Pył i kurz w mieszkaniu – jak się ich pozbyć?

Mieszkanie w dzielnicy przemysłowej, nieopodal elektrociepłowni węglowej lub większych kompleksów fabrycznych wyposażonych w kominy wiąże się często ze wzmożoną obecnością kurzu i pyłu w naszych mieszkaniach. Podobnie sytuacja przedstawia się w nowym budownictwie, mieszkaniach świeżo po odnowieniu lub blokach i domach znajdujących się w trakcie intensywnych prac remontowych. Pyły powstałe ze szlifowania ścian, wiercenia w nich, a także spalania węgla powodują, że nasze mieszkanie jest po chwili od posprzątania ponownie zakurzone i zapylone. Jak pozbyć się wszechobecnego kurzu i pyłu z pomieszczeń? Czy domowy oczyszczacz powietrza może pomóc nam w rozwiązaniu tego problemu?

Cząsteczki kurzu i pyłu widoczne w mieszkaniu na meblach, zwłaszcza jasnych i łazienkowych, lustrach i podłodze – to zawsze problem, męczący zwłaszcza osoby przejawiające reakcje alergiczne na zanieczyszczenia i roztocza. Wietrzenie mieszkania nie jest rozwiązaniem, ponieważ chcemy chronić się przed unoszącymi się w powietrzu spalinami i smogiem. Pyły powstałe ze spalania węgla i innych substancji, zawieszone w atmosferze również nie mają pozytywnego wpływu na nasze zdrowie i powodują obniżenie odporności, narażając nas na podrażnienia i choroby krtani, oskrzeli, tchawicy i płuc, wywołując łzawienie i pieczenie oczu, zapalenia spojówek, katar sienny i szereg innych objawów utrudniających codzienne życie. Jak zapewnić sobie swobodne oddychanie i uwolnić się od męczącego kurzu i pyłu w domu? Problem rozwiąże domowy oczyszczacz powietrza!

Najlepszy oczyszczacz powietrza do domu i mieszkania

Domowy oczyszczacz powietrza to urządzenie zapewniające filtrację powietrza w pomieszczeniach domu lub mieszkania, zatrzymujące dzięki systemowi filtrów nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu i pyłu. Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza odpowiadający naszym potrzebom? Wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań.

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Domowy oczyszczacz powietrza należy dobrać przede wszystkim do metrażu mieszkania, aby mieć pewność wydajnej pracy urządzenia. Najlepszy oczyszczacz powietrza odpowiedni dla danej przestrzeni powinien mieć możliwość oczyścić całe powietrze znajdujące się w pomieszczeniu przynajmniej raz w ciągu godziny. Współczynnik efektywności pracy oczyszczacza obliczany jest przy pomocy CADR, czyli wskaźnika czystości dostarczanego powietrza. W oczyszczaczu Samsung AX60R5080WD przeznaczonym do pracy na powierzchni do 60 metrów kwadratowych CADR wyniesie 467 metrów sześciennych na godzinę. Warto wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza w swojej klasie, zapewniając sobie spokój i oszczędność energii elektrycznej dzięki wysokiej wydajności urządzenia. Z kurzem i pyłem idealnie poradzi sobie oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA zatrzymującym nawet najdrobniejsze cząsteczki, w tym pyły PM 2,5 i PM 10, najbardziej szkodliwe dla naszego organizmu. Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA to doskonałe rozwiązanie dla alergików – usuwa on bowiem roztocza i inne alergeny, pozostawiając powietrze czyste i wolne od drażniących cząsteczek. Najlepszy oczyszczacz powietrza z łatwością dobierzemy dzięki inteligentnemu przewodnikowi dostępnemu na stronie internetowej Samsunga. Po wybraniu odpowiadających nam opcji system pokaże nam podpowiedzi, jaki oczyszczacz powietrza kupić, by cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem wolnym od kurzu i pyłu.

artykuł nadesłany

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.