Jak pozbyć się wody z organizmu? Poznaj 8 skutecznych sposobów!

Pozbywanie się wody z organizmu brzmi jak absurd, gdyż woda to dla nas synonim życia i każdy wie, że ciało ludzkie składa się w 70 procent właśnie z wody. Jednakże są sytuacje, gdy pozbycie się nagromadzonej wody w komórkach naszego ciała, może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i wygląd. Najczęściej z tym problemem mierzą się kobiety. Przynajmniej raz w miesiącu możemy się pochwalić nadprogramowym kilogramem lub dwoma z zupełnie niezależnej od nas przyczyny. Zdarza się też, że gromadzenie wody w organizmie i idące za tym opuchnięcia ciała spowodowane są dręczącymi nas chorobami, zażywanymi lekami, a także niewłaściwą dietą. Pomimo, że w pierwszych dwóch przypadkach pozbycie się wody z organizmu może wymagać większego wysiłku, tak już w przypadku błędnych decyzji żywieniowych, mamy spory wpływ na to, co jemy i czy znów podejmiemy taką błędną decyzję. No, ale stało się i musimy jakoś zaradzić naszemu problemowi.

Jak pozbyć się wody z organizmu ?

Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów:

Metoda nr 1 – pij minimum 2 litry wody dziennie

Paradoksalnie woda zaczyna gromadzić się w komórkach naszego ciała, gdy nie dostarczamy w ciągu dnia odpowiedniej ilości wody. Bardzo często zaspokajamy swoje pragnienie nieodpowiednimi napojami, myśląc że robimy dobrze. Otóż nie! Napój napojowi nierówny. Kawa, herbata, napoje słodzone zupełnie nie nadają się do zaspokojenia naszego zapotrzebowania na wodę. Wywołają wręcz odwrotny skutek, sprawiając że nie tylko znów będziemy napuchnięci i obrzmiali, ale także będziemy borykać się z takimi problemami jak senność, bóle lub zawroty głowy. Wiem jednak, że są momenty, w których trudno pamiętać o tych dwóch litrach wody. Stres w pracy, dużo obowiązków i niespodziewane sytuacje w pracy lub w życiu sprawiają, że porzucamy całą ideę i znów pakujemy się w błędne koło. Z pomocą przychodzą nam jednak aplikacje na telefon, których zadaniem jest przypominanie nam o tej ważnej czynności. Wystarczy tylko ściągnąć sobie taką aplikację na telefon i wypełniać jej polecenia, gdy tylko przypomnienie pokaże nam się na ekranie. Pomocne może być też zakup własnej butelki z filtrem, którą możemy napełnić w każdym miejscu i nie musimy już gorączkowo szukać sklepu, w którym znajdziemy wodę butelkowaną.

Metoda nr 2 – bądź aktywny każdego dnia

W pozbywaniu się wody z organizmu pomocne będzie także pamiętanie o codziennym ruchu, który usprawni nasze krążenie i sprawi, że będziemy czuć się lepiej. Nie trzeba jednak codziennie katować się na siłowni. Wystarczy bardziej przemyśleć swoje przerwy w pracy i przeznaczyć je na krótki spacer, używać schodów zamiast windy i częściej porzucać samochód przed domem udając się do sklepu lub nawet do pracy.

Metoda nr 3 – korzystaj z dobrodziejstwa ziół

Zauważyłam też, że chcąc pozbyć się opuchnięcia spowodowanego zatrzymywaniem wody w organizmie, często kierujemy swoje kroki do apteki, aby zakupić jeden z preparatów, o których usłyszeliśmy w jednej z reklam podczas ulubionego serialu. Pomimo tego, że w jakimś stopniu spełniają one swoją rolę, to jednak istnieją znacznie tańsze i zdrowsze sposoby. Będąc w aptece zapytajmy raczej o zioła, które mogą pomóc nam w pozbyciu się problemu zatrzymywania wody. Szczególnie pomocna w tym jest herbata z pokrzywy, skrzypu, czarny bez, mniszek, koper włoski, krwawnik i natka pietruszki.

Metoda nr 4 – skorzystaj z profesjonalnych zabiegów

Drenaż limfatyczny, to jeden ze sposobów na pozbycie się problemu zatrzymywania wody w organizmie. Jest to zabieg stosowany najczęściej w celu pozbycia się cellulitu, a także żylaków. Jego zadaniem jest polepszenie krążenia krwi i limfy oraz usunięcie zbędnych produktów przemiany materii z organizmu, co też ma wpływ na pozbywanie się wody z organizmu.

Metoda nr 5 – ogranicz węglowodany

Bardzo często, gdy czujemy się zmęczeni, sięgamy po produkty wysokowęglowodanowe. Okazuje się, że mogą one również przyczyniać się do gromadzenia nadmiaru wody w organizmie. Codzienna obserwacja ilości zjadanych węglowodanów i ograniczenie ich na parę dni, może również przyczynić się do pozbycia się nadmiaru wody w organizmie.


Tabletki na pozbycie się wody z organizmu
Kliknij tutaj i sprawdź ceny!

Metoda nr 6 – zadbaj o prawidłowy poziom witamin i minerałów

Nie od dziś wiadomo, że brak odpowiedniej ilości magnezu, potasu i wapnia przyczynia się do zatrzymywania wody w naszych organizmach. Istotny jest także poziom witaminy B6. Warto więc zadbać, aby nasza dieta była bogata w tą witaminę i podane powyżej minerały.

Metoda nr 7 – pamiętaj o regularnym śnie

Brak snu prowadzi do zaburzeń gospodarki hormonalnej, dlatego również wpływa na niepotrzebne zatrzymywanie wody w organizmie. Wystarczy jednak pamiętać o tym, aby wysypiać się i zadbać o jakość naszego snu, a problem zatrzymywania wody w organizmie przestanie być naszym problemem.

Metoda nr 8 – zadbaj o prawidłową florę bakteryjną

W przeszłości zbyt często flora bakteryjna była wybijana mnóstwem antybiotyków. Bakterie traktowaliśmy jako coś niechcianego, zapominając, że pomagają one nam w wielu procesach życiowych, jak chociażby trawienie. Zadbanie o równowagę naszej flory bakteryjnej sprawi, że poczujemy się lepiej i przestaniemy zatrzymywać wodę w organizmie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.