Najlepsze zegarki i opaski dla sportowców – ranking

Świat nie znosi zastoju, ciągle się rozwija i prze naprzód. Nic dziwnego, że rewolucja i postęp docierają również do takich dziedzin jak sport i fitness. Współczesne społeczeństwo, trzeba to przyznać- uwielbia gadżety! I właśnie dlatego powstały smartwatche i fit bandy dla sportowców. Dziś przedstawiamy zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, przedstawicieli obu grup. Prezentowane opaski i zegarki są bardzo różne, tak w zakresie „umiejętności”, jak i cen. Każdy fan gadżetów i sportu znajdzie tu coś dla siebie! Zapraszamy do lektury.

Fitbit Flex

Jest to jedna z pierwszych inteligentnych opasek na rynku, która od dwóch lat cieszy się ogromna popularnością. To naprawdę solidny sprzęt. Patrząc na interfejs, bazujący na diodach LED można zauważyć podobieństwo do Xiaomi MiBand, jednak trzeba podkreślić, że jest to lepiej wykonane, bardziej zaawansowane oraz droższe urządzenie. Dokładny krokomierz, dobra współpraca z aplikacjami sportowymi są niewątpliwie dużymi atutami opaski Fitbit Flex. Niewielkie wymiary oraz rewelacyjna, rozbudowana aplikacja do śledzenia osiągów i planowania treningów również musimy zaliczyć jako duże plusy. Oczywiście to urządzenie ma również minusy. Możesz zapomnieć o rozbudowanych funkcjach społecznościowych czy powiadomieniach. Nie jest to też zegarek. To opaska i nasze wymagania nie powinny być zbyt wysokie.

Samsung Gear Fit 2

Gear Fit 2 jest bez wątpienia jedną z najlepszych, najbardziej wszechstronnych opasek sportowych na rynku. Jej przewagą nad Gear Fit z pewnością jest możliwość współpracy z absolutnie z każdym smartfonem z systemem Androidem. Samsung Gear Fit 2 wyposażony został w odbiornik GPS oraz pulsometr, znacznie zwiększające jego możliwości w zbieraniu oraz analizowaniu danych odnośnie naszej aktywności. Dokładność pomiarów, przypomnienia, obsługa powiadomień i trybem zegara – jak na opaskę fitness, trzeba przyznać, że wygląda wyśmienicie. Wyświetlacz to AMOLED o rewelacyjnym kontraście i wyrazistych kolorach. Sam kształt opaski jest neutralny i zdecydowanie może się podobać. Ponadto aplikacja posiada kilka interesujących opcji, takich jak S Health. Opaska też sama wykrywa kiedy kładziemy się spać i rozpoczyna tryb monitorowania snu.

Xiaomi MiBand 2

Xiaomi MiBand 2 to najtańsza opaska w naszym zestawieniu. Warto jednak zauważyć, że oferuje ona więcej niż można by się spodziewać po tak tanim urządzeniu. Ten model opaski fitness posiada pulsometr oraz niewielki wyświetlacz OLED, który rozbudowuje funkcje opaski. MiBand 2 jest leciutki i dyskretny- może się zdarzyć, że zupełnie zapomnimy o nim w czasie użytkowania. Opaska Xiaomi pozwala monitorować codzienne aktywności, na przykład sprawdzanie pulsu czy też monitorowanie wszystkich faz snu (może wybudzić nas w odpowiednim momencie). Pomiary wykonywane przez urządzenie są bardzo dokładne, obsługa bezproblemowa i prosta, a dedykowana aplikacja naprawdę przyjemna i przejrzysta. Jeśli poszukujesz urządzenia prostego, które jest efektywne a nie zbyt efektowne- Xiaomi MiBand 2 to doskonały wybór.

Sony SmartBand Talk SWR30

Opaska Sony ma wbudowany wyświetlacz E Ink i zadowalającą baterię, ale niestety, dość krótki czas pracy. Sony SmartBand Talk SWR30 to konkurent opaski Samsung Gear Fit, pod każdym kątem (możliwości multimedialnych, monitorowania aktywności użytkownika itp.). Jeśli jednak chodzi o działanie, ta opaska oparta jest o diametralnie różną filozofię. Do atutów opaski Sony możemy z pewnością zaliczyć jej doskonałe wykonanie, wyświetlacz E Ink, fantastyczną dokładność pomiarów oraz świetną aplikację. Minusem natomiast jest  brak pulsometru. Podsumowując, opaska Sony SmartBand Talk SWR30 to ładne, bardzo dobre urządzenie, wyróżniające się wśród innych opasek. Niestety, trzeba przyznać, że nie jest niedoskonałe.

Polar M400 GPS

To urządzenie możemy bardziej podciągnąć pod sportowy smartwatch niż prostą opaskę fitnessową. Polar M400 GPS  to więcej niż opaska czy zegarek, to rozbudowany monitor codziennych aktywności. Wyposażony jest w wiele czujników oraz ma zaprogramowane całe mnóstwo funkcji, sprawiających, że urządzenie to staje się noszonym na nadgarstku trenerem. To zegarek dla wszystkich entuzjastów treningów i sportu w ogóle.

Garmin Vivofit 2

To opaska z wyższej półki. Ma duże możliwości, ale tez i niemałą cenę. Garmin Vivofit 2 gwarantuje użytkownikowi naprawdę solidne, wiarygodne i dokładne pomiary w każdej sytuacji. Ta opaska ma wbudowany:

  • Krokomierz,
  • Licznik kalorii,
  • Wskaźnik przebytej odległości.

Ponadto Vivofit 2 zmierzy również czas i jakość naszego snu. Jest też wodoszczelna, więc nie straszne jej ulewne deszcze czy basen! Wymienne baterie natomiast gwarantują pełny rok ciągłej pracy, co trzeba przyznać- jest imponujące. Ponadto, ten model samodzielnie wyznacza na nowe dzienne cele. Oczywiście możemy dowolnie planować i zarządzać czynnościami dzięki dostępnym narzędziom.

FitBit Charge

Kolejne urządzenie Fitbit w naszym zestawieniu. Różni się ono od modelu Flex obecnością wyświetlacza. Wyświetlacz pozwala, między innymi na monitorowanie czasu oraz aktualnej liczby kroków. Ten model dedykowany jest osobom nastawionym typowo sportowo, dla których zbędna jest obsługa multimediów. Bardzo dobre wykonanie, trwałe zapięcie opaski, doskonała, dokładna praca oraz rozbudowana aplikacja mierzących naszą aktywność, to główne atuty opaski Fitbit Charge. Wadą, bez wątpienia jest brak pulsometru.

opaska smart

Największy wybór opasek i zegarków dla sportowców!
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

Adidas miCoach Fit Smart

W miCoach Fit Smart, zamiast wyświetlacza czy też ekranu, zastosowano matrycę złożoną ze stu osiemdziesięciu siedmiu diod. To świetna opaska, godna polecenia każdemu entuzjaście sportu. Adidasa jest firmą kojarzoną raczej ze sportem niż z technologią, możemy zatem spodziewać się naprawdę rzetelnego podejścia do funkcji monitorujących aktywności różnego rodzaju. Opaska mierzy nie tylko codzienną aktywność użytkownika, ale też poziom stresu. Adidas miCoach Fit Smart ma wbudowany pulsometr oraz akcelerometr, a dzięki aplikacji Livelog możemy na ekranie naszego smartfona przeglądać osiągnięcia nie tylko z ostatnich dni czy tygodni, a nawet miesięcy i lat. Technologicznie sprzęt nie jest zaawansowany. Ma tylko 256 KB pamięci flash  oraz 32 KB pamięci RAM. Niemniej jednak jest to urządzenie adresowane do osób aktywnym, na co dzień uprawiającym sport i, naszym zdaniem, nie musi wcale zaskakiwać mocami obliczeniowymi. Ta opaska nie została stworzona aby liczyć kroki podczas spacerów w supermarkecie, ale jest to urządzenie wspomagające cykliczne, intensywne treningi. Dzięki platformie MiCoach  oraz czujnikowi Mio każdy sportowo aktywny użytkownik będzie zadowolony z pracy urządzenia.

Opaski i smartwatche są coraz popularniejsze. Dzięki ich pomocy możemy monitorować nasze treningi, aktywność, pracę serca czy fazy snu. Mogą być nie lada ułatwieniem w zabieganym, aktywnym życiu. Na pewno są gadżetami podbijającymi rynek i serca użytkowników. Następnym razem szukając pomocy w codziennych treningach, spróbuj sięgnąć po smartwatcha lub fit banda. Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Ci ideę tych akcesoriów i zbliżył o krok do zakupu własnego zegarka lub opaski. Udanych treningów!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.