Ostaryna – jak działa? Korzyści i skutki uboczne ostaryny

Istnieje wiele produktów zastępujących steroidy, które po latach okazały się być nieskuteczne lub niebezpieczne dla zdrowia.

Ostaryna należy do selektywnych modulatorów receptora androgenowego (SARM – selective androgen receptor modulator). Ostaryna została poddana wielu badaniom, które potwierdziły, że poprawia ona masę mięśniową i siłę fizyczną. Wykazuje też wpływ na poprawę stanu stawów, kości, więzadeł i wzrost kolagenu. Ostaryna jest powszechnie mylona z S1, który jednak zniknął już praktycznie z półek.

Inna nazwa ostaryny to MK-2866. Ten rodzaj SARM okazał się bardzo skuteczny w budowaniu tkanki mięśniowej i redukcji tłuszczu. MK-2866 zwiększa siłę i pomaga osiągnąć wytrzymałość wyższą niż naturalna, uwarunkowana genami. Ostaryna nie jest sterydem, aczkolwiek nadal wpływa anabolicznie na kości i mięśnie. Daje to efekt, którego można oczekiwać od delikatnej dawki lżejszych sterydów. Ostaryna nie jest tak silna jak sterydy, ale z pewnością daje mięśniom podobne korzyści.

Ostaryna naśladuje wpływ sterydów anabolicznych, nie powoduje jednak takich skutków ubocznych, jak ginekomastia, zwiększone ciśnienie krwi i inne poważne skutki.

MK-2866 zostało po raz pierwszy wyprodukowane przez światową firmę farmaceutyczna GTx. Ostaryna może być spożywana w formie doustnej lub poprzez wstrzyknięcie.

Ostaryna – jak działa?

Ostaryna działa w taki sam sposób jak inne modulatory receptorów androgenowych. Wpływa selektywnie na różne receptory i celuje w różne czynniki rozwoju w naszym ciele. Jest preferowana przez wielu kulturystów, którzy chcą budować masę mięśniową przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. Niektórzy poróbnują jej działanie do anabolicznego steroidowego primobolanu. Ostaryna nie zmienia się po zażyciu w DHT lub estrogen, zamiast tego wpływa na receptory androgenowe.

MK-2866 odpowiada za procesy anaboliczne w selektywnych receptorach androgenu, ale nie w innych. W porównaniu ze wspomagaczami testosteronu i konwencjonalnymi steroidami anabolicznymi, SARM wypadają korzystniej, ze względu na ich niewystarczające działanie androgenne w obszarach mięśniowych. Wiążą się z receptorem androgenowym, który może służyć jako transkrypt wiążący DNA – kontrolujący geny i wpływający na kości i aktywność fizyczną.

Wielu z nas unika sterydów anabolicznych z powodu efektów ubocznych, takich jak wypadanie włosów, trądzik, nabrzmienie prostaty i zmniejszenie jąder. Ostaryna wydaje się mieć dużo mniejsze efekty uboczne.

Ostaryna jest ceniona ze zdolności do naprawy kości i ścięgien. Jeśli więc doświadczyłeś ostatnio urazu lub chcesz poprawić czas regeneracji po ćwiczeniach to ostaryna może być dla ciebie bardzo pomocna. MK-2866 wykazuje dobre rezultaty w leczeniu różnych zaburzeń mięśniowych i hormonalnej terapii zastępczej.

Udowodniono, że ostaryna zmienia anabolizm kości i mięśni szkieletowych. Oznacza to, że pomaga w leczeniu problemów związanych z kośćmi i stawami. Jest szczególnie przydatna w terapii urazów mechanicznych.

Użycie ostaryny

Ostaryna jest zwykle używana do zwiększenia suchej masy mięśniowej. Użytkownicy doświadczają zwykle poprawy masy mięśni od 3 to 5kg w ciągu 2 miesięcy. Średnia ta dotyczy osób przyjmujących dawki od 25 do 35mg ostaryny dziennie.

Kreatyna w kapsułkach
Kliknij i sprawdź ceny!

Przyrost mięśni nie zanika po odstawieniu ostaryny.

MK-2866 może stanowić część planu redukcji tkanki tłuszczowej. Należy wtedy zmniejszyć dawkę do 15-20mg dziennie. Ostaryna to anabolik, który zmniejsza tkankę tłuszczową nie doprowadzając do zmniejszenia masy mięśniowej. Obniżenie liczbę spożywanych kalorii i inne suplementy zażywane z ostaryną dadzą zadowalające efekty. Nie pozbędziesz się tłuszczu zażywając ostarynę i spożywając tę samą liczbę kalorii co dotychczas. Nie należy przyjmować ostaryny dłużej niż 8 tygodni pod rząd, ze względu na potencjalną supresję testosteronu.

Dieta redukcyjna musi zawierać co najmniej 30% chudego białka.

Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową to dobre efekty da połączenie ostaryny z PCT lub prohormone. MK-2866 może być bezpiecznie używana przez kobiety. Płeć piękna wykazuje też lepsze rezultaty jeśli chodzi o utratę wagi z użyciem ostaryny.

Korzyści zażywania ostaryny

  • Ostaryna posiada właściwości anaboliczne i ma zdolność zapobiegania i leczenia problemów z kośćmi, mięśniami i stawami. Potrzebne są dokładniejsze badania, ale wczesne ustalenia pokazują, że ostaryna może być pomocna w leczeniu osteoporozy.
  • Ostaryna ma niesteroidowy receptor androgenowy, a więc zapewnia niższe efekty uboczne w porównaniu do standardowych steroidów anabolicznych. Ostaryna nie wiąże się w receptory estrogenu, co powoduje, że nie przekształci się w estrogenowe metabolity. Poprawia również suchą masę mięśni. Zapewnia też zwiększony popęd płciowy, lepszą wytrzymałość i lepsze efekty na siłowni.
  • MK-2866 promuje aktywność testosteronu w kościach, mięśniach i mózgu. Obniża jego działanie w gruczole prostaty i skórze, dzięki czemu możemy odczuć zmniejszenie objawów trądziku i powiększonej prostaty.

Ostaryna – skutki uboczne

Poniższe skutki uboczne mogą wystąpić przy spożywaniu dużych dawek ostaryny przez okres dłuższy niż 4 tygodnie.

Ostaryna nie jest metylkowana, dzięki czemu nie wysyła do wątroby żadnych toksyn. Niektórzy podczas intensywnego używania ostaryny mogą doświadczyć ginekomastii. MK-2866 nie wpływa na podwyższenie ciśnienia krwi. Niektórzy użytkownicy ostaryny skarżą się na problemy z trądzikiem, łysieniem, bólami głowy i nudnościami. Te objawy występują w przypadku zażywania dużych dawek.

Zaleca się spożywanie niewielkich ilości PCT po upływie 8-12 tygodni od rozpoczęcia zażywania ostaryny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.