Najpopularniejsze marki rowerowe w Polsce

Podczas wybierania roweru jednym z głównych czynników, który wpływa na jego w przypadku większości konsumentów jest marka. Na naszym rodzimym rynku powstało kilka powszechnie rozpoznawalnych brandów, które w przeciągu lat objęły pozycję liderów i ugruntowały swoją pozycję. Cały czas rozwijają one swoje oferty, aby potencjalni Klienci potrafili odnaleźć wśród oferowanych modeli wszystko to, co spotka się z ich oczekiwaniami. W poniższym artykule odnajdziesz krótką charakterystykę oraz rys historyczny wspomnianych „gigantów” rynku rowerowego w Polsce.

Romet

Marka ROMET produkuje rowery od blisko 65 lat i towarzyszy Polakom od kilku pokoleń, kreując historię polskich jednośladów i stając się jednym z najbardziej charakterystycznych polskich brandów, w tym także – za granicą. W ostatnich latach, po okresie „przestoju”, firma nabrała impetu w produkcji, wprowadzając do swojej oferty wiele nowoczesnych i eleganckich modeli rowerów. Możliwe to było między innymi za sprawą wielkiego doświadczenia kadry produkcyjnej zakładu ROMET-u. Olbrzymia liczba wyprodukowanych egzemplarzy zarówno rowerów, jak także motorów, czy skuterów sprawiła, że biegłość dostosowywania się do warunków i potrzeb rynkowych firmy stoi na bardzo wysokim poziomie. Także bardzo mocno rozwinięty dział eksportowy sprawił, że polska marka jest kojarzona nie tylko na rodzimym podwórku, ale również – w wielu krajach Europy, a nawet – USA.  Cechami charakterystycznymi modeli marki Romet są połączenie ciekawego designu, spełniającego wymogi nowoczesnej stylistyki rowerowej, solidne elementy oraz konstrukcje tworzone w przemyślany sposób, a wszystko to – przy nie wygórowanej cenie. ROMET w trakcie swojego rozwoju nawiązał współpracę z Shimano, SRAM i wieloma innymi znanymi i cenionymi w branży dostawcami różnorodnych podzespołów i elementów składowych, wykorzystując je w swoich coraz to nowocześniejszych modelach. Nieustannie postępująca, sprawna modernizacja filozofii koncepcyjne i działania firmy sprawiła, że w obecnej chwili próbuje wychodzić ona ze swoją ofertą także na inne segmenty rynku. Przykładem jest tu choćby model ROMET E6, będący pojazdem elektrycznym  i jednym z prekursorów nowego kierunku obranego przez firmę w związku z aktualnymi inspiracjami ze świata technologii. Jak widać – marka cały czas „trzyma rękę na pulsie”. Metamorfozy ROMET-u, a także wszystkich modeli oferowanych przez nich rowerów, a także produktów z innych gałęzi oferty dowodzi, że jest to jedna z najbardziej innowacyjnych, polskich firm i można poniekąd stawiać ją w gronie krajowych trendsetterów. Szeroka oferta – od rowerów szosowych, poprzez miejskie i crossowe, aż po dziecięce, doskonale ukazuje jej uniwersalność i doskonałe odnajdywanie się we współczesnym świecie bardzo wymagającego i konkurencyjnego rynku rowerowego.

Giant

Następna w kolejności z najstarszych, a zarazem najbardziej renomowanych polskich marek rowerowych jest GIANT, której założenie przypada na 1972 rok. Celem firmy, od początków jej założenia było dostarczenie użytkownikom jednośladów jak najbardziej komfortowych rowerów, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny, leżącej w zasięgu ręki każdego przeciętnego Klienta. Linia produkcyjna wystartowała od modelu Cadex 980 C, wykonanego z aluminium oraz dodatkowych elementów kompozytowych, zapewniających solidne wykonanie, za relatywnie niską cenę. GIANT w branży rowerowej jest znany przede wszystkim ze swojego olbrzymiego wkładu w kształtowanie się rowerów szosowych w ich profesjonalnej, zaawansowanej wersji produkcyjnej. Możliwe było to między innymi dzięki zastosowaniu specjalnej ramy w modelu Compact Road i zawieszenia Giant wersji Mastro. Taki zestaw zapewniał niezwykle skuteczną amortyzację, tak niezbędną dla tej klasy rowerów. GIANT stał się niejako prekursorem zarówno w Polsce, jak i za granicą, wprowadzając nowy standard dla rowerów szosowych. Poza produkcją kompletnych zestawów, firma słynie również z szerokiej gamy akcesoriów, powszechnie cenionych i z chęcią wybieranych przez profesjonalistów.

Kross

Kross, w przeciwieństwie do dwóch uprzednio opisanych marek, to stosunkowo świeży „narybek”, na rynku rowerowym. Firma rozpoczyna swoją działalność w 1990, startując jedynie ze stacjonarnym punktem sprzedaży rowerów. W przeciągu 20 lat, za sprawą przemyślanych inwestycji oraz pasji założyciela, staje się także marką producencką znaną nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Pierwsza linia produkcji rusza w Przasnyszu, skąd cenione modele Kross-a zaczynają zdobywać stopniowo rynek krajowy, a następnie – zaczynają ekspansję na całą Europę. Jako jedna z niewielu firm, Kross od początku rozpoczęcia produkcji stawia na nowoczesne rozwiązania z zakresu informatyki, pozwalające na maksymalną intensyfikację procesu montażu oraz kompletowania roweru na etapie pracy taśmowej. Od 2006 roku następuje swoisty „przełom” w mechanice działania firmy; z dotąd dość jednolitej oferty wyodrębniać się zaczynają modele przystosowane dla ściśle określonych grup odbiorców, takie jak rowery crossowe, szosówki, górskie, czy typowo miejskie. Kolejną cechą charakteryzującą KROSS-a jest konsekwencja w kreowaniu świadomości i wizerunku marki przez potencjalnych odbiorców, za pomocą nieustannych akcji marketingowych w różnych kanałach przekazu. Jasny przekaz, bazujący na szacunku dla środowiska naturalnego, liczne akcje w zakresie sponsoringu, a także filozofia zrównoważonego rozwoju sprawia, że ten polski brand jest bez wątpienia pozycją godną uwagi każdego miłośnika rowerów.

Unibike

Powstały w 1990 roku UNIBIKE od założenia stawiał na solidność i nowoczesny design. Produkty marki charakteryzują się mocną ramą, zapewniającą jednocześnie lekkość, dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość. Gwarancja na ten sztandarowy element sięga nawet 5 lat, w zależności od modelu roweru oraz jego przeznaczenia. Podczas konstrukcji rowerów UNIBIKE wykorzystuje najlepsze marki zajmujące się osprzętem rowerowym, takie jak IceToolz, Jagwire, Selle, czy Royal. Oferta od samego początku istnienia marki obfitowała w różnorodne modele rowerów, w bardzo szerokim zakresie cenowym, możliwym do dopasowania się dla każdego z jej potencjalnych Klientów. Unibike działa głównie na rynku polskim, świętując przy tym znaczący wzrost popularności, o czym świadczy bardzo duża rozpoznawalność marki wśród jej grupy docelowej. Najbardziej charakterystyczną z cech, które sobą reprezentuje jest wysoka jakość, która zyskała jej oddane grono wiernych Klientów.

rower

Największy wybór rowerów
Kliknij i sprawdź najniższe ceny!

Kellys

Kellys – jedna z kolejnych „młodych marek”, która pojawiła się na rynku w latach 90-tych, a dokładniej rzecz biorąc – w 1991 roku. W przeciwieństwie do wcześniej opisanych brandów, Kellys nie jest typowo polską marką, a wchodzi w skład amerykańskiego koncernu Cycle Source Group, którego siedziba mieści się na terenie Nowego Jorku. Sprzedaż rowerów na firmy na rynku europejskim sięga 50 tysięcy modeli egzemplarzy, czyli około 10% całościowego udziału całości przedsiębiorstwa Cycle Source Group. Montażownia firmy na terenie Europy mieści się na Słowacji, w przerobionego pod jej potrzeby starej fabryce Skody. Czołowymi, najbardziej znanymi produktami marki są rowery damskie KLC MOUNTAIN, a także produkty zawarte w kategoriach rowerów szosowych oraz dirt. Zwłaszcza te pierwsze mogą być ciekawym wyborem dla osób poszukujących modeli roweru, doskonale łączącego w sobie aerodynamiczne kształty, wyborny napęd i niezwykłą lekkość z solidną konstrukcją, a przystosowanego idealnie do powierzchni asfaltowych. Szczególnie warto zwrócić w tym przypadku uwagę na ich niezwykle niską wagę, wahającą się w granicach od 6 do 10 kilometrów.

Słowem podsumowania

W niniejszym tekście staraliśmy się ukazać, jak bardzo popularne i cenione są polskie marki rowerowe – nie tylko na terenie naszego kraju, ale także – poza jego granicami. Bardzo wysoka jakość produkcji, przystępne ceny i niezwykła pieczołowitość wykonania sprawiły, że zyskały one grono licznych, oddanych Klientów. Gwałtowny wzrost nawet najmłodszych z nich doskonale świadczy o tym, jak polska myśl techniczna i przedsiębiorczość doskonale radzi sobie w obrębie trudnej i konkurencyjnej branży, jaką jest produkcja rowerów.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.