Strój męski na siłownię – co zabrać ze sobą na pierwszy trening?

Siłownia to miejsce, gdzie możemy bez reszty oddać się w wir upragnionego treningu. Jednak zanim do niej dotrzemy, musimy zastanowić się, jaki strój na nią zabrać. Istnieje na szczęście wiele propozycji i dostępnych zestawów. Które z nich wybrać? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika na ten temat.

Strój na siłownię – jaki powinien być?

Strój męski na siłownię powinien być przede wszystkim wygodny. Komfort podczas pracy nad naszymi mięśniami nie powinien być niczym zakłócony. Tu nie ma miejsca na obcisłe, przylegające, klejące się do ciała materiały. Muszą być w dużej mierze luźne, a jeśli nie to, to przynajmniej powinny odprowadzać wilgoć z powierzchni naszej skóry. Stąd też warto kupować dedykowane do sportów siłowych koszulki i spodenki sportowe.

To, jakiego rodzaju powinny one być, zależy od preferencji, potrzeb i dokładnej formy aktywności. Wszystkie te kwestie postaramy się omówić w kolejnych akapitach, jednak warto także pamiętać, by w celu sportowych zakupów wybierać stricte sportowe sklepy, nie tylko te, w których znajduje się odzież flagowych marek. Znane firmy sportowe częściej tworzą linie ubrań do noszenia na co dzień, dlatego też w swoim stroju należy bardziej postawić na funkcjonalność niż względy estetyczne.

Męski t-shirt na siłownię – jak go wybrać?

T-shirt męski niezależnie od jego kroju powinien odprowadzać wilgoć. Są to przewiewne, lecz nieprześwitujące koszulki, najczęściej z krótkim rękawem. Choć do sportów siłowych panowie często wybierają również T-shirty bez rękawów, by móc widzieć pracę obręczy barkowej i mięśni ramion. Jeśli jednak wybieramy się na siłownię bardziej do strefy cardio, długość rękawa lub jego brak nie ma większego znaczenia. Gdy zależy nam na maksymalnym wypoceniu, warto wybierać longsleeve-y, czyli koszulki z długim rękawem. Możemy także ubrać się warstwowo – na T-shirt longsleeve nakładamy koszulkę z krótkim rękawem.

Męskie spodenki sportowe

Spodenki męskie sportowe to niezwykle kluczowy element podczas treningu, ponieważ to one muszą dawać maksymalną swobodę ruchu. Najczęściej wybierane są spodenki sportowe z krótkimi nogawkami, tak zwane szorty. W tym przypadku również można zauważyć ubiór warstwowy – długie, przylegające męskie spodnie, znajdują się pod tymi krótkimi. Dzieje się tak, ponieważ legginsy męskie mogą nad zbyt przylegać do okolic pasa. Najlepiej jest zatem postawić na zestaw przylegających spodni i krótkich szortów, by maksymalnie zwiększyć swój komfort. Dotyczy to jednakowo jazdy na rowerku stacjonarnym, biegania na bieżni, ale też treningu siłowego.

Podsumowując, strój na siłownię powinien być zgodny z dyscypliną, jaką uprawiamy oraz dostosowany do naszych potrzeb i gustu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.