika, ale też zapewnia wygodę i łatwość manewrowania.

Czym powinna charakteryzować się dobra rakieta tenisowa?

Wiadomym jest, że nie ma ludzi identycznych. Każdy człowiek różni się od siebie przez co wymagane jest dostosowanie rzeczy przeznaczonych do użytku przez daną osobę. W przypadku rakiet tenisowych dobór nie jest trudny, jednak warto poznać podstawowe zasady, przy których powinniśmy się kierować podczas zakupu. Dobra rakieta tenisowa powinna przede wszystkim być dopasowana do użytkownika. Co przez to rozumiemy? Osoby drobne powinny posługiwać się mniejszymi rakietami. Mężczyźni powinni poczynić zakup rakiety masywniejszej, większej i takiej, której naciąg nie będzie maksymalny z uwagi na to, że mężczyźni odznaczają się dużą siłą, dlatego też silny naciąg mógłby spowodować przestrzelanie piłki poza boisko. Posługiwanie się rakietami o odpowiednich gabarytach na pewno znacznie ułatwi grę. Odpowiedni ciężar rakiety jest niezwykle ważny również dlatego, gdyż zbyt ciężka będzie nie potrzebnie obciążała kości nadgarstka, przez co gra kończyć się będzie długotrwałym i nieprzyjemnym bólem ręki. Dobra rakieta powinna mieć stosunkowo duże pole odbicia oraz dobrze naciągnięte żyłki, dzięki temu trzeba będzie włożyć mniej siły, aby piłka była w stanie przelecieć na połowę przeciwnika. Naciąg jednak powinien być także dopasowany do siły gracza. W charakterystyce dobrej rakiety nie może zabraknąć wzmianki o strukturze rączki. Powinna ona być pokryta antypoślizgową i miękką taśmą ochronną, która dobrej jakości, poprawia chwyt ułatwiając przy tym swobodne wykonywanie uderzeń.

TOP 10 rakiet tenisowych do 200 zł dla dorosłych

 1. RAKIETA TENISOWA HEAD PCT SPEED

kliknij i sprawdź cenę

Rakieta firmy Head jest przede wszystkim ukazaniem znakomitej jakści w stosunkowo niskiej cenie. Wykonana jest z kompozytu grafitowego, który uchodzi za jeden z lepszych materiałów używanym przy wyrobie rakiet tenisowych. Rakieta charakteryzuje się świetnym wyważeniem dzięki czemu gra jest nie lada przyjemnością. W komplecie otrzymujemy pokrowiec na 3/4 rakiety.

 1. RAKIETA TENISOWA WILSON US OPEN

 

kliknij i sprawdź cenę

Bardzo stabilna rakieta firmy Wilson. Świetny wybór dla osób grających często oraz tych cieszących się tenisem sporadycznie. Delikatny profil, estetyka wykonania i lekka konstrukcja to cechy idealnie odnoszące się do tego produktu. Głowa rakiety posiada dosyć wysoki naciąg przez co odbicia stają się łatwiejsze i co za tym idzie, dokładniejsze.

 1. WILSON RAKIETA TENISOWA NITRO 100

kliknij i sprawdź cenę

Wilson Nitro 100 to kolejny kompozytowy wyrób, dzięki któremu gra będzie jeszcze przyjemniejsza. Niska cena w porównaniu do jakości powinna skłonić każdego amatora tenisa ziemnego do wyboru tejże rakiety. Producent zapewnia cztery rozmiary rakiety. Pokrowiec 3/4 znajduje się w komplecie.

 1. WILSON RAKIETA TENISOWA TOUR SLAM LITE

kliknij i sprawdź cenę

Rakieta renomowanej firmy Wilson charakteryzuje się nie tylko wysoką precyzją wykonania, ale też dobrą jakością użytych surowców. Jest liderem wśród rakiet niższej półki cenowej i bez wątpienia idealną alternatywą dla osób grających sporadycznie, a chcących posiadać własny niezawodny sprzęt. Rakieta jest dosyć lekka, a to za sprawą użycia aluminium, które jest za razem mocnym i pewnym materiałem. Na rynku dostępna jest w czterech rozmiarach przez co każdy znajdzie dla siebie odpowiednią wielkość.

 1. RAKIETA TENISOWA PCT PRO ELITE HEAD

kliknij i sprawdź cenę

Kolejna świetna propozycja dla osób ceniących dobrą jakoś wykonania w stosunkowo niskiej cenie. Rakieta firmy Head wykonana jest z kompozytu grafitowego, który znany jest ze swojej lekkości. Producent w zestawie dodaje dopasowany pokrowiec chroniący 3/4 długości rakiety. Linia PRO jest dobra dla wszystkich osób grających w tenisa hobbystycznie.

 1. RAKIETA TENISOWA HEAD TOUR PRO

kliknij i sprawdź cenę

Kolejna propozycja firmy Head. Aluminiowa rakieta Tour Pro idealnie sprawdzi się dla osób grających sporadycznie lub rekreacyjnie. Z uwagi na dużą powierzchnie odbicia będzie idealną propozycją dla osób początkujących. Również w tym przypadku producent dołącza do rakiety dopasowany pokrowiec ochronny na 3/4 rakiety.

 1. RAKIETA TENISOWA WILSON FUSION XL

kliknij i sprawdź cenę

Rakieta tenisowa Wilson Fusion XL w naszym ranking zajmuje miejsce 4. Jej wykonanie jest charakterystyczne dla firmy, która cechuje się wysoką jakością wykonywanych przez siebie produktów. Rakieta została wykonana z wysokiej jakości stopu aluminium. Jest wytrzymała, lekka i charakteryzuje się dobrym naciągiem. Jest bez wątpienia dobrym wyborem dla osób grających hobbystycznie.

 1. RAKIETA TENISOWA WILSON FEDERER 100

kliknij i sprawdź cenę

Rakieta Federer 100 to kolejne potwierdzenie znakomitej jakości produktów firmy Wilson. Jest to lekka i wygodna rakieta, dzięki której gra będzie satysfakcjonującą dla graczy początkujących oraz tych grających rekreacyjnie. W zestawie kupujący otrzymuje firmowy pokrowiec ochraniający 3/4 rakiety.

 1. WISH RAKIETA TENISOWA 530

kliknij i sprawdź cenę

Firma Wish dzięki produktom takim jak rakieta 530 jest w stanie zabłysnąć także wśród sprzętu z niższej półki cenowej. Rakieta 530 wykonana jest z lekkiego i wytrzymałego w swojej istocie aluminium przez co jest idealna dla osób ceniących wygodę i wysoką jakość. Powyższa rakieta usatysfakcjonuje graczy początkujących jak i tych grających już parę lat, a wszystko to za sprawą odpowiedniego naciągu i wyważenia co zapewnia swoisty komfort użytkowania. Dodatkowo za ogromny plus można uznać to, że producent dokłada do kompletu pokrowiec osłaniający całą rakietę.

HEAD RAKIETA TENISOWA TI.TORNADO

kliknij i sprawdź cenę

Rakieta tenisowa Tornado jest świetnym rozwiązaniem dla osób początkujących. Jej wykonanie nie pozostawia nic do życzenia. Bez wątpienia każda osoba rozpoczynająca przygodę z tenisem będzie zadowolona z wyrobu marki Head. Średniej mocy naciąg będzie dobry dla osób o silnym jak i słabszym uderzeniu przez co rakieta jest uniwersalna i odpowiednia niemal dla każdego. Delikatna forma, standardowa kolorystyka i estetyka to wiodące cechy tego produktu.

TOP 10 rakiet tenisowych do 200 zł dla dzieci

RAKIETA TENISOWA JUNIORSKA BABOLAT PURE DRIVE

kliknij i sprawdź cenę

Bez wątpienia najlepszy wybór dla każdych młodych adeptów tenisa ziemnego. Rakieta Babolat Pure Drive wykonana jest z wysokojakościowego kompozytu grafitowego. Jej kształt i proporcje wzorowane są na rakiecie używanej przez Agnieszkę Radwańską. Kolorystyka w jakiej jest wykonana na pewno znajdzie uwielbienie wśród wszystkich dziewczynek. Lekkość oraz siła naciągu sprawią, że nauka stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

 1. RAKIETA TENISOWA JUNIOR HEAD SPEED 25

kliknij i sprawdź cenę

Kolejna propozycja wzorowana na rakietach mistrza gry w tenisa ziemnego. Firma Head stworzyła rakietę zgodną z tymi jakich używa światowej klasy tenisista Novak Djokovic. Jest to produkt klasy wręcz mistrzowskiej, dzięki któremu młodzi gracze będą mogli się doskonalić czując się ważnymi, bo przecież któż nie chciał by używać rzeczy takich samych jak mistrzowie sportu, którego jest się fanem? Rakieta wykonana jest z kompozytu grafitowego, co jest wyznacznikiem wysokiej jakości. Kompozyt został uznany za jeden z lepszych materiałów do produkcji rakiet z uwagi na swoją wytrzymałość i wagę.

 1. RAKIETA TENISOWA JUNIOR WILSON ROGER FEDERER

kliknij i sprawdź cenę

Wysokiej jakości rakieta firmy Wilson jest kolejnym potwierdzeniem wysokiej jakości produktów tej marki. Rakieta jest znakomitym wyborem dla każdego młodego tenisisty grającego regularnie. Charakteryzuje się precyzją wykonania, dobrym wyważeniem i znakomitym naciągiem. Dodatkowo odznacza się niemal patriotyczną kolorystyką.

 1. RAKIETA TENISOWA BABOLAT WIMBLEDON JUNIOR

kliknij i sprawdź cenę

Drugi już produkt firmy Bobolat w tym zestawieniu i kolejny dobry wybór dla młodych graczy. Rakieta Wimbleton Junior dedykowana jest dla dzieci zaczynających przygodę z tenisem ziemnym. Odznacza się dużą głową co sprzyja nauce poprawnego odbijania. Dość silny naciąg sprawia, że odbicia stają się wydajniejsze przy użyciu mniejszej siły co jest bardzo ważne szczególnie w przypadku dzieci uczących się gry lub już potrafiących grać i korzystających z kortu regularnie.

 1. RAKIETA TENISOWA DZIECIĘCA HEAD RADICAL

kliknij i sprawdź cenę

Produkt firmy Head znów udowadnia, że firma staje na wysokości zadania wypuszczając na rynek sportowy swoje wyroby. Rakieta wykonana jest z aluminium przez co jest lekka, waży nie uwzględniając naciągu 215 gram. Dodatkowo warto wspomnieć o rewolucyjnym systemie Damp+ redukującym drgania rakiety podczas uderzeń. System ten upłynnia grę i sprawia ją przyjemniejszą. W komplecie otrzymujemy pasujący pokrowiec.

 1. RAKIETA TENISOWA JUNIOR WILSON BURN PINK

kliknij i sprawdź cenę

Bez wątpienia rakieta Burn Pink firmy Wilson to ulubieniec wśród wszystkich dziewczynek. Jej piękny różowy kolor jest dodatkowym atutem, który sprawia, że nauka staje się przyjemniejsza. Jeżeli chodzi o wiodące cechy fizyczne, rakieta wykonana jest z aluminium ważąc przy tym 225 gram. Produkt jest fabrycznie naciągnięty i posiada w zestawie odpowiedni pokrowiec ochronny. Estetyczny wygląd dopełniony jest charakterystycznym kolorystycznym logo wycentrowanym na rozpiętych żyłkach.

 1. RAKIETA TENISOWA DZIECIĘCA HEAD MARIA

kliknij i sprawdź cenę

Rakiety z serii Maria są kolejną propozycją firmy Head. Dedykowane są dla dzieci rozpoczynających naukę gry w tenisa oraz tych już grających i chcących doskonalić swoje umiejętności. Dzięki uniwersalnej kolorystyce odnajdzie zastosowanie przy wyborze rakiety dla chłopców i dziewczynek. Miękko wyściełana rączka zapewnia pewny i stabilny chwyt. Rakieta Maria jest kolejnym produktem firmy Head, w którym zastosowany został system redukcji drgań Damp+.

 1. RAKIETA TENISOWA JUNIOR WILSON US OPEN

kliknij i sprawdź cenę

Jeden z prostszych wyrobów firmy Wilson. Aluminiowa rakieta dziecięca charakteryzuje się przede wszystkim nieprzekombinowanym designem co dla wielu jest dużym atutem w dozie co raz to nowocześniejszych i bardziej wyszukanych form. Konstrukcyjnie rakiecie nie można nic zarzucić. Odznacza się delikatną ramą, dosyć standardowym naciągiem i antypoślizgową rączką.

 1. RAKIETA TENISOWA JUNIOR BABOLAT BALLFIGHTER

kliknij i sprawdź cenę

Rakieta firmy Babolat dedykowana dla najmłodszych graczy. Aluminiowa konstrukcja o wadze niespełna 150 gram ułatwia naukę nie stanowiąc obciążenia dla małych dziecięcych rączek. Ciekawa wersja kolorystyczna staje się swego rodzaju urozmaiceniem przez co dzieci chętniej sięgają po tę rakietę i chętniej uczestniczą w zajęciach nauki gry w tenisa ziemnego.

 1. RAKIETA TENISOWA JUNIOR BABOLAT B”FLY

kliknij i sprawdź cenę

Kolejna rakieta dla najmłodszych charakteryzująca się niezwykle dziewczęcą kolorystyką. Różowo błękitne zdobienia dodadzą uroku małym tenisistkom. Rakieta jest idealna da dzieci rozpoczynających naukę gry w tenisa. Niewielka waga i odpowiednio wyprofilowana i wykończona rączka ułatwia odpowiedni chwyt.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.